When Fashion Helps

If you live in bigger countries than Slovakia with a mature and responsible fashion crowd, you probably know projects like this. In Slovakia, however, the need to help people in need through fashion is still a pretty fresh idea, so when Marika from Tonbogirl first came up with a project to help ill children by selling second-hand clothes of generous women in Bratislava, it was a big good step forward.

Of course we can all help however much we want and are able to whenever we feel like it these days, but why not connect the fashion that we love with helping those in need? I think it’s a brilliant idea, and it certainly collects more money for the children in less time. Plus, everybody involved gets something more out of the project. The women who gave the clothes to the bazaar clear up their wardrobes and help someone at the same time, the ones that buy the clothes, shoes or accessories get something pretty for a good price AND help the children, too. So it’s definitely a win-win situation.

The bazaar Marika created stepped into its second year last Friday. It’s called Moda pomaha (Fashion helps) and you can find it in the Aupark shopping center in Bratislava till June 12th.

Slovenských projektov, ktoré sa snažia originálnym spôsobom pomôcť tým, ktorí to potrebujú, je pomerne dosť. Vyberie si z nich naozaj skoro každý. Projektov, ktoré spájajú charitu s módou však v našich končinách stále nie je veľa, a tak som veľmi vďačná, že Marika, ktorú poznáte z blogu Tonbogirl, sa chopila skvelej iniciatívy a vymslela projekt Móda pomáha. Bohužiaľ, ak nie ste v Bratislave, nemôžete sa do ňho priamo zapojiť, ak by ste však chceli napriek tomu pomôcť, tu zistíte všetko potrebné.

Módny bazár Móda pomáha spája krásne veci, úspešné ženy a dobrý úmysel. Známe i neznáme ženy venujú do projektu svoje oblečenie, vyberú si choré dieťa zapojené do projektu Dakujeme.sk a výťažok z predaja tohto oblečenia ide rodine dieťatka, ktorá potrebuje pomoc. Obchod Móda pomáha nájdete tento rok v bratislavskom Auparku, na 1. poschodí, kde je otvorený pre každého od 22. mája do 12. júna. Jedinečnými kúskami do bazáru tento rok prispeli známe dámy ako Andrea Cocherová, Adela Banášová, Lucia Hablovičová, Petra Polnišová či Vera Wisterová. Prispieť doň môžete aj vy, ak si prídete vybrať jeden z úžasných kúskov do samotného obchodu, alebo ak prispejete priamo občianskemu združeniu Dakujeme.sk. Nájdete v ňom príbehy detí, ktoré každý deň potrebujú našu pomoc. Či už sa rozhodnete spraviť si radosť a prispieť im prostredníctvom kúpy nových sandálov Prada alebo aj bez nich, určite vám budú veľmi vďačné.

Mám pre vás ešte jeden tip! Ak navštívite módny bazár v Auparku a rozhodnete sa prispievať deťom z Dakujeme.sk pravidelne, ako poďakovanie dostanete úžasnú čerešničkovú čelenku z dielne Hogo Fogo! Presne takú, ako som dostala ja 🙂 Pridajte sa do čerešničkového klubu!

Čerešničky, čerešničky, čerešne... dostala som od skvelych bab z Dakujeme.sk len preto, ze mi pasovali ☺️ Dakujem!!! PS: aj vy mozete mat take, ked sa zastavite v @aupark-u v bazari Moda pomaha #hogofogo #modapomaha #dakujeme #ceresne

Posolstvo modneho bazaru  Moda pomaha, ktory oddnes do 12. Juna najdete v bratislavskom auparku. zastavte sa, je tu kopec krasnych veci a dobrych ludi :) ❤️ #ModaPomaha #dakujeme