To najlepšie z Plesu v opere 2013

Ples v opere je ako každý iný. Akurát s drahšími vstupenkami (výťažok z ktorých ide na charitu), luxusnejším menu a väčšími hviezdami v programe. A najprísnejšími pravidlami pre vstup novinárov od Ukrajiny až po USA. Čo sa však týka módy, aj tento rok to tam bolo naozaj pestré. Od nádherných rób v štýle Dior po kúsky, ktoré, ako by povedal Boris Hanečka, konkurovali cateringovým stolom. Torty a zákusky z látky všetkých materiálov a tvarov. A všadeprítomná prehnaná nevkusná čipka. Vďaka Bohu za niekoľko krásnych dám, ktoré zachránili česť a noblesu prvého plesu sezóny. Ehm, Michaela Kocianová…

Ja som sa už tradične na ples chystala veľmi chaoticky a v strese. Ale tento rok som mala veľké šťastie, pretože mi pomohli moje tajné víly:) Kamarátka Slávka zo mňa spravila hviezdu úžasným make-upom a super vlasmi a Libor mi zachránil pokrčené šaty super-truper žehličkou. Ha, nielen oscarové hviezdy majú svoj tím! 🙂 Moje zelené šaty, ktoré som vám tu ukazovala už skôr, som skombinovala s jednoduchými zlatými doplnkami. Nechcela som nič komplikovať, šaty už samé o sebe strhávali pozornosť.

Takže, pekne po poriadku… Ako to už býva, ankety o kráľovnú plesu na rôznych bulvárnych stránkach väčšinou dopadnú katastrofálne a veľmi sa obávam, že tento rok vyhrá niekto ako Gabika Drobová alebo tá Kollárova frajerka. Takže tu je môj zoznam najkrajších dám Plesu v opere 2013:

Tamara Heribanová v šatách, ktoré som nazvala „Made in Slovakia“ – horná časť pozostáva z Tamarinho vlastného kroja z Hornej Stredy (odkiaľ má babičku), dolnú časť vytvoril návrhár Lukáš Kimlička

 Manželka herca Vlada Černého si obliekla krásne čierne šaty Libora Komosného, škoda bola len, že v záplave čiernych šiat trochu zanikli a nestrhli na seba viac pozornosti. 

3. Hoci je horná časť šiat Adriany Kučerovej trošku prehnaná, kráľovsky modrá róba pôsobí nádherne. Veľmi efektne vyzerala najmä na pódiu, Adriana totiž 13. Ples v opere moderovala. Šaty sú z dielne Hany Převrátilovej

Manželka Dana Dangla bola jednou z najelegantnejších dám večera. Prekrásne jednoduché krémové šaty s opaskom a zlato-tyrkysovými doplnkami jej výborne sedeli. Mala by so stylingom niekedy pomôcť aj svojim „kolegyniam“ 😉

Bruno má nielen krásny zamatový smoking, ale aj dve nádherné dámy po svojom boku. Pani v čiernom je riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová, ktorá zažiarila v čiernych šatách od Hany Převrátilovej. Tie pierka na pleciach síce boli už trooošku veľa, ale pani Cocherová pôsobila veľmi dobre.

Michaela Kocianová. No je čo dodať? Dokonalosť sama. Keby som s ňou nehovorila, myslela by som si, že je vyrezaná z mramoru. Nežnú róbu Vivienne Westwood doplnila jemnými šperkami a perfektným make-upom. 

Návrhár Boris Hanečka a jeho kamarátka Lucia boli dokonalý pár. Lucka pôsobí ako Lady Dior a Boris ako jej večný gentleman. 
A moja zelená maličkosť (mimo poradia):
Šaty: www.edressy.com
Náušnice: Primark
Kabelka: vintage