The Sneakers Manual

Sneakers, trainers, running shoes and all kinds of sporty footwear has been all the range for the past few years. It has found its way from gyms to the runway, with new and retro styles popping up every season. In the eyes of fashion, however, there are some classic styles that keep us trendy and comfortable in every season and every whether.

Tenisky, tramky, bežecké topánky a všetky druhy športovej obuvi sú v móde obrovským hitom už niekoľko sezón. Našli si svoju cestu z fitcentier a športovísk na módne móla a nové či retro kúsky si nachádzajú viac a viac fanúšikov každý rok. V očiach módy sa však najviac cení zopár nesmrteľných klasických štýlov, ktoré sú trendové a pohodlné v každom počasí a v každej sezóne. 

Converse

Converse Rubber Shoe Company was first opened in Malden, Massachusets back in 1908. The company’s main turning point came in 1917 when the Converse All-Star basketball shoe was introduced. The classic canvas or leather trainer with a signiture white rubber sole has since become a must-have in every fashionista’s wardrobe. Converse or similar styled trainers go with litteraly everything – from jeans and sweatpants to skirts and dresses. Kristen Stewart even promoted the trainers to the red carpet accessory.

Converse Rubber Shoe Company vznikla už v roku 1908 v meste Malden v americkom Massachusets. Firma na výrobu obuvi sa preslávila najviac v roku 1917, keď predstavila svetu prvý model Converse All-Star basketbalových tenisiek. Klasické plátené či kožené topánky s gumenou podrážkou a pevnou špičkou sa odvtedy stali jedným z najobľúbenejších kúskov v šatníku každého fashionistu. „Konversky“ a iné tenisky v podobnom štýle sa hodia doslova ku všetkému – od džínsov a teplákov po sukne a letné šaty. Herečka Kristen Stewart ich dokonca povýšila i na doplnok na červenom koberci.

Air Max by Nike

Big, chunky, colorful and retro looking Air Max sneakers became a favourite in the streets of fashion capitals, as well as among bloggers and fashion lovers around the world. They first appeared in 1987 and was designed by an architect hired by Nike to design shops and offices. He found a rare talent for designing great sporty shoes and after he was done with Air Max, he designed Air Jordan shoe as well. Air Max shoe has had dozens of models and updates, all carrying one significant feature – an air bubble in the middle of the sole.

Veľké, mohutné, farebné a retro Air Maxy sa v posledných rokoch stali opäť obľúbeným modelom v uliciach svetových módnych metropol, medzi blogermi a milovníkmi módy po celom svete. Air Maxy sa prvýkrát objavili v roku 1987 a vytvoril ich architekt, ktorého si značka Nike najala na navrhovanie ich obchodov a kancelárií. Tento pán v sebe objavil vzácny talent na navrhovanie trendových topánok a okrem prvých Air Maxov navrhol i ďalší z mimoriadne úspešných Nike modelov – Air Jordan. Air Max tenisky od 80. rokov vznikli v množstve edícií a podôb, všetky však spájal jeden zásadný prvok – vzduchová bublina vo vnútri hrubej podrážky.

PicMonkey Collage

New Balance

Although the New Balance mania has been mostly visible in fashion of the past two or three years, the New Balance Athletic Shoe company was founded back in 1906 in USA, long before Nike or Adidas. The brand has been made famous largely thanks to the sneaker model 574, which was first made in 1988 and has been the most sought-after model of the company. Yet another proof that 80’s are back!

Aj keď mániu New Balanceov môžeme v svetovej móde pozorovať najmä v posledných dvoch-troch rokoch, New Balance Athletic Shoe spoločnosť vznikla v USA už v roku 1906, dávno pred Adidasom či Nike. Obľúbená značka si získala obrovské množstvo fanúšikov najmä vďaka modelu tenisiek 574, ktoré boli prvýkrát vyrobené v roku 1988 a odvtedy sa stali najvyhľadávanejším modelom tenisiek New Balance v histórii. Ďalší dôkaz že 80. roky sú naozaj späť!

PicMonkey Collage

Adidas Superstar

One of the most popular classic sneakers of all time. Adidas Superstar sneakers were loved everywhere in the world. They started out as basketball shoes back in 60’s and 70’s, until they made their way to fashion. Today they’re still going strong, with new colorful, original collections coming up every year.

Jedny z najpopulárnejších klasických tenisiek v celej histórii. Adidas Superstary milujú ľudia po celom svete. Ich začiatok sa spája tiež s basketballom,  v 60. a 70. rokoch ich nosili americké basketbalové hviezdy, až kým si nezískali popularitu aj v bežnej móde. Aj dnes si Superstary udržiavajú veľkú popularitu a každý rok prichádzajú v nových farebných a originálnych kolekciách. 

PicMonkey Collage

 

Krásne modely klasických a trendových tenisiek nájdete napríklad na takemore.net

These and other trendy sneakers can be found at takemore.net