The Blond Zebras Goes To London: Dogs, Music and Fashion

Veľa ľudí nemá rado veľké mestá. Je v nich často neporiadok, hluk, milióny ľudí, málo miesta, drahé bývanie… no veď viete. Ja však patrím do tej druhej skupiny, ktorá sa veľkých metropol nevie nabažiť. Keby som si mohla vybrať medzi malou útulnou obrázkovou dedinkou s krásnym veľkým domom a záhradou, štyroma psami a tetou, ktorá by mi každý deň predávala čerstvé vajíčka, asi by som si aj tak vybrala malý štýlový bytík v Londýne alebo New Yorku, kde by ma každú noc budili sanitky a policajné autá a do práce by som sa predierala cez davy ľudí, z ktorých mi všetci idú oproti.

Mestá sú jednoducho fascinujúce. Človek sa tam vždy naučí niečo nové a vidí veci, ktoré by mu normálne ani vo sne nenapadli. Napríklad ako dvaja Indovia sedia v anglickom pube na rohu ulice na barovej stoličke v tureckom sede (áno, veľmi zaujímavý pohľad), že chlapčenské spevácke skupiny (úplne ako zo seriálu Glee) naozaj existujú, že verejná správa a oficiálne inštitúcie môžu byť k obyčajným ľuďom aj slušní a milí (predstavte si u nás tetu v okienku na stanici či pani na daňovom, ako vás o niečo milo prosí… utópia) alebo kde preboha tie štýlové celebrity kupujú tie krásne farebné klobúky, ktoré sa nikde nedajú zohnať. V Londýne som tentoraz dokonca prvýkrát videla psa, ktorý sa choval ako šál na krku svojho pána. Mesto je veľmi zábavné miesto na život. Každý deň máte šancu pozrieť si umelecké predstavenia len tak na ulici, zájsť do desiatok múzeí na rôzne špeciálne exhibície, pozrieť si najnovšie filmy v desiatkach kín, v Londýne si dokonca môžete vybrať, či chcete dnes vidieť muzikál o kapele Queen alebo s hudbou Michaela Jacksona.

Londýn je špecifický v rôznych veciach. Nie je veľa miest, ktoré sú také krásne, farebné a cool ako Notting Hill na jar. Nikde inde sa mi v živote nestalo, aby som dostala tri pochvaly na moje okuliate od troch rôznych ľudí v jediný deň 😀 Jedna slečna v obchode Cath Kidston mi dokonca povedala, že by som sa tam mohla nasťahovať, keď sa k nim tak hodím (čo vám poviem, bola to veľmi lákavá ponuka – mali aj posteľ!). Vo vedľajšom obchode som zas našla najvtipnejšie krabičky na obed a desiatu, ktoré som vám musela odfotiť! Mali tam aj zápisníky pre ľudí, ktorí „milujú zoznamy“ – ja som si odtiaľ odniesla jeden, do ktorého si budem zapisovať „myšlienky a nápady neobjaveného génia“. :)) To len ako dôkaz toho, že veľké mestá nie sú vždy len o smogu, lietadlách a davoch neznesiteľných ľudí 🙂

A lot of people don’t like big cities. They are often dirty, noisy, crowded, there’s so little space and living is so expensive… well, go figure. I, on the other hand, belong in the other group of people who can’t get enough of them. If I could choose between the cosy pretty little village with a huge house, large garden, four dogs and a lady that gives me fresh eggs every morning, I would still go for a little stylish apartment in London or New York where the ambulances and police cars would try to wake me up every night. 

Cities are absolutely fascinating. You can learn something new every day. You can see thing that would never occur to you to be possible in the first place. Like real-life glee-style acapella male group singing live on Portobello Road on Saturday or the public service actually asking you to do something (they would just order you right away here in Europe). Or a dog acting as a scarf on the shoulders of his owner. Big city is a great place to live, even with the smog and cars and planes. So I choose London over any village any time.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

And here are some photos of an extraordinary Pug meeting I stumbled upon in Green Park near Buckingham Palace. There were maybe 200 pugs running around, snorting and barking with joy. It felt like Disneyland 😀