The Best of 2017

Keď na Silvestra sedíme pri kapustnici a spomíname na to, čo všetko sme zažili v uplynulom roku, asi mám veľké šťastie, že sme si s rodinou ani s drahým nikdy nespomenuli na nič zlé či ťažké, čo sme prežili. Je to asi prirodzené, že postupom času všetky zlé zážitky, strach, stres aj nepríjemnosti z pamäte vytesníme a spomenieme si len na pekné chvíle a veci, ktoré nám počas roka robili radosť. Rok 2017 bol miestami náročný, rýchly, zaneprázdnený, ale hlavne plný skvelých dobrodružstiev, zážitkov, lásky, radosti a dobrých ľudí. Každý rok sa čoraz viac učím robiť čo najefektívnejšie a bez zbytočného zhonu a stresu (nie vždy to ide) a postupne sa učím najmä oklopovať sa ľuďmi, ktorých mám rada a ktorí majú radi mňa. Ľuďmi, s ktorými sa navzájom podporujeme a inšpirujeme, s ktorými si držíme palce a tešíme sa zo svojích úspechov a keď je ťažko, vieme sa podržať. Tých iných je okolo nás plno a nie je vždy jednoduché sa im vyhnúť, no keď sa nám to podarí, náš svet je hneď o niečo krajší.

foto: Martina Cimermanová

Môj rok 2017 nebol plný exotických a ďalekých ciest, nezarobila som svoj prvý milión ani nezaložila megaúspešný start-up. Som však Bohu vďačná za každú sekundu, ktorú som mohla prežiť zdravá so svojimi blízkymi, pokojne aj doma na gauči, lebo v konečnom dôsledku sa počíta len to. Akí šťastní ste tento rok začínali a akí šťastní ho končíte. Mojím najväčším šťastím sú moji dvaja chlapi – Peťko a Jimmy, ktorí mi do života prinášajú toľko radosti, že mi nechýba už ani Central Park, thajské pláže či dubajské mrakodrapy. Krásu môžete nájsť totiž všade, pokojne aj zarohom, stačí sa len pozerať. Vybrala som vám preto niekoľko miest, zážitkov, ale aj outfitov, z ktorých som v roku 2017 mala najväčšiu radosť:

VÝLETY

  1. Slovinsko a Rakúsko

Z tohto roka si ako krajiny najviac budem pamätať Slovinsko a Rakúsko, kam som sa plánovane-neplánovane vracala počas roka niekoľkokrát. V januári som začala fantastickým lyžiarskym výletom v rakúskych Alpách, z ktorého som ostala taká očarená, že sa stále neviem dočkať, kedy tam vyrazím opäť. Región Salzkammergut bol rozprávkovo zasypaný snehom a svetielkami a ja už ani neviem, či sa mi viac páčili nekonečné svahy s čerstvým prašanom, nočné prechádzky za svitu mesiaca v romantických dedinkách alebo úžasné penzióny a wellnessy, ktoré nám ukázali.

Do Rakúska som sa na začiatku leta vrátila opäť, tentokrát s mojou rodinkou na výnimočný rodinný výlet do fantastického golfovo-wellnessového rezortu Allegria v Stegersbachu. Užila som si tam malého synovca Sebiho, ale aj teplučké termálne bazény, koktejly so sestrou v hotelovom bare a prekrásne zelené greeny na golfovom ihrisku s rodičmi.

V lete sme však už cez Rakúsko len prechádzali a tak nejako nás cesty dvakrát za sebou zaviedli do malého čarovného Slovinska. Najprv s Peťkom a našimi priateľmi, s ktorými sme si vyrobili minidovolenku na jadranskom pobreží od talianskeho Trieste po slovinskú Izolu, potom neskôr na skvelej babskej jazde s Fordom, ktorý nám ukázal úžasnú Ľubľanu, prekrásne koníky v Lipici, pestrofarebný Piran (aj počas dramatickej búrky) a majestátne slovinské hory a vinice.

2. Londýn

Do Londýna sa vraciam vždy s obrovskou radosťou. Je to jediné mesto na svete mimo Slovenska, kde sa stále cítim ako doma a nikdy sa mi odtiaľ nechce odchádzať. Nemá more ani pláže, palmy ani nekonečné bazény, no vždy ma dobije energiou ako nič iné na svete. Tento rok som sa dostala späť na pár dní vďaka výletu s F&F na predstavenie ich jesennej kolekcie a hoci sme prišli len na krátko, stihla som si užiť prechádzku v mojom milovanom Notting Hill, dať si rannú kávu v Hyde Parku, zavítať do Soho a prejsť sa po Oxford Street. Už teraz sa neviem dočkať, kedy pôjdem späť, najlepšie aj s mojou polovičkou.

3. Tour de Slovensko

Tento rok som si súkromne nazvala rokom ďalšieho objavovania Slovenska. Aj keď nám na zozname stále veľa miest chýba, konečne sme začali viac objavovať miesta v okolí Bratislavy a na Západnom Slovensku, ktoré boli plné prekvapení. Čoraz viac mám rada krásnu Trnavu, kde som teraz okrem výbornej kávy našla aj super vína a medovinu, dokonca som sa konečne dozvedela viac aj o jej histórii, synagógach i kostoloch a vyšla si na starú mestskú vežu. Zamilovala som si aj romantický park pod zámkom v Smoleniciach, ktorý je dokonalý na peknú prechádzku na jar či na jeseň. Perfektne sme si hneď niekoľkokrát oddýchli aj na termálnom kúpalisku vo Veľkom Mederi, ktorý bol pre nás veľmi príjemným prekvapením a určite sa tam vrátime zas.

Okrem toho som tento rok objavovala aj nové vinárstva, ktoré ma odjakživa fascinovali, keďže som vo vinárskom kraji vyrastala. Veľmi sa mi páčilo v modernom rodinnom vinárstve Terra Parna v Suchej nad Parnou, v rozprávkovom vinárstve Vína z Mlyna v Doľanoch, a hlavne v čarovnom vinárstve Chateau Rúbaň v Rúbani, ktoré by som v novom roku určite chcela ukázať aj svojmu drahému. Dokonca som konečne zavítala aj do výrobne môjho obľúbeného sektu Hubert v Seredi 🙂

Terra Parna
Terra Parna
Photo by Norbert Eggenhofer, Chateau Ruban

4. Tatry

Tatry som milovala odmalička, chodievala som do nich na detské tábory, školské výlety, lyžovačky s rodičmi, neskôr s kamarátmi. Minulý rok sa nám v nich podarili len dva maličké výlety a lyžovať som tu nebola už roky, ale aj to snáď čo najskôr napravím. V máji sme si s drahým užili prekrásny víkend a koncert Tublatanky v hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom plese, ktoré sa nám na druhý deň zahalilo do hustej bielej hmly, akoby potrebovalo vyčarovať čo najdramatickejšiu atmosféru. Ešte teraz sa mi sníva o Zion Spa a výhľade na zrkadlové pleso a o našej dokonalej ceste v novučičkom BMW radu 5 🙂

TOP AUTÁ

Jednou z mojich obľúbených vecí na blogovaní sa v posledných dvoch rokoch stalo testovanie krásnych nových áut, ktoré zakaždým berieme na svoje výlety. Každé z nich je fascinujúce a iné a všetky si vždy užijem, zopár z nich som si ale tento rok obľúbila tak trochu viac. Každé z iného dôvodu. Naučila som sa pritom naozaj veľa, až by ste nepovedali, ale každá z fráz, ktoré som kedysi (pre)počúvala v recenziách a Top Geare mi pomaly začala dávať zmysel. Šoférovanie je jedna z mojich najobľúbenejších aktivít na svete a v aute ma nájdete každý deň, preto niet divu, že tieto krásne tátoše sa stali aj tento rok mojimi obľúbencami.

BMW 420i cabrio

  • prvý kabriolet, ktorý som v živote šoférovala! Zážitok môjho života 🙂 Ten motor, ten zvuk, tá farba, tá biela koža!

BMW 530d Touring

– prvá veľká hyper-luxusná limuzína, ktorú som takto šoférovala! Masážne sedačky, more priestoru, tichučká jazda, všetky tie vychytávky, ach!

BMW i3

  • prvý elektromobil, na ktorom som išla a láska na prvý šup! Keď budem veľká, takéto autíčko bude v mojej garáži!

Renault Captur

  • dokonalé praktické krásne mestské autíčko, ktoré malo tú najkrajšiu farbu a skvelý dizajn!

Ford Fiesta

  • krásny malý mestký chrobáčik, s ktorým sa dostanete všade, kde potrebujete a ešte pri tom budete vyzerať tak štýlovo! S Fiestou sme si dokonale rozumeli a na výlet s ňou nikdy nezabudnem 🙂

BMW X4

  • super praktické, veľké, silné, sexy, vytiahne vás z každej kaše, čo viac chcieť?

BMW 320 GT

  • len sa pozrite na tú farbu! A tie svetlá! A keby ste ešte počuli ten motor…

A NAKONIEC… NAŠA Opel Insignia (alias Olivia)

  • vďaka skúsenostiam so všetkými geniálnymi autami a technológiami, ktoré sme si mohli tento a minulý rok vyskúšať, sme si s mojím drahým dokázali vybrať úžasné prvé vlastné autíčko do našej rodiny, ktoré úplne milujeme <3 Nie je to BMW ani Mercedes, ale povedzte, kto má prvé auto hneď prémiovku, však? 🙂

TOP OUTFITY

Všeobecne mám kvôli móde najradšej jar a leto, lebo tie nám dovolia najviac experimentovať. Ale niekedy ani také príjemné zimné vrstvenie nie je odveci…

viac TU

viac TU

viac TU

viac TU

 

viac TU

viac TU

Photo by Norbert Eggenhofer

viac TU

viac TU

viac TU

viac TU

 

TOP ZÁŽITKY a FOTENIA

BMW Electric Now Tour 2017

Letná kampaň s Budišom

Kvetinový brunch s Kvety.sk

Fotenie v Tokaji s Renaultom Koleos

Vianočné stretnutia v Central-e s kamarátkami blogerkami