The Alchymi of Fashion

ZOOT is one of the first Czech and Slovak eshop brands, connecting lots of popular brands and trying to do things differently and better. Besides bringing great brands like Cath Kidston to Slovak fashion lovers for the first time, it started supporting original local brands, sustainable fashion and local design. This Spring we got to know its very own, very fresh, very cool brand Alchymi.

„What’s your secret ingredient?“ is the question that the new brand asks from the beginning. The alchymia of Alchymi is not just about the cool clothes (trendy pieces with assymetric design, interesting combinations and fun prints), but mostly about the care for the women who will wear them. Fashion is mostly about reflecting your personality, showing who you are and sometimes, yes, showing your „secret ingredient“ to the world. For me, the secret ingredient is definitely COLOURS. I live a colourful life, full of colourful stories and people, and try to get the most of everything. Alchymi clothes are just like that – they emanate not just the style, but also fun, freedom and creativity. No wonder I fell in love with them right away.

The big launch of the brand in Bratislava was one of the most fun press events I’ve been to so far. They even called in a magician!!! I mean, if that wouldn’t make you smile, I don’t know what. They know how to spark an interest in me, that’s for sure 😀 I wore a cute white blouse by Alchymi with a „fly“ print all over it. I combined it with white skirt-shorts and a blooming green headband, to fit into the Spring atmosphere. Which will be your favourite piece?

ZOOT je jeden z prvých česko-slovenských eshopov, ktorý spája pod jednou strechou množstvo populárnych značiek a ktorý sa od začiatku snaží robiť veci trochu inak a lepšie. Okrem toho, že k nám priniesol skvelé značky ako Cath Kidston či Dorothy Perkins, na ktoré sme dlho predlho čakali, podporuje aj lokálne značky, udržateľnú módu a miestny dizajn. Túto jar sme sa dokonca dočkali aj ich úplne vlastnej, sviežej, cool značky – Alchymi.

„Aká je vaša tajná ingrediencia?“ pýta sa Alchymi svojich nositeliek. Alchýmia Alchymi totiž nespočíva len v samotnom oblečení, ktoré navrhujú dizajnéri v Prahe a vyrába sa v Európe (žiadna Čína ani veľké fabriky v Bangladéši!), ale najmä v ženách, ktoré sú ich nositeľkami. Móda každý deň vyjadruje a odzrkadľuje našu osobnosť, naše vnútro a niekedy dokáže priniesť na povrch i našu „tajnú ingredienciu“, ktorou môže byť všeličo. Mojou tajnou „prísadou“ sú asi FARBY, ktoré zohrávajú v mojom živote i šatníku dôležitú úlohu. Snažím sa žiť pestrý život plný pestrých príbehov, ľudí i myšlienok, nehovoriac o tom, koľkými farbami hýri môj šatník. Kúsky z prvej kolekcie Alchymi vyžarujú rovnakú slobodu, hravosť, pestrosť a kreativitu, ktorá mi je veľmi blízka. Niet divu, že som sa do nich hneď zamilovala.

Veľké predstavenie novej značky z rodiny ZOOT bolo jedným z najzábavnejších press eventov, aké som doteraz zažila. S kúzelníkom, ktorého nám doniesli, sa jednoducho nedá veľmi súperiť! Keď by nás už toto nerozosmialo a neobmäkčilo, tak naozaj neviem čo. (tip pre iné firmy a značky? :)) ). Obliekla som si naň rozkošnú bielu blúzku Alchymi s potlačou čiernych mušiek. Top som skombinovala s bielymi sukňno-šortkami a veselou zelenou rozkvitnutou jarnou čelenkou, aby som ešte lepšie zapadla do prostredia 🙂 Ktorý kúsok z kolekcie bude váš obľúbený?

IMG_4321

IMG_4314

IMG_4300

IMG_4298

IMG_4296

FullSizeRender

S krásnou Veronikou zo SpecialEditionLife

IMG_4295

ZOOT

 

IMG_0750 copy

 

IMG_0754 copy

IMG_0755 copy

IMG_0794 copy

 

IMG_0771 copy1332103 1395607 1340824 1332166 1332247 1332055 1332280 1329070 1391017

Foto: ZOOT.sk, The Blond Zebras