TBZ Goes to London: F&F A/W 2014 Fashion Show

I haven’t been at the London fashion week – yet. So to see the famous Sommerset House by the Thames north bank for the first time was quite extraordinary for me. After gathering up at the hotel and being counted for the hundredth time we arrived at the river bank, walked in the historical building complex, walked 3 flights of stairs and were finally greeted with a beautiful historical place lit up in purple lights.

The show was held at a big white tent, just like the fashion week shows. The catwalk was simple and signature F&F black with the logos lighted up during the show. I was seated at the second row with other bloggers and journalists and after a couple of minutes of wondering why everybody around us feels compelled to take 200 selfies before the show I settled down to enjoy the fashion spectacle.
This year’s show was the second big one the took place in London in spring.

Last year the collection was beautiful, but this time I was really, really impressed. The thing is, many people don’t expect much from the clothes that you can buy for a very affordable price in the supermarket. Wrong! This time, you can expect nearly everything! Inspired designs, delicate details, impressive materials and all the biggest trends fresh of the world’s most famous designers‘ catwalks. Yes, it was clearly inspired by the designer’s collections, but so are all the other high street lines. I personally love that we can have a piece of luxury and current trends in our wardrobe thanks to these affordable lines. I loved the styling of the collection which was done by a NYC stylist Louis Rodriguez. I tried to devide the collection into a few leading trends so that it would make it easier for you to find everything in the Tesco or F&F stores this autumn. Enjoy!

Na Londýnskom Fashion Weeku som ešte nebola, no stále to bolo mojím snom, takže som sa na legendárny Sommerset House na severnom brehu Temže veľmi tešila. Potom, ako sme sa v hoteli poslušne zhromaždili, nechali sa po 200. krát spočítať a nechali sa priviesť k rieke, vyšli sme tri poschodia historického komplexu a privítalo nás prekrásne nádvorie Sommerset House-u vysvietené dofialova. 

Prehliadka sa konala vo veľkom bielom stane, podobne ako všetky módne šou počas LFW. Mólo bolo jednoduché a elegantné, odeté do typickej čiernej farby F&F. Logá značky boli počas prehliadky vysvietené na oboch stranách móla a ja som sa na ne dívala z druhého radu spolu s množstvom ďalších blogerov/blogeriek a novinárov/novinárok. Šou sa začala pomerne načas, ale až potom, ako si všetci prítomní hostia stihli každý spraviť aspoň 200 selfies, čo som dodnes až tak úplne nepochopila, ale nechcela som zaostávať, tak sme si s Patrikom Igazom tiež jednu spravili, aby sme neboli úplne „out“.

Veľká módna šou F&F v Londýne sa tento rok konala druhýkrát, a minuloročná jesenná kolekcia bola krásna, tentoraz som však ozaj zostala užasnutá. Mnoho ľudí od šiat zo supermarketu zvyčajne veľa neočakáva. V tom sa však veľmi mýlia! Od tejto jesennej kolekcie F&F môžete očakávať takmer všetko! Zaujímavé dizajny, prepracované detaily, kvalitné materiály a všetky najhorúcejšie trendy nadchádzajúcej sezóny inšpirované kolekciami slávnych svetových dizajnérov. Áno, niektoré modely nápadne pripomínali kúsky z dizajnérskych línií, podobne to však funguje vo väčšine high-streetových značiek. Ja osobne som napríklad rada, že môžem mať aspoň ilúziu luxusu a kúsok aktuálnych trendov v mojom šatníku bez toho, aby to zruinovalo moju peňaženku. O vynikajúci styling kolekcie sa postaral newyorský stylista Louis Rodriguez. 

Dámsku aj pánsku kolekciu som pre vás rozdelila do niekoľkých prehľadných častí podľa jednotlivých trendov a dominantných prvkov, aby sa vám potom vaše obľúbené kúsky v obchodoch ľahšie hľadali.

    Swing Party

    Autumn Florals

     Powder layering

    Statement coats
    Men’s Blazers
    Double-breasted coats
    50 Shades of Grey (Suit)

    Smart and Casual