Svadobný tanec

Keď som si predstavovala našu svadbu, v hlave sa mi premietala jediná predstava: ako s Peťkom spolu pretancujeme celú noc medzi svojimi najbližšími. Ja som tancovala odmalička a mala som pocit, že si ešte pár základných krokov aj z formálnejších tancov pamätám, Peťko jeden čas tancoval tiež a bol hviezdou svojho venčeka. Až tak, že ho zavolali ako „záskok“ aj na ďalší. Oba vyhral.

Z našich spoločných osláv a svadieb som však vedela, že máme rezervy tak, ako každý a snívala som o tom, ako budeme po tanečnom parkete plachtiť ako profíci. Tanec vždy bol moja láska, no netušila som, ako Peťka presvedčím, aby so mnou išiel na nejaký kurz. Preto som skoro spadla zo stoličky, keď mi to niekedy začiatkom roka navrhol len tak, sám od seba. Chlapec, ktorý so mnou dobrovoľne posledných možno 6-7 rokov nešiel ani na diskotéku, bol ochotný ísť na kurz. Také príležitosti prichádzajú naozaj raz v živote. Tak som začala hľadať a narazila na tanečnú školu Mirky Kosorínovej Smiem prosiť? tu za rohom od nás v Ružinove.

Foto: Ondrej Bobek

Napísala som jej na Instagrame a Mirka bola neskutočne milá a ochotná a hneď sme si dohodli termín na individuálny rýchlokurz. Kým som sa k tomu dostala, mali sme asi mesiac do svadby a popravde, trochu som sa bála, že takých 10 hodín by môj drahý (vtedy) budúci manžel možno nevydržal. Po prvej hodine som to ale brala späť. Jeho to vážne bavilo a išlo mu to lepšie ako mne! Zase som sa poučila, že našich chlapov netreba podceňovať a že nás vždy vedia prekvapiť… 😀

V tanečnej škole si takto viete vybrať buď skupinové alebo individuálne kurzy, na stránke nájdete rozpis aj cenník pre všetky. Dohodnúť sa ale viete prakticky na čomkoľvek, čo vám bude vyhovovať – na dĺžke, intenzite aj čase. My sme boli nesmierne radi, že Mirka bola ochotná počkať nás až večer po práci, v tie dni, kedy sme mali všetci traja voľný diár. Ona si odbehla od rodinky a malého dieťaťa, my zase od povinností a na hodinku sme sa úplne stratili v hudbe a tanečných krokoch.

Aj keď ja som si na začiatku myslela, akí sme frajeri a že možno už niečo aj vieme a potrebujeme si to iba osviežiť, Peťko rozhodol, že by sme mali začať úplne od začiatku. A bolo to fakt skvelé rozhodnutie. Veľmi rýchlo som totiž zistila, že naozaj neviem NIČ. Mirka je neskutočný profesionál a učila nás úplne všetko – od správneho držania tela a postoja, cez etiketu až po základné kroky. Keďže sme mali naplánované iba 3 hodiny do svadby, museli sme si vybrať jeden-dva tance, ktoré stihneme. Ak chcete, môžete si pokojne nacvičiť aj konkrétny tanec na svoju svadobnú pesničku. My sme tu zistili, že tá naša, ktorú sme si pôvodne vybrali, nemá veľmi dobrý rytmus a dalo by sa na ňu vlastne len tak „vlniť“, tak sme sa rozhodli, že sa naučíme valčík a waltz a využijeme aspoň niečo z krokov, ktoré sme sa naučili.

Peťko sa naučil, ako ma priviesť na parket ako skutočný gentleman, ja zase, ako správne držať partnera i zvládnuť to krásne labutie držanie krku nabok. Mirka nás naučila niekoľko úžasných figúr, krokov a otočiek, mala s nami božskú trpezlivosť a hoci to vyzeralo nevinne, zakaždým sme sa spotili ako blázni. Je to skvelý tréning po práci a neskutočná psychohygiena. Mne sa to páčilo až tak, že teraz rozmýšľam, na aký dlhší kurz by sme sa mohli prihlásiť 🙂

Nakoniec sme si teda na náš prvý tanec vybrali našu srdcovku River Flows in You od Yirumu, náš DJ nám na svadbe k pesničke pustil aj romantický plazivý dym pod nohy a my sme sa pri našom waltzi naozaj vznášali. Od lásky aj od šťastia. A ani sme si po nohách neposkákali! Netrúfli sme si síce na všetky otočky a vychytávky, ktoré sme sa naučili, ale tie sme potom prevetrali počas celého večera a boli sme na seba fakt hrdí.

Či už máte v pláne nejakú špeciálnu choreografiu alebo len krásny jednoduchý tanec, takýto kurz pred svadbou vám odporúčam všetkými desiatimi. A pokojne aj po nej alebo len tak, pre radosť. Je to úžasná aktivita s vašou láskou a skvelo si pri nej oddýchnete. Nehovoriac o sebavedomí, ktoré vám to dodá na parkete, kdekoľvek sa objavíte.