Svadobné prípravy vol. 1

Ako ste si možno všimli, na našu svadbu sa nesmierne teším. Nepamätám si, či som o svojej svadbe snívala ako malé dievča, no jednoznačne som o nej snívala odkedy som sa zaľúbila do Peťa, čo bolo už poriadne dávno 🙂 Každopádne, Petík odolával koľko mohol a trvalo nám celkom dlho, kým sme sa dostali k zásnubám, možno aj preto sme ich spolu viac prežívali a stále sa z toho tešíme. Chvíľku po zásnubách som si však začala všímať jednu nepríjemnú vec.

Foto: Fefe Café. Štipčeky vyrába šikovná Lillya – svadobné jedinečnosti

Veľa ľudí v mojom okolí ma začalo (nechtiac) stresovať a týrať miliónmi otázok: A šaty už máš? Akú máte hudbu? Máte rezervovaný kostol? Kto vás bude fotiť? A video? A kaderníčku už dúfam máš! No, čo vám poviem, keď sa to niektoré kamarátky/rodina začali pýtať, mala som jedinú podstatnú vec, ktorú k svadbe potrebujem: snúbenca. Po zásnubách sme si s Peťom povedali, že chceme svadbu niekedy na budúce leto, takže tento rok. Mali sme však celých 12 mesiacov na plánovanie a medzitým samozrejme musíme žiť, takže máme na práci aj iné záležitosti 🙂 Zostali sme v pohode, postupne sme si vybavili termín (31.8.2019), miesto, hudbu, fotky, ja som si dohodla návrhára na šaty. No ešte pred pár týždňami sme nemali ani video, ani výzdobu, ani čas v kostole, ani kňaza, ani kaderníčku a vizážistku a veľa maličkostí. Všetko z toho sa dá vybaviť rýchlo a bez problémov, hovoríme si. A aj sa to naozaj dá, aj bez stresu, strachu, paniky, hádok a sťažovania sa kamarátkam 🙂

Foto: Fefe Café. Šaty: Veronika Kostková

Niektoré veci sme už medzitým vybavili, niektoré ešte nie, no do konca augusta máme stále more času. S Peťkom sme sa jednoducho rozhodli, že si ideme užiť celý náš predsvadobný rok. Teším sa na našu svadbu a chcem ju mať krásnu, ale nemienim robiť koniec sveta z toho, keď nenájdem dokonalú vizážistku alebo keď si bude môj ženích zháňať oblek „až“ pár týždňov pred svadbou. Aspoň doňho dovtedy nepriberie (alebo neschudne, heh) 😀 Nebudem robiť scény, keď sa nejaké maličkosti nepodaria podľa našich predstáv a už vôbec si kvôli tomuto najkrajšiemu dňu v našom živote nebudem kaziť náladu a hádať sa s najdôležitejším človekom, kvôli ktorému tam budem. Mám totiž pocit, že niektoré nevesty v závale nadšenia, tešenia a stresu zároveň zabudnú na to najpodstatnejšie: svojho budúceho manžela a vzťah, ktorý toto manželstvo dotvorí.

Foto: Kudivani Photo. Svadobné oznámenia: Ella Johnes

No keď som minule niekomu povedala, že ak nám bude náš farár robiť nejaké problémy v kostole, budeme to jednoducho riešiť alebo pôjdeme inam – veď kostolov sú na Slovensku tisíce, tak hádam nás už niekto zosobáši, nie? – skoro som im privodila infarkt. Možno to vyznieva tak, že mi na tom nezáleží, no opak je pravdou. Ja si chcem svoj svadobný deň jednoducho užiť. A nie tým, že budem mať za každú cenu dokonalé vlasy, nechty, make-up, topánky, šaty, výzdobu, auto a neviem čo. Ja budem mať totiž dokonalého manžela, a to je jediné, na čom naozaj záleží. A budú pri nás všetci, ktorých máme najradšej. To podľa mňa robí dokonalú svadbu, nie živé kvety vo vlasoch, luxusné svietniky na schodoch a španielske čipky na šatách.

Foto: Kudivani Photo. Aranžmán: Ateliér Papaver

Takže takto idú naše svadobné prípravy 🙂 Máme peknú svadobnú sálu, do ktorej sa vojde celá naša rodina, máme už aj zarezervovaný čas v kostole, aj keď ešte nemáme potvrdeného kňaza na sobáš. Svoje šaty budem riešiť teraz na jar, moja úžasná sestra mi povedala, že mi chce kúpiť svadobné topánky mojich snov (no nie je super??), zákusky nám napečie okrem iných aj moja krstná, viem už, aké chcem mať kvietky, len ich ešte nemáme zajednané, máme dohodnutého skvelého fotografa (Ondrej Bobek), kameramana (Rasťo Jílek) a DJa (Rasťo Šrobár), ktorí sú všetci moji kamaráti/známi a máme ich radi. Ešte by som potrebovala nájsť kroj na redový a vymyslieť nejaké darčeky pre hostí, no to má ešte dosť času. A vymyslieť pozvánky. No hlavne, budem tam ja, Peťko a všetci naši najmilší. Ak ste na niečo z našej pripravovanej svadby zvedaví, pokojne sa pýtajte! 🙂

PS: Tieto fotky sú z krásneho eventu A bude svadba!, ktorý minulú sobotu organizovalo Fefe café v Trnave. Našla som tam kopec prekrásnych vecí a inšpirácie – na výzdobu, jedlo, oznámenia, hudbu, darčeky, obleky i milé maličkosti a množstvo šikovných ľudí, ktorí za nimi stoja. Chceli by ste jeden článok s originálnymi tipmi na svadobné vecičky, fotografov, dizajnérov a pod.?

Foto: Kudivani Photo. Obrúčky: LB Jewellery