Summer memories

Each year when September comes, I find myself taken by surprise and in a slight panic. The Summer had ended already? Where has it gone? I haven’t even noticed it started really! I don’t know why, since I try to enjoy every ray of sunshine as soon as Summer starts, but since I have been working all the time, I felt like I haven’t had enough time to enjoy the holidays. There’s just never enough time. I’d say that I wish I was back in school and could enjoy Summer to the fullest, but I don’t, not really. School was great, but for most of the Summers when I was old enough to enjoy life, I was working anyway. So, yes, Summer is just too short.

It’s the middle of September already, it’s suddenly 14 degrees outside and all I can do now is take some Summer memories out of the box. Thankfully, my box is pretty full, since I’ve been too busy to post all my favourite summer outfits yet. Today I’m sharing one of my favourite moments of this Summer from our long weekend in Slovenia and Italy back in July. We went for a lovely walk along the Izola beach and harbour, since Peter and I are both fascinated by boats. We look at the names, at the people on the boats, try to imagine their stories and where they will be sailing next… And we keep hoping that one day, one of those boats (or yachts) will be holding our name, with us on the deck, enjoying the last rays of sunshine in the evening summer breeze.

Každý rok keď príde September zostanem trošku prekvapená a v miernej panike. Leto už naozaj skončilo? Kam odišlo? Ja som si predsa poriadne ani nevšimla, kedy začalo! Neviem naozaj prečo, keďže sa snažím užívať si každý letný lúč slnka hneď ako leto začne, ale keďže som celé leto pracovala, mám trochu pocit, že som nemala dosť času si ho poriadne plnohodnotne užiť. Jednoducho nebolo dosť času. Ľudia, ktorí bývajú v trópoch, ani nevedia, aké majú šťastie (odhliadnuc samozrejme od obrovského nešťastia v Karibiku, na Floride a v Mexiku, to si naozaj nikto nezaslúži). Aj by som povedala, že závidím deckám a študentom, ktorí mali celé leto prázdniny, ale pravdupovediac nezávidím. Škola bola super, no väčšinu prázdnin odkedy som bola dosť stará, aby som si ich naozaj poriadne užila, som aj tak pracovala. Áno, leto je jednoducho príliš krátke. 

Teraz je polovica septembra, vonku je zrazu 14 stupňov a jediné, čo môžem robiť, je vytiahnuť z krabice pár letných spomienok. Vďakabohu je moja krabica celkom plná, keďže som ešte nemala čas postnúť všetky svoje obľúbené letné outfity a zážitky. Dnes sa s vami delím o jeden z mojích obľúbených momentov tohto leta z nášho rýchleho výletu v Slovinsku a Taliansku. S Petíkom sme si spravili krásnu prechádzku po pláži a prístave v čarovnej Izole, oboch nás totiž odjakživa facinujú lode a jachty. Pozeráme sa na ich mená a predstavujeme si príbehy ľudí, ktorí tieto loďky vlastnia, odkiaľ prišli a kam pôjdu nabudúce… A stále dúfame, že jedného dňa bude jedna z tých lodí niesť aj naše meno, a že si na nej budeme spokojne užívať posledné horúce lúče slnka vo večernom letnom vánku. 

I was wearing:

shorts, top, bag, flip-flops – F&F

necklace – Mango

hat – Primark

sunglasses – Polaroid