Summer Inspiration: Hermés

Original, extraordinary scents are not easy to find. I am quite easy and straightforward in the scents I like, so if I want to choose a new one, I usually rely on good references from others, because I’d never find new perfumes otherwise. I admit that I haven’t known too many „niche“ perfumes until recently, but the more I get to know them, the more I fall in love. And Hermés is my latest treasured find.

Originálne, výnimočné vône sa nehľadajú ľahko. Ja som vo svojich preferenciách parfémov, ktoré sa mi naozaj páčia, pomerne priama a zväčša mi trvá dosť dlho, kým nájdem novú vôňu, do ktorej sa zamilujem. Väčšinou sa pri tom musím spoľahnúť na rady iných ľudí, najkrajšie vône sa totiž niekedy celkom úspešne „skrývajú“. Priznám sa, že koncept „niche“ parfémov som začala spoznávať až nedávno, ale čím viac ich skúšam, tým viac sa mi páčia. Mojím posledným krásnym voňavým objavom je Hermés. 

Hermès je luxusná francúzska módna značka, ktorú v roku 1837 založil slávny Thierrym Hermes. Pôvodne sa Hermès zameriaval na výrobu jazdeckých doplnkov, neskôr sa značka rozhodla vyrábať luxusné kožené kabelky, šatky, doplnky, módu a vône. Značka Hermés v týchto dňoch uvádza na slovenský trh výnimočné novinky – letné kolínske vody Hermés colognes, vytvorené najlepšími súčasnými parfumármi sveta.

V kolekcii ich troch nových kolínskych vôd nájdete Eau de Neroli Dore, Eau de Rhubarb écarlate a Eau d‘ Orange Verte. Prvá z nich je postavená na esencii z pomarančových kvetov pripomínajúcich Stredomorie zaliate slnkom. Červená Eau de Rhubarb sa inšpirovala vôňou čerstvej rebarbory, rozvoniavajúcej v domácej záhrade. Obľúbená zelená Eau d’Orange Verte je unisex vôňou zloženou z citrusových tónov a pomaranča, pričom sa pohráva s korením, lístkami citróna, mandarínky, mäty a čiernych ríbezlí.

PS: Aj vám niekedy popisy vôní pripomínajú hotovú poéziu?

Alcool 11 Flacons 4 lignes - logo 2 lignes+0,25

eau-de-neroli-dore-od-hermes-galeria HermesConcentreDOrangeVerteUseMe_1024x1024