Summer in Winter

Aj keď to je niekedy ťažké vidieť cez veľa zložitých vecí, ktoré prežívame, život je plný krásnych a nenapodobiteľných ľudí, chvíľ a zážitkov. A práve keď je nám najťažšie je niekedy dôležité tešiť sa z každej maličkosti okolo nás. Z toho, že ráno vyjde slnko, že sme si doma v bezpečí mohli vychutnať rannú kávu, z každej chvíle s našimi najbližšími, z toho, že vonku namiesto zbraní počujeme len električky či vtáky na stromoch a zo západu slnka. V tom sa skrýva toľko krásy, radosti a inšpirácie, že nás len ťažko nechá chladnými, však?

Pred niekoľkými týždňami som z BMW Slovensko dostala správu, že si môžem vyskúšať nádherné nové BMW 220i. Je to ich najnovší kabriolet, na ktorý som sa nesmierne tešila, aj keď prvé, čo mi napadlo, samozrejme bolo: naozaj, v tejto zime? Asi si viete predstaviť, ako by som sa na cabriu vyšantila uprostred leta, no viete ako, pekné autíčko do mesta sa hodí vždy, nie?

BMW 220i je ozajstná mestská „frajerina“. To naše prišlo v krásnej čokoládovej metalíze so svetlým interiérom a priznám sa, že aj keď sme týždeň jazdili na cabriu, strechu sme si stiahli len na cca 30 min počas tohto fotenia pri západe slnka nad Dunajom. Na chvíľku sme sa tvárili, že nám vôbec nie je zima, že je dokonalý letný večer a my si ten západ slnka vôbec neužívame v Čunove, ale niekde na Jadranskom pobreží. Tam by to totiž 220i nesmierne pristalo. Viem si predstaviť tie cesty úzkymi mestskými uličkami v Chorvátsku či Taliansku, zastávky na pizzu a gelato a neplánované prestávky na oddych pri vode pozdĺž pobrežia. Osušku a nafukovačku by sme hodili na zadné sedadlo, kufre do kufra, ktorý bol aj pri stiahnutej streche na moje počudovanie celkom fajn. Nezmestili by ste tam celý byt, to je jasné, ale dva malé kufre a pár tašiek by určite zniesol.

Môj drahý býva z takýchto áut zvyčajne podobne paf ako ja a ťažko zakrýva svoje nadšenie. Práve pri BMW 220i ale priznal, že toto je asi trochu viac „ženské“ auto a on by si určite vybral skôr BMW 420i, ktoré sme testovali minulý rok. Áno, priznám, že 420i bolo trochu praktickejšie, väčšie, malo pevnú strechu či vyhrievanie krku pri stiahnutej streche, no zároveň je drahšie a na parkovisku zaberá viac miesta. 220i bolo pre mňa úplne dokonalým druhým autom do rodiny – také „pre mňa“ – ľahko sa s ním parkuje, na diaľnici letí ako strela a zároveň urobí dojem všade, kam príde. Je štýlové a zároveň praktické, má v sebe všetky moderné vychytávky, ktoré zbožňujem (LED svetlá, bezproblémové spojenie s mobilom, skvelá navigácia…) a pre ešte zábavnejšiu jazdu má aj zadný pohon. LED svetlomety dokonca majú všetky verzie 220i už v štandarde, za príplatok ich môžete mať ešte adaptívne (čo veľmi odporúčam, my si ich nevieme na našom aute vynachváliť a BMW ich má naozaj skvelé).

Ak ste teda aj vy posledné dni či týždne prežívali ťažšie chvíle, protestovali na namestiach či sa trápili doma s chorými deťmi, skúste si počkať na západ slnka a zhlboka sa nadýchnuť. Nestrácajte nádej a buďte otvorení lepším veciam, ktoré prídu, keď na nich budeme pracovať. A užívajte si každú chvíľu s tými, na ktorých najviac záleží. <3 Krásnu nedeľu priatelia!

PS: V tomto outfite som spojila takmer všetky veci, ktoré som buď objavila v second handoch/bazároch, alebo v mojom šatníku sú už roky. Ružový kabát mám už od výšky a je to super kúpa z Manga, čižmy mám už druhú či tretiu zimu z Deichmann. Sukňu som si ulovila v bazári, ktorý som organizovala v Trebišove od Lapkinn a svetrík v sekáči ešte na jeseň 🙂 A v konečnom dôsledku tieto fotky pre mňa spájajú všetko, čo milujem: hudbu, autá, slnko a za objektívom je môj drahý Peťko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA