Summer in Rio with F&F

V posledných týždňoch sa mi zdá, akoby sa módne značky predbiehali s tým, kto toho stihne pred Vianocami čo najviac. Mne to ale vôbec nevadí, aspoň sa medzi školou a pracovnými povinnosťami nenudím a vám môžem prinášať ďalšie a ďalšie inšpirácie.
Tentoraz som si z chladných ulíc Bratislavy na chvíľu odskočila do exotického teplého Ria de Janeiro v showroome F&F. Móda je síce veľmi rýchla, ale niekedy naozaj dobre padne na chvíľu sa tváriť, že ste v inom ročnom období a v decembri si predstavovať popoludnie na pláži v pestrých plavkách a slamenom klobúku.
S F&F sa kamarátim už nejaký ten rok, a čím dlhšie ich sledujem, tým mám pocit, že sa ich kolekcie zlepšujú. Neviem, čím to bude, ale každá nová kolekcia je zaujímavejšia, trendovejšia a kvalitnejšia než tá predošlá. Asi to s touto britskou značkou ide dobrým smerom. Dúfam, že im zostanú i dostupné ceny, ktoré sú jedným z ich najväčších lákadiel.

Letná kolekcia F&F sa dá rozdeliť do niekoľkých častí:

1. Favela: Farebný módny kokteil z horúcej Brazílie – farby, aztécke vzory, vyšívané kvety, strapce, rozkošné overaly a romantické šortky, ktoré našli inšpiráciu v pulzujúcej brazílskej kultúre a kolekciách Alberty Ferretti, Emilia Pucci a Rebeccy Minkoff.

2. Oasis: opulentná verzia exotického leta – tmavšie tribal vzory, luxusne pôsobiace materiály, výrazné potlače, metalické odlesky a hra s transparentnými a kontrastnými materiálmi, to všetko charakterizuje líniu inšpirovanú letnou kolekciou Emilia Pucci, BCBG Max Azria či Roberta Cavalliho.

3. St. Germain: jemná, ženská zmzlinová móda – jedna z mojich obľúbených častí. Viete, že pastelky milujem a to isté platí o bielej, ktorá je na leto jednoducho stvorená. To všetko vedia i dizajnéri v F&F, ktorí sa inšpirovali niektorými z mojich obľúbených jarných kolekcií – Burberry Prorsum, Christopher Kane a Christian Dior (can’t get much better than that!)

4. Vanity Fair: úžasne svieže neónovo-pastelové vyvrcholenie leta – čipka, neónky, kvetinové potlače, šaty, sukne a blúzky, jednoducho všetko, čo neoddeliteľne patrí k letu, vrátane neodolateľných neónových šiat s midi sukňou. Inšpiráciu takisto našli v úžasnej letnej kolekcii Burberry Prorsum č Blumarine.

V lete si na svoje v F&F prídu i páni a deti, ktorých línie sú plné rozkošných a štýlových modelov na každú príležitosť. Opustite so mnou na chvíľku studené Slovensko a vyberme sa na výlet do slnečného Ria!