Summer Favorites

Burning sun, high humidity, chloride in the swimming pools, this all means that Summer is a special season when it comes to skincare or haircare, especially if you’re spending a lot of time outside. Our hair is dryer, the skin is oily but need a lot of extra moisture anyway and UV rays mean we need to give our skin the extra bit of protection.

I picked out some of the best things that take me through this summer and keep me healthy, protected and hydrated. Let me know what you like.

Silné slnko, vysoká vlhkosť, chlór v bazénoch, to všetko znamená, že leto je špeciálnym obdobím, kedy sa musíme trochu lepšie starať o svoju pleť, vlasy a zdravie, o to viac, ak trávime veľa času von. Naše vlasy sú v lete suchšie, pleť je síce mastnejšia, no potrebuje aj extra dávku hydratácie a kvôli UV lúčom si musíme pokožku chrániť oveľa viac. 

Ja som sa s vami rozhodla podeliť o niekoľko skvelých vecí, ktoré ma dostanú cez toto leto a udržia ma v zdraví, pod ochranou a dajú mi dostatočnú dávku hydratácie. Snáď vás trošku inšpirujem, určite mi dajte vedieť, čo máte v lete rady vy 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K svojím klasickým opaľovacím produktom som tento rok pripojila pár kvalitnejších, ktoré som objavila v Marionnaud. Opaľovacie krémy Sensai a Thalgo mi dávajú pocit luxusu, nehovoriac o krásnom žiarivom opálení. Sensai vyrobil úžasnú opaľovaciu tyčinku so SPF 30, ktorú používam na tvár. Krém so SPF 6 vyťahujem až teraz, keď mám už bezpečné základné opálenie za sebou a riziko spálenia je už hádam trochu nižšie. Opálená pokožka úplne najkrajšie vynikne, ak sa natriete úžasne voňavým výživným polynézskym olejom Thalgo, ktorý okrem hydratácie zanechá na vašej pokožke i krásne jemné trblietky.

PicMonkey Colla

Ďalšou vychytávkou od Sensai sú zmatňujúce papieriky, ktoré prídu veľmi vhod, keď sa v tomto horúcom a dusnom počasí začnete príliš potiť (mne sa to teda stáva vždy). Ak si potom chcete spraviť fotku napríklad pri pozeraní pamiatok alebo pri vode, takéhoto pomocníka veľmi oceníte. Samoopaľovací krém zas pomôže po dovolenke napríklad vyrovnať opálenie partií, ktoré sa vám až tak dobre neopálili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ochrana pred slnkom je seriózna vec, a po tom, ako som takmer celé dospievanie nejakým zázrakom prežila na Nubiane so SPF 2 – 6 (áno, párkrát za leto som sa spálila, no), si dnes dávam naozaj záležať na výške ochranného faktora. Odkedy som zistila, že aj s vyšším faktorom ma slnko normálne pekne opáli, nebojím sa na seba natrieť to najsilnejšie, čo doma mám. Toto leto som si našla tento jemný penový sprej so SPF 20, na tvár a dekolt však bežne používam aj silnejší. Po opaľovaní u nás nesmie chýbať Panthenol, ten ma už odmalička zachraňuje každé leto.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vybrať si dobrý, pekný a dostatočne ľahký parfém na leto nie je jednoduché. Tento Hermés Le Jardin De Monsieur Li (nahlas to odo mňa prosím nechcite) bol však láskou na prvý pohľad. Na cesty si svoju obľúbenú vôňu vždy balím do takýchto parfémových pier, ktoré sú dosť malé, aby vám ich na letisku nezobrali a dosť veľké, aby vám vôňa na nejaký ten týždeň-dva v pohode vydržala 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tieto Clinique krémiky mám rada pre ich dokonalé vlastnosti, ale z veľkej časti aj vďaka tomuto extra kompaktnému baleniu. Cestujú so mnou všade, kde sa vyberiem, takže mi povinná dávka hydratácie pre pleť nikde nechýba.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PicMonkey Collage

Ďalšia vychytávka na leto, ktorú som objavila v Marionnaud, je tento hydratačný sprej na telo. Ukrýva v sebe mliečnu emluziu s výťažkami aloe vera, vonia ako letné prázdniny a neuveriteľne príjemne vás ochladí kedykoľvek potrebujete. Keď sa potrebujem zbaviť odumretých buniek a zjemniť si pokožku, používam tento luxusný telový peeling Thalgo a vytváram si tak malé domáce kúpele.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokožku a vlasy si treba hydratovať zvonku, telo však neustále zvnútra. Mne síce po väčšinu roka robí trochu problém vypiť tie predpísané množstvá vody, ktoré by sme vraj mali, v lete sa mi však voda doma neskutočným tempom stráca. Nosím ju so sebou všade, kde sa vyberiem, a tak som sa tento rok vybavila aj malými 0,5 litrovými fľašami Budišky, ktoré so mnou cestujú v električke i v aute. Doma sa zas rozmaznávam prírodnými sirupmi Natur Farm, ktoré mi stále pripomínajú detstvo. Aj vy ste niekedy pili sirupové vody v škôlke či škole? My sme sirup vždy mali aj doma a nikdy nezabudnem na to, ako mi babka vyrábala „džús“ z Nesquicku. Dnes sa snažím sladkých sirupov používať minimálne množstvo, ale medzi pitím čistej minerálky a vody sú príjemným osviežením 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Voňavých vecí nikdy nie je dosť a čím krajšie vyzerajú, tym lepšie. Tak som narazila aj na tieto srandy – voňku do auta v tvare ružového kvietku Florellino a navoňaný gumený náramok s veľmi vtipným názvom Bunga Bunga Band  z www.bytove-parfemy.sk 😀