Summer Essentials

What can’t you miss in your big summer beach bag? A towel, obviously, a sun cream with a good UV protection, a lot of water, a good book or a magazine, sunglasses and a hat. These are the basics that will get us all through the hot summer days safely and soundly. Last weekend was the first really hot weekend this year in Slovakia and I spent it with my friend Mirka by the Bratislava lakes. We enjoyed the sun, the water, our people-watching and the clear blue sky. I finally got to read the book that I started a couple of weeks ago but had no time to finish during the busy weeks. I don’t like taking too many pictures in my bikini, but I could replace them by a detailed description, right? 🙂 For the past few years I have been on a retro ride, so I love all the retro and cute swimwear. High waisted bottoms don’t suit me very well, so I usually opt for classic cuts, but I love playing it up a little with a cute retro bikini top. This time I chose the bikini from F&F, where I always find at least one perfect swimsuit/bikini for the summer. They’re affordable, you can find them in every town or city and they seem to last forever, at least with me.

If the sun is shining like it has been for the last week or so, sunglasses and hat come with me wherever I go. I love big lady-like hats with a wide brim, but this year I instantly fell in love with this stylish fedora from Reserved. It’s simple, light and goes with everything. I paired it with some funky retro sunglasses from okuliarewayferer.sk, which give me a little edge and make me smile all day. I have a very narrow face, so I always have trouble finding the right glasses that would actually fit. It helps if the selection is as wide as here, it’s much easier to find the perfect pair for me then. The classic shapes like aviator or wayferer glasses don’t really suit me though, so if I need to wear sunglasses, I go for crazy retro styles that call for attention and elevate my outfit to a new level 🙂 Accessories are great in this way – you can let yourself go and choose something extraordinary, even for a casual day…

Čo nesmie chýbať vo vašej veľkej plážovej taške? Určite by tam mal byť uterák, krém na opaľovanie s dostatočne silným UV faktorom, veľa vody, dobrá kniha alebo časopis, slnečné okuliare a klobúk (šiltovka, šatka, turban, čokoľvek). Toto sú zväčša základné veci, ktoré nás udržia v horúcich dňoch v bezpečí a v pohode. Minulý víkend bolo na Slovensku konečne poriadne teplo a my s Mirkou sme ho strávili pri bratislavských jazierkach. Užívali sme si slnko, vodu, pozorovanie okoloidúcich a čistú modrú oblohu. Konečne som mala šancu dočítať knihu, ktorú som si kúpila ešte pred niekoľkými týždňami, no počas nabitých pracovných dní zbierala prach. Nerada si robím veľa fotiek v plavkách, možno to však doženiem detailným opisom, čo poviete? 🙂 Už niekoľko rokov fičím na retro vlne a milujem všetky chutné retro plavky a doplnky. Keďže mi bikini so zvýšeným pásom veľmi nepristanú, pri spodnej časti plaviek väčšinou staviam na klasiku a retro strih si doplním zaujímavým vrchom. Tento rok som si vybrala dvojdielne tmavomodré bodkované plavky z F&F, kde každý rok nájdem aspoň jeden perfektný letný kúsok. Nie sú drahé, dobrý výber plaviek nájdete v každom Tescu a aspoň v mojom prípade vydržia takmer hocičo. 

Keď slnko svieti tak vytrvalo ako posledný týždeň, slnečné okuliare a klobúk so mnou idú úplne všade. Síce zbožňujem najmä veľké klobúky so širokou strieškou, tento rok som však stavila na štýlovú fedoru. Tento jednoduchý slamený klobúčik, ktorý sa hodí naozaj ku všetkému, som našla v Reservede. Spojila som ho s funky retro okuliarmi z okuliarewayferer.sk, ktoré sú netradičné a celý deň mi vytvárajú dobrú náladu. Ja mám od prírody nezvyčajne úzku tvár a klasické tvary okuliarov ako aviatorky alebo wayferer mi nikdy veľmi nesedeli. Preto sa stále poteším, keď mám väčší výber a môžem medzi množstvom štýlov nájsť kúsok, ktorý sadne aj mojej neprispôsobivej tvári 🙂 A keď už si vyberám, väčšinou siahnem po takomto trošku uletenom modeli, nech už je aspoň sranda. Doplnky sú v tomto geniálne – môžete mať akokoľvek bežný a nudný deň, no jedna zábavná vec vo vašom outfite vám ho dokáže neuveriteľne oživiť. 

O a medzi rečou, skúšali ste už niekedy zlaté tetovačky? Nepáči sa mi síce, ako ich teraz má na sebe už každý, v duchu hesla: „čím viac, tým lepšie“, ale na takýto letný deň pri vode som sa predsa len nechala zlákať malou zlatou kotvou (stále mi pri nej napadne – Srdce, kotva, kriiiiz…) 😀 Link na stránku, kde tieto tetovania nájdete, je dole 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I was wearing:

swimwear – F&F

glasses (both) – www.okuliarewayferer.sk

hat – Reserved

golden tattoo – www.zlatetetovanie.sk