Summer Dream

O čom ste snívali, keď ste boli malí/é? Ja som počúvala Martina Madeja („Počkaj až prídem raz na Ferrari…“), pozerala Baywatch a Knight Ridera a vždy keď okolo zafrčalo krásne fáro, so zasneným pohľadom som rodičom hovorila: „Také budem mať, keď budem veľká!“ Asi som to mala od svojho ocina, ktorý robil celý život to isté… Až kým si naozaj nekúpil svoj vysnívaný Mercedes. Keď som bola malá, „kabriolet“ bol synonymom najluxusnejšieho auta na svete. Neriešila som značky, veľkosť, motor, farbu, nič. Keď to nemalo strechu, pokojne na tom mohla jazdiť kráľovná.

Od mojich detských čias som v kabriolete sedela asi len raz, aj to vďaka môjmu kamošovi, ktorý si splnil sen, a potom nás v ňom chvíľu povozil. V dvojmiestnom cabriu sa však veľa ľudí nepovozí, a tak sme nikdy nedošli ďaleko. Keď mi teda prišiel od BMW Slovensko mail s fotkou tohto tyrkysového krásavca, najnovšieho BMW 420i cabrio, podlomili sa mi kolená. A to som práve sedela. Ach. Ešte som ho ani nevidela naživo a už som ho milovala.

Keď som do modrého krásavca nasadla, na tvár sa mi dostala taká veľká grimasa, že ma ešte týždeň potom bolela tvár od všetkého toho usmievania. S niečím sa ale musím priznať. Toto auto je instatný ego booster. Keď ho otvárate, cítite sa hneď o 20 cm vyšší, o 5 kíl ľahší, vaše vlasy sú zrazu o niečo hustejšie a lesklejšie, úsmev žiarivejší… Ja som sa za pár sekúnd na ceste cítila ako princezná tejto malej krásnej krajiny. Zdravili ma deti pri ceste, chlapi zvedavo otáčali hlavami, ženy ich bili a kričali aby sa pozerali na cestu… V skutočnosti všetci pozerali len na to fantastické auto a vôbec sa nečudujem. Pri naštartovaní mal tento zázrak najkrajší zvuk, aký som kedy v aute zažila a pri každej akcelerácii som dostala viac adrenalínu ako keď zistím, že sú moje vysnené topánky zrazu v akcii.

S takto krásnym autom však prichádza aj istá zodpovednosť. Zrazu som zistila, že doň nemôžem sadnúť len tak v starých rifliach a mikine, s neupravenými vlasmi a bez make-upu, ani keď idem len rýchlo do obchodu. Tomuto autu som sa chcela aspoň trošku vyrovnať. S pocitom, že napriek mojej najväčšej snahe bude zrejme aj tak vždy krajšie, som si natočila vlasy, vybrala pekný outfit a slnečné okuliare, spravila make-up… Inak som sa bála, že si okoloidúci budú vážne myslieť, že som tohto krásavca ukradla – to som predsa nemohla dovoliť. Napriek mojim prvotným obavám ma však za celý čas, čo som auto testovala, nezastavila ani jedna policajná hliadka, ktorej by som mala vysvetľovať, ako som na to auto zobrala. Každý to asi nechal na svoju predstavivosť. (Môj výraz samozrejme celý čas hovoril: LADY BOSS OVER HERE!).

Prvý deň, keď som modrý kabriolet zaparkovala pri našej bytovke v Bratislave, som sa vôbec nevedela súťažiť na prácu. No mohli by ste, keby vám toto stálo pod domom? Nemohli. Tak som stiahla od počítača aj môjho drahého a išli sme sa povoziť ako sa patrí. Na slnku sme celkom rýchlo zistili, prečo sa do kabrioletov často dáva svetlá koža namiesto čiernej – okrem toho, že to skvelo vyzerá, je to aj celkom praktické – viete si predstaviť tú čiernu kožu na pražiacom slnku? Nášho modrého krásavca sme museli zobrať ukázať aj celej rodine a previezť sa na ňom v našom milovanom rodnom mestečku. Na cestu naprieč Slovenskom sme doňho natrepali ešte ďalších 2 pasažierov, psa a dokonca aj všetku našu batožinu. Každý z nás si zobral víkendovú tašku, Jimmy aj veľký pelech a pri vytiahnutej pevnej streche sa to všetko v pohode vošlo do kufra. Keď sa strecha stiahne, objem kufra sa samozrejme zmenší, nie však úplne. Stále vám v ňom ostane miesto na užšie tašky či veci, z čoho som bola veľmi príjemne prekvapená.

BMW 420i cabrio je najnovším prírastkom v štvorkovej rodine, to naše malo úžasný 2-litrový Twin-Turbo benzínový motor so 4 valcami a výkonom 184 koní (135 kW). Inak ako s automatom by som takéto auto nebrala – pri toľkých rozptýleniach (žiadna strecha, neuveriteľný výhľad dozadu, krásne svetlá, zvedavé pohľady..) jednoducho potrebujete mať dve ruky na volante, a náš 8-stupňový bol absolútne bezchybný. Zrýchlenie okolo 8 sekúnd vás efektívne hodí do sedadla a prinúti všetkých naokolo zbytriť pozornosť. Tú ale toto autíčko lákalo aj zaparkované, najmä vďaka na leto stvorenej tyrkysovej farbe (odtieň Snapper Rocks Blue, keby ste sa chceli inšpirovať:) ). A hoci by sme ho s priateľom najradšej zobrali na výlet na pobrežie Jadranu, tentoraz nás zdržali príjemné rodinné povinnosti, a tak sme si letné zážitky vynahradili pri Slovenskom mori. S vetrom vo vlasoch a slnkom nad hlavami sa aj na štvorprúdovke okolo Zemplínskej Šíravy cítite chvíľku ako na Francúzskej riviére, takže nám to vôbec nevadilo. Cestu nám spríjemňovala vôňa rozkvitnutej repky olejnej z polí a milé deti, ktoré nám cestou zakývali a nádejne nás stopovali (prepáčte chlapci, boli sme plní).

V krásnom počasí, aké sme si užili aj my, je toto auto ako stvorené na malé výlety vo dvojici či s priateľmi. Cestujúci vpredu si môžu stiahnutú strechu užiť aj v chladnejšom počasí, zahrejú ich zohrievané sedadlá, topenie a zohrievacie „fúkače“ na záhlaví. Jediné, čo musia riešiť, sú rozviate vlasy v tvári a ako sme sami stihli zistiť, aj možnosť spálenia slnkom (aj na jar sa oplatí mať poruke opaľovací krém!). Pasažieri vzadu mali prekvapivo celkom dosť miesta, len s vetrom počas cesty museli bojovať o niečo viac. Nabudúce by som im už nabalila šály do krku a čiapky na hlavu 🙂 Ja som sa ale šálov i klobúkov bála – hneď mi totiž napadla scéna z Bridget Jones, keď sa Bridget vybrala na víkend s Hugh Grantom v jeho vintage kabriolete a jej snaha o eleganciu a lá Grace Kelly rýchlo odviala preč spolu s vetrom…

Na výlet na divoké pobrežie Zemplínskej Šíravy som si vybrala veľkú bielu sukňu a pruhovaný top, ktorý mi tak trochu ladil s autom 🙂 Doplnila som ich výraznými oranžovými sandálmi a veľkými okuliarmi. Pláže pri nádrži boli krásne zelené a na začiatku mája ešte vždy úplne opustené, takže sme si užili krásne popoludnie pri vode bez množstva zvedavých pohľadov. Náš vlastný malý letný slovenský sen (s nemeckým autom).

 

I was wearing:

skirt – Tally Weijl

top – Primark

shoes – Office Shoes

earrings – Six