Stripes

Keď som si chystala fotky k tomuto postu, akosi som si všimla, že sa mi na blogu nejako začínajú kopiť outfity s pásikavými tričkami. Nie žeby som ich predtým nenosila a začala s nimi až teraz, v poslednej dobe sa mi ale pásiky hodili takmer do všetkého – k rifliam, sukniam, nohaviciam, ešte aj teplákom na doma. To je totiž problém s pásikmi – keď raz pochopíte ich univerzálnu dokonalosť, neviete sa ich zbaviť. Jedno obyčajné tričko s pásikmi môže mať totiž nekonečne veľa využití.

Hodí sa k bielym nohaviciam, ale k tým sa hodí hádam všetko. Skvelo vyzerá s denimom, s rifľami na traky, s elegantnou midi sukňou aj so športovejšou mini. Moja zbierka pásikavých vecí sa priebežne celom rozrastá, pretože pásiky sú spolu s bodkami asi najuniverzálnejší motív v mojom štaníku. Vyzerajú skvelo na svetroch aj šatách, topánkach aj kabelkách. Tričká sú však samostnatnou kapitolou. Jedno z mojich najobľúbenejších som si kúpila v sekáči a nosím ho už možno 4-5 rokov. Hádam najuniverzálnejšou kombinácou je podľa mňa biele tričko s tenkými čiernymi pásikmi, tento rok som ale svoj pásikavý arzenál rozšírila aj o veselšie farby. Toto oversized tričko s krátkymi rukávmi sa ku mne však dostalo trochu kurióznejším spôsobom.

Naša práčka, resp. sušička si zo mňa niekedy rada robí žarty, a tak jedna várka prádla raz skončila tak, že Peťove tričká a rifle akosi stratili svoju pôvodnú veľkosť. Bolo medzi nimi aj toto tričko, ktoré je z bavlny a pôvodne sa vôbec zmenšiť nemalo, ale stalo sa. Tak som si povedala, že ho skúsim ešte zrecyklovať aspoň vo svojom šatníku, voľné tričká aj tak milujem. A tie peťove som nikdy nosiť nemohla, od XS je ku XL predsa len trošku ďaleko 🙂 (nevýhoda vysokého frajera, keď ste sama krpec).

Ak teda hútate, že by sa vám do šatníka hodilo niečo na osvieženie no neviete čo a nemáte peniaze na rozhadzovanie, investujte do jedného dobrého pásikavého trička, ktoré môžete nosiť so všetkým 🙂 Uvidíte, že to neoľutujete.

PS: Túto rozkošnú Mazdu CX5 sme mali požičanú s Kávičkármi na naše kávičkárske cesty. Ak by vás zaujala a chceli ste nejakú radu, napíšte mi, poviem vám svoje pocity a zážitky 😉

Za krásne foto ďakujem Ondrej Bobek Photography

 

 

I was wearing:

pants – Bershka

shoes – F&F

t-shirt – F&F

scarf – second hand

bag – Deichmann

sunglasses – Polaroid