Stripes & Palms

 

Na náš posledný výlet k moru, do prekrásnej Opatije neďaleko Rijeky, sme vyrazili na frajerskom ikonickom MINI s dvoma pruhmi na kapote 🙂 A ja úprimne neviem, čo ma na tejto minidovolenke bavilo viac – pestré letné outfity, ktoré som konečne poriadne vyvetrala pod všetkými palmami na pobreží alebo toto autíčko!

Sivý MINI Cooper S, ktorý mal pod kapotou viac koní ako naša veľká „limuzína“ doma, bolo prvé MINI, do ktorého sa hneď zamiloval aj môj Peťo. Dovtedy som MINI ospevovala hlavne ja – tie okrúhle budíky, okrúhle kľučky na dverách, peknú grafiku s autíčkom uprostred displeja, pruhy na kapote, farby, dizajn! A jazdilo sa mi na nich vždy dobre, aj keď sa priznám, že so športovými motormi alebo so stiahnutou strechou na cabriu to bola vždy extra veľká zábava. Tentoraz sme na náš výlet do Chorvátska dostali klasické 5-dverové MINI, v ktorom bolo síce menej miesta, no ten zvuk! Pre zvuk tohto 2-litrového benzínového motora MINInku razom odpustíte, že doňho nenabalíte celú veľkú rodinu alebo že máte trochu menej miesta na nohy (ja mám stále miesta habadej, len môj 188-cm vysoký chlap sa nikde nezmestí). Toto autíčko si totiž aj tak nalepšie užijete vo dvojici alebo sami. Predbiehačky na diaľnici, zrýchľovanie na semaforoch, cesty kľukatými úzkymi uličkami talianskych a chorvátskych miest – na to je MINI ako stvorené.

Užila som si ho v daždi na rakúskych diaľniciach a v nekonečných tuneloch, hlavne keď nám navigácia sama od seba zrazu zahlásila, že na našej ceste je nehoda a veľká zápcha a pohotovo našla najrýchlejšiu alternatívnu trasu (ten posun technológie od čias papierových máp, s ktorými sme cestovali na naše prvé dovolenky do Chorvátska s rodičmi je neuveriteľný!). A rovnako si ho tentoraz môj Peťo užil v uzučkých uličkách talianskeho Trieste, v ktorom sa nám tak nejako podarí zakotviť posledné roky každé leto aspoň na jeden poriadny taliansky obed. Vždy sme v ňom však boli s väčšími autami – najprv s MINI Clubmanom, potom s BMW X4. MINI sem však zapadlo ako uliate a z malých priestorov sa doslova tešilo. Akoby sa tým väčším autám vysmievalo, že sa vôbec trápia. No a čo, že sme doňho nenatrepali obe naše nafúknuté nafukovačky a museli sme ich trochu sfúknuť? Do kufra sme zmestili všetko, čo bolo treba, vrátane celej plážovej letnej výbavy a všetkých mojich šiat, v ktorých som sa chcela vyfotiť, lebo veď viete… cestovanie s blogerkou.

Aj keď by som si sivú farbu na MINI nevybrala, pravdou je, že sa ľahko udržiava a aspoň pri nej vyniknú všetky farby na vašom outfite 🙂 Ja som sa zamilovala do týchto pohodlných letných tropických šiat, ktoré som našla na ZOOT-e. Je to presne ten typ šiat, ktoré vám vyčarujú dovolenkovú náladu hoci aj na chalupe pri Svidníku.

 

Západ slnka po ceste domov…