Something old and beautiful

After finishing my exams, coming home and enduring several days of clouds and rain, I decided to finally grab my golf bag and go to Kosice so that I could practise for the Sunday ladies cup. I haven´t played since September so I was very excited to play again. Good news: I can still hold a club and I haven´t lost my swing (I love „swing“-ing in golf). Bad news: I need a loooot of practise. 
The best news: It was International Childen´s Day on Saturday and we had a surprise waiting at our golf club. There were dozens of wonderful beautiful and gorgeous veterans from all over Europe having a meeting there. I couldn´t wish for anything better. It made my day, what can I say? 
So after a round of golf I admired handsome gentlemen in the gorgeous Mercedeses, Opels, Chevrolets and Skodas 🙂 The gentlemen were mostly nearly as old as the cars but it was all the more charming. And so were the ladies in Gatsby-era hats and Grace Kelly-like scarfs around their heads. If the rain makes you stay inside instead of enjoying the first summer days out, I hope these beautiful old cars make you smile as they´ve made me 🙂 
Po úspešnom ukončení 4. ročníka, príchode domov a po vydržaní niekoľkých dní dažďa a oblakov som sa v sobotu konečne rozhodla oprášiť môj golfový bag a vyraziť na ihrisko na košickú Alpinku. Nehrala som takmer celý rok od minulého septembra, a keďže nás v nedeľu s maminou čakal ladies cup, chcelo to malý tréning, aka musela som zistiť, či ešte viem držať palice. 
Dobré správy: viem ich stále držať a nestratila som ešte úplne svoj swing (na ktorý som veľmi hrdá). Zlé správy: musím ešte veeeľa cvičiť, aby som sa nemusela hanbiť 😀 Najlepšie správy: Keďže bol v sobotu MDD, na Alpinke nám prichystali prekvapko 🙂 Stretli sa tam nádherné úžasné a prekrásne veterány z celej Európy, ktoré mali v Košiciach zastávku svojich 500 km po Slovensku. Nič krajšie ma tam ani stretnúť nemohlo. Takže si asi viete predstaviť, ako som po golfe s radosťou 5-ročného dieťaťa obdivovala staručké úchvatné Mercedesy, Oply, Chevrolety či Škody a ich krásnych majiteľov. Hoci títo džentlmeni boli takmer takí starí ako ich autá, boli podobne dobre udržiavaní a bola naozaj radosť vidieť ich, ako si svoju jazdu v starých nádherách užívajú. Eleganciu krásnym veteránom dodali aj neprehliadnuteľné dámy v Gatsbyovských klobúčikoch či šatkách v štýle Grace Kelly. 
Keď dnes podobne ako ja musíte sedieť doma aby ste von nemokli, snáď vám tieto nádhery vyvolajú aspoň malý úsmev na tvári, podobne ako mne 🙂