Slovenská móda konečne aj na internete

Aj vy ste stále presvedčení, že diela slovenských módnych tvorcov sú nedostupnou záležitosťou pre vybrané skupiny (ehm, horných 10-tisíc)? Niekedy to tak možno bolo, čím ďalej tým viac to už však neplatí. Slovenskí dizajnéri už netvoria len originálne, a teda i extrémne drahé večerné róby z luxusných materiálov, ale i nositeľnú módu v dostupných cenových reláciách. 
Inperia je novým online obchodom, ktorý odteraz ponúka modely známych i menej známych šikovných slovenských a českých návrhárov, ku ktorým čoskoro pribudnú šperkári či iní tvorcovia z módnej oblasti. Inperia, podobne ako obchody M.ONA či Slávica v Bratislave, ponúka dostupnejší dizajn so všetkou jedinečnosťou a originalitou, ktorá k nemu patrí. Dnes si už teda naozaj môžete vybrať, či si za 100 – 200 € kúpite šaty z „pásovej“ výroby v jednom z módnych butikov a obchodov v nákupných centrách alebo unikátny kúsok, ktorý vám dokonale padne a bude len a len váš. Okrem surfovania na internete si „svoje“ šaty môžete ísť obzrieť či vyskúšať i do nového štýlového showroomu, ktorý nájdete na Kozej 17 v Bratislave.
Možno už viete, že si myslím, že každý kúsok oblečenia má svoj príbeh. Originálny dizajnérsky model má svoj príbeh ešte o niečo zaujímavejší. Začína sa v rukách svojho tvorcu, ktorý pri jeho kreácii často myslí práve na jeho budúcu nositeľku/nositeľa. Vlastniť akokoľvek krásny a štýlový kúsok zo ZARY či Manga sa podľa mňa nikdy nevyrovná modelu z rúk dizajnéra, najmä ak tým podporíte ešte aj domácu ekonomiku :).
V Inperii už dnes môžete nájsť kolekcie Marcela Holubca a značky Ivve, ktorú tvorí talentovaná Veronika Lokajíčková. Onedlho k nim pribudnú i Libor Komosný, Michaela Ľuptáková či Veronika Kostková. Podľa slov majiteľky by sa chceli stále rozširovať a poskytovať priestor čo najväčšiemu množstvu talentovaných slovenských tvorcov. Okrem odevov sa chcú však zamerať i na doplnky, topánky či bižutériu. 
Osobne vám odporúčam pozrieť si kolekciu Ivve, ktorá je farebná, svieža a pestrá ako rozkvitnutá jarná lúka. Marcel Holubec tiež ponúka krásne elegantné modely v jednoduchých farebných kombináciách a prepracovaných strihoch. Už sa teším, kedy Inperia do svojej ponuky zaradí ďalších dizajnérov, pretože zatiaľ to vyzerá, že si na výbere dali naozaj záležať.