Simplicity

Between visiting realtives, spending time with friends and still managing to do some work I quickly found time to write a little post for you with one of my favourite kind of outfits. Although it might not seem that way on a first glance, it’s really simple. It’s an outfit I wear every time I’m in a rush, don’t have much time to be too creative, but still want to feel comfortable and like myself.

The first and most important part are probably polka dots. The whole outfit is made of simple single-coloured pieces, broken up by one dynamic pattern. It can be gingham pattern, stripes or geometrical shapes, but I just love polka dots 🙂 However, if I only paired black & white, the outfit would just look boring. The yellow blazer gave it the energy and lightness.

So here are my tips for your wardrobe. If you’re standing in front of your closet, unsure what to wear, this will always work:

– white skirt

– patterned blouse/shirt

– brightly coloured blazer

– interesting shoes – oxfords, loafers, cute ballerina pumps…

If you like it darker, go ahead and change the white shirt for a black one. I feel the white skirt works perfectly for spring and summer and keeps the whole outfit lighter and brighter. It works with many many prints, so whether you choose polka dots, stripes or flowers, it will look great.

I hope the weather, wherever you are, is better than it is here in Slovakia. Enjoy this Easter weekend with your friends and family <3

PS: Don’t forget to send me your favourite pieces from your own wardrobe! I’m starting a new part on my Facebook first, dedicated to all of you! TBZ Community will be a place where we can all share our style tips and inspire each other every day! 🙂

Medzi navštevovaním obľúbených rodinných príslušníkov, priateľov a malými pracovnými povinnosťami som si rýchlo našla chvíľu času, aby som vám ukázala jeden z mojich obľúbených typov outfitov. Aj keď sa tak možno na prvý pohľad nezdá, je naozaj jednoduchý. Takto nejako sa oblečiem stále, keď sa ponáhľam a nemám veľmi čas na vymýšľanie, no stále chcem zostať sama sebou.

Najvýraznejším a možno najdôležitejším kúskom v outfite sú bodky. Keďže ostatné kúsky sú pomerne jednoduché a jednofarebné, „neposlušný“ vzor ich trochu rozbije a v konečnom dôsledku celý outfit spojí. Nemusíte sa však zameriavať len na bodky, rovnako dobrú prácu odvedú i pásiky, káro či kvetinový vzor. Ak by bol môj outfit čisto čierno-biely, bol by síce OK, ale trochu nudný. Výrazný žltý blejzer mu dodá sviežosť a ľahkosť, ktorá ho na prvý pohľad odlíši od všetkých ostatných. 

Tu sú teda moje tipy na to, čo si obliecť, keď sa ponáhľate, no stále chcete vyzerať dobre a cítiť sa pohodlne. Je to naozaj veľmi jednoduché:

– biela sukňa – ženská, pekná a hodí sa ku všetkému

– vzorovaný top/ blúzka/ košeľa

– farebné sako/ sveter

– zaujímavé topánky – oxfordky, mokasíny, pekné balerínky…

Nič viac nepotrebujete 🙂 Ak máte radšej tmavšie farby, bielu sukňu samozrejme pokojne vymeňte za čiernu. V mojom jarnom šatníku má biela sukňa pomerne významné miesto – hodia sa k nej takmer všetky vzorované topy a okamžite rozjasní celý outfit. 

Dúfam, že vás naše škaredé počasie na celom Slovensku neodradí od sviatočného oddychu a že si užijete krásnu Veľkú noc! Neprajem vám veľa vody, iba veľa zdravia a dobrých priateľov, ktorí vás v pondelok radšej ušetria 🙂

PS: Prosím, posielajte mi fotky obľúbených kúskov zo svojich šatníkov. Na mojej Facebook stránke spúšťam novú rubriku TBZ Community, v ktorej sa môžeme navzájom deliť o svoje štýlové tipy a inšpirovať sa 🙂 Budem veľmi rada, ak sa zapojíte a vytvoríme spolu ozajstnú módnu komunitu 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I was wearing:

blazer – H&M

top – F&F

skirt – H&M

shoes – Gate

earrings – H&M