September Pleasures

Even though the Summer is over, there’s no need to feel down. The sun is still shining, days are still quite long and the depressing November is still far enough, right? To prepare for the darker days and colder nights, however, I found some things that make me smile these days.

Aj keď je už september za nami, nie je dôvod na smútok a jesennú depku. Slnko stále svieti, dni sú zatiaľ ešte celkom dlhé a depresívny november je ešte stále dosť ďaleko, no nie? Aby som sa pripravila na tmavšie dni a chladnejšie noci, našla som si niekoľko vecí, ktoré mi instantne vyčaria úsmev na tvári. 

pug puppy

Jimmy the Pug

First of all, we finally got a dog! Our first „real“ family member :)) He’s the cutest puglet and his name is Jimmy. We got him this week, so it’s still very new for us, but I can’t wait to show you more posts with this perfect little fella!

V prvom rade sa vám musím hrdo pochváliť, že KONEČNE máme vlastného psíka! Prvého „ozajstného“ člena našej rodiny :)) Jimmy je to najrozkošnejšie šteniatko mopslíka. Domov sme si ho priniesli len tento týždeň, takže to je pre nás stále veľká novinka, ale neviem sa dočkať, kedy vám ukážem tohto rozkošníka ešte viac! 

picmo-collage

picmonkey

Eat Poland

Last week was good for many reasons, not just finding Jimmy. I also got an invitation for a wonderful dinner organized by Usta Magazyne and Eat Polska. Although I love Poland and I’ve eaten there several times, this was a completely special experience. Since Polish Cuisine is not one of the most traditionally international ones, I don’t often get to eat anything Polish here in Slovakia, even though we’re very close. So I was extremely happy to taste something new. Eat Poland took us to a lovely winery in Modra and showed us how wonderfully diverse, fun, interesting and modern the Polish Cuisine can be. Michal Gnilka, our chef for the evening, prepared five amazing dishes, full of creativity and surprising combinations. Even though there was no meat involved, I couldn’t like it more!

Minulý týždeň bol skvelý z viacerých dôvodov, nielen kvôli tomu, že sme našli nášho Jimmyho. Dostala som totiž aj pozvánku na nádhernú večeru organizovanú poľským Usta magazínom a projektom Eat Poland. Hoci mám Poľsko veľmi rada a jedla som tam už veľakrát, toto bol pre mňa úplne nový zážitok. Keďže poľská kuchyňa nie je tradične jednou z tých najznámejších na svete, nemám až tak často príležitosť ochutnať na Slovensku veľa poľských jedál, aj keď sme susedia. Takže som sa naozaj potešila, že budem mať znova šancu ochutnať niečo nové. Eat Poland a Poľský Inštitút v Bratislave nás zobrali do krásneho vinárstva v Modre a ukázali nám, ako neuveriteľne rôznorodá, zábavná a moderná môže byť poľská kuchyňa. Michal Gnilka, náš šéfkuchár pre tento večer, pre nás pripravil päť rôznych chodov, ktoré boli plné kreativity a nečakaných kombinácií. A aj keď v nich nebolo žiadne mäso, oblizovala som sa až za ušami!

picmonkey-coll

New Shoes

Every new season I’m left with longing for some new shoes. Even when my closets are full. Yes, I’m terrible and I’m sorry. The thing is, I’ve been looking for a pair of yellow pumps for ages! I looked everywhere, all my friends, my sister,even my Mum knows I need the yellow shoes. But I had no luck whatsoever. Until now! I finally found them! And it was totally random, when I somehow clicked on a newsletter from Topankovo.sk in my weak hour. And they were there! I’m also very happy about my new, extremely comfy black Mary-Janes from Deichmann, as well as about two comfy flats in burgundy and navy 🙂 Yay to shoes!

Každú sezónu na mňa prichádza rovnaký nástojčivý pocit, že potrebujem nové topánky. Aj keď je môj botník práve plný. Áno, som hrozná a je mi to ľúto. Problém ale je, že už pár rokov pátram po krásnych žltých lodičkách, ktoré som nikde nevedela nájsť. Keď som ich už našla, nemali moje číslo alebo boli príliš drahé… Do pátrania som zapojila všetky kamošky a celú moju rodinu, verte mi. Ale nemala som šťastie. Až doteraz! Medzi vybavovaním mailov som jeden deň náhodou klikla na newsletter z Topánkova, asi ma niečo zaujalo, inak to často nerobím… A tam boli! A ešte aj v perfektnej zľave. Tak som si rovno zobrala ešte aj bordové mokasíny 🙂 Veľkú radosť mi robia aj moje nové Mary-Jane topánky z Deichmannu 🙂 Hurá na topánky!

picmonkey-collag

Home that smells like lavender

Finding the perfect products for home care isn’t always easy. Even more so when you find out that the same products have different ingredients or are produced differently for Slovak and let’s say, Austrian markets. I couldn’t believe it could be true, but it really is. So I found an eshop Drogerka.sk that sells products from Austrian warehouses here in Slovakia and ordered a few things. I can’t compare all of them with Slovak equivalents, but I can happily say that my home smells wonderfully of lavender and Ariel now 🙂 The washing gel or powder are both so strong that I don’t even need to add a fabric conditioner any more!

Nájsť perfektné produkty na starostlivosť o domácnosť nie je vždy jednoduché. O to viac, keď zistíte, že rovnaké produkty môžu mať rozličné zloženie alebo sú inak vyrobené len preto, že idú na slovenský trh a nie napríklad na rakúsky. Nechcelo sa mi veriť, že to môže byť ozaj pravda, ale je (potvrdili to výskumy SOI aj iné testy). Tak som objavila obchod Drogerka.sk, ktorý predáva výrobky z rakúskych skladov tu na Slovensku a objednala som si zopár vecičiek. Hoci ich neviem všetky porovnať so slovenskými ekvivalentami, môžem veselo povedať, že náš byť teraz vonia krásne po levanduliach a Arieli 🙂 Gél a prášok na pranie sú oba také silné, že pri nich nepotrebujem použiť ani kvapku aviváže a veci mi voňajú ešte týždňe po praní! 

picmonkey-collage

Favourite Autumn Colors

Choosing a perfect lipstick is never easy. I usually try on hundreds of colours and end up with just another red rouge. This time, however, I found two amazing new colors at one go! As a bonus, they were a real bargain. I also took home a new mousse make-up and correctors, which fit me pretty well, so no complains here 🙂

Výber správneho rúžu nikdy nie je ľahký. Zvyčajne vyskúšam stovky farieb a zložení, kým si nejaký kúpim a nakoniec aj tak často skončím s ďalším klasickým červeným rúžom. Tentoraz sa mi však stala nevídaná vec! Našla som naraz hneď dve perfektné farby na jeseň! Ako bonus mali aj skvelú cenu. Okrem týchto dvoch matných rúžov Essence som si domov vzala aj nový penový make-up a korektor, ktoré mi sedia celkom dobre, takže sa nemám na čo sťažovať 🙂