Seeing Pink

So here’s my confession. When it comes to my body, I’m a pretty conservative (or overly cautious) person. I’ve never had a piercing, even when all my girlfriends had 4 piercings in each ear and funny decorations all over their bodies; not have I ever considered a tattoo, mostly because I’m afraid it must hurt A LOT. And because I’m worried that I won’t like the tattoo in a year and might regret it pretty soon. But when it comes to my hair, I became a little bit of a rebel (stressing the little part) 🙂 I refused to colour my hair until I was about 22, but when I started, I didn’t stop soon. After I tried bright ginger, light and dark brown, I came back to my original blonde, which I feel suits me most anyway. But I’ve been a bit bored lately and I wanted to try something new, even if only for a while.

I don’t know why, but I’ve always liked pink hair. And blue. It looks so cool and funky! However, I’m not brave enough yet to try a bright full fuchsia or turquoise, so I looked for something more subtle. And then I found the Schwarzkopf Professional Blond Me instant blush, a spray colour in pastel shades that is light enough and easy to use! So of course I tried it right away. Here’s the result:

The application is pretty easy – you need to spray the colour into the wet hair after washing them. The only problem is that the colour is pretty strong in its original liquid state and when you’re not careful (like me), you end up messing up the whole bathroom (oh yes, don’t think of doing it anywhere else). I found the shower to be the safest place to apply the colour to my hair. Brush the colour into your hair to even and spread it out. Then you just dry your hair and voila! The change isn’t too dramatic, but it gives the blonde hair a nice light pastel shade that makes you think: Is it really pink or am I imagining it? The colour isn’t really fit for darker shades, since it’s really quite light and you wouldn’t see the result at all. It seems to create much less damage to the hair than a colour chalk and is completely ammonia-free, which is a big plus. The colour should last until you wash your hair three times, but I think it comes off more quickly. However, there is a lot of it in the bottle, so you can apply it as often as you like 🙂 It comes in 4 different shades, but for now I’ve decided to try the strawberry pink and a mermaid blue (LOVE the names!). What do you think?

Dnes sa vám musím s niečím priznať. Keď ide o moje telo, som pomerne konzervatívny (alebo skôr bojazlivý) človek. Nikdy som nemala piercing (okrem dvoch klasických dierok v ušiach, ktoré mi dali spraviť ešte rodičia dávno predtým, ako by som si to mohla pamätať) a nedala som si ho spraviť, ani keď moje kamarátky mávali po štyri náušnice v každom uchu alebo si ozdobovali najrôznejšie časti tela a bolo to veľkým hitom. Ani tetovanie som nikdy nezvažovala, jednak preto, že si myslím, že to musí hrozne bolieť a jednak preto, že sa bojím, že by sa mi moja tetovačka strašne rýchlo zunovala. A čo potom? Ale keď príde na vlasy, tam som trošku rebel. Akože fakt trošku. Až dokým som nebola na výške, vôbec som si nechcela farbiť vlasy, lebo som sa bála (áno, opäť), že s tým už potom nikdy neprestanem. A mala som vlastne pravdu. Po tom, ako som vyskúšala ryšavú, svetlejšiu a tmavšiu hnedú, vrátila som sa naspäť k svojej pôvodnej blond, ktorá mi asi aj tak najviac sedí. V poslednom čase som sa už ale začala trošku nudiť a chcela som vyskúšať niečo nové, aj keby iba na chvíľku. 

Ani neviem prečo, ale vždy sa mi páčili ružové vlasy. A trochu aj modré. Podľa mňa vyzerajú neskutočne zaujímavo a cool! Nie som však ešte dosť odvážna na to, aby som skúsila pestrú fuchsiovú či tyrkysovú, a tak som hľadala niečo jemnejšie. A potom som našla Schwarzkopf Professional Blond Me instant blush, instantnú farbu v spreji v štyroch pastelových odtieňoch, ktoré boli dosť jemné a ešte aj jednoduché na použitie! Tak som ich hneď zobrala vyskúšať. Tu je výsledok:

Aplikácia spreja je celkom jednoduchá – musíte si farbu nasprejovať na mokré vlasy potom, ako si ich umyjete. Jediný problém je, že farba je pomerne výrazná ešte vo svojom pôvodnom tekutom stave a keď si nedáte veľký pozor, zafarbíte si spolu s hlavou aj celú kúpeľňu (ďalšia rada – ani nemyslite na to, že to budete skúšať inde!) 🙂 Pre mňa bola najbezpečním miestom sprcha. Po nanesení farby si vlasy poriadne rozčešte, aby ste ju rozniesli trochu rovnomernejšie, aj keď dokonalé to budete mať zrejme iba od kaderníka 🙂 Potom si už len vysušíte vlasy a voilá! Zmena síce nie je príliš dramatická, ale vytvorí vám v blond vlasoch veľmi zaujímavý efekt, keď si budú ľudia okolo vás hovoriť: fakt sú tie vlasy doružova, alebo sa mi to sníva? BlondMe farby sú naozaj určené na čo najsvetlejšie vlasy, keďže pastelové odtiene by na tmavších vlasoch asi vidieť nebolo. Podľa mojej skúsenosti sú však k vlasom oveľa šetrnejšie ako farebné kriedy a tiež neobsahujú žiadny amoniak, čo je veľké plus. Farba by vám mala vydržať na tri umytia, mne sa ale vymýva trošku rýchlejšie. Ďalším plusom však je, že farbu dostanete v celkom veľkej fľaštičke a používať ju tak môžete tak často, ako chcete 🙂 Nájdete ju v 4 rôznych odtieňoch, ja som si na začiatok vybrala jahodovo ružovú a modrú pre morské víly (super názvy čo?). Čo poviete? 

dress

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

street style

pink hair colour

 

dress

I was wearing:

dress – second hand

sandals – Deichmann

backpack – Marks & Spencer

sunglasses – F&F

blondme