Royal Travels

Most people in the world will never experience being a royal. That’s a fact. But who said we couldn’t feel a bit royal from time to time? That’s what castles are for, right?

I haven’t been in Prague properly for a long time, so I was really looking forward to our trip to see friends for a weekend. I love cities in summer, and Peter and I take any opportunity to get in the car and go somewhere, anywhere. This time, it turned out, we didn’t spend that much time in the city after all. We chose castles and chateaus instead. Which was just as well, since we had the best car possible for a trip like this for the weekend – BMW 4 Coupe in the most royal blue colour.

Driving up to Prague from Bratislava could have been tiring, since we got in the car after a long day at work and it was around 30 degrees outside. But not with our BMW. This car was so much fun that we even forgot we were supposed to be tired! The driving was exciting and effortless, thanks to all the horses under the hood and the flawless 8-speed automatic gearbox. Our blue beemer looked like a midnight dream and drove like one, too. I already told you that I haven’t been a big fan of BMWs before, but when you get into a car like this, you can’t help to feel like a little child again. Everything is fast, shiny and exciting all of a sudden. The TwinPower Turbo Diesel engine gave us enough boost of energy to last a week and thanks to my favourite diesel and the drive was also pretty cheap (we drove to Prague on the ECO PRO mode with the avg consumption of 6 litres/100 km, which, considering the power of the car isn’t bad at all!). I have to admit, we both felt like a couple of privileged kids by the time we arrived, getting out of a car like this (yes, it gets to your head, however much you try to resist).

With this pretty coupé, I discovered something. I began to completely understand guys who buy stupid sports cars as part of a middle age crisis finally. It’s not about ego. It’s about confidence. Beautiful sporty car makes you feel sexy as hell. Even me. Yes, I know, shallow. But it’s true. I have no idea how hot I’d feel if I suddenly got a Ferrari… But it’s not just the looks. Although the size of this coupe isn’t the most practical in my opinion (three doors, smallish boot, not the most spacious seats in the back), it had some pretty impressive accessories, which are always my favourite thing in any car. It’s so easy to get used to the driving assistant features that keep you stress-free and safe all the time that I keep looking in the rearview mirrors in my own car to see the orange triangles warning me of a car in the dark angle ever since. We absolutely appreciated the adaptive cruise control in the middle of a traffic jam on the highway – I could take my feet from the brake and the car drove essentially for me (and paid much more attention to the traffic that I would probably).

So when we got to Prague and saw the Prague castle once again, our friends took us for a trip to a beautiful Castle Loučeň near the city, with its own green park, gardens and a „labyrintharium“! We had the most wonderful picnic in the park and explored 11 different labyrinths for the rest of the day. I’ll definitely tell you more about this place in the next post, don’t worry! Next we decided to check out another beautiful castle in the next village – Chateau Mcely, where we had coffee in the winter garden. Thanks to our car we felt like we fit right into the luxurious grounds, no matter if we could afford to stay here right now or not 🙂 On our way home, since we were in this royal mood, Peter and I stopped at another wonderful site – Lednice Castle. Honestly, this is a must-see place for anybody who happens to be in this region. It looks like it came right out of a fairy-tale and it also deserves a single post!

Väčšina ľudí na svete si asi nikdy neskúsi, aké je to patriť ku kráľovskej rodine či aristokracii. To je fakt. Ale kto povedal, že sa z času načas nemôžeme cítiť kráľovsky aj sami odseba, len tak? Na to predsa dodnes existujú zámky, nie?

Po Prahe som sa poriadne netúlala už celkom dlho, takže som sa veľmi potešila, že sa nám podarilo urobiť si voľný víkend a ísť pozrieť našich kamošov. Milujem letné mestá a s Peťom vezmeme akúkoľvek príležitosť, aby sme mohli sadnúť do auta a ísť kdekoľvek nás cesty zavedú. Tentoraz to nakoniec vyšlo tak, ž sme nestrávili ani tak veľa času v samotnej Prahe ako na výletoch. Hlavnou témou víkendu boli nakoniec zámky a kaštiele, ktorých je v Čechách neúrekom. Aj sa to celkom hodilo, keďže sme sa na cesty počas tohto víkendu vybrali s nádherným BMW 4 Coupé v tej najkráľovskejšej modrej farbe na svete.

Cesta do Prahy pre nás mohla byť teoretický dosť únavná, keďže sme sadali do auta po dlhom dni v práci a vonku bolo asi 30 stupňov. Nie však s naším BMW. To auto nás tak bavilo, že sme v sekunde zabudli na to, že sme mali byť vôbec unavení! Cesta s ním bola vzrušujúca a bez námahy vďaka množstvu koňov pod kapotou a bezchybnej 8-stupňovej automatickej prevodovke, ktorú sme mohli striedať s manuálnym prehadzovaním na rýchlostných páčkach za volantom. Náš modrý bavoráčik vyzeral ako polnočný sen a jazdilo sa na ňom tiež ako vo sne. Minule som vám hovorila, že som nikdy nebola veľký fanúšik BMW-čok, ale keď nastúpite do takéhoto auta, nemôžete si pomôcť a či chcete alebo nie, budete sa cítiť ako malé dieťa. Všetko je zrazu rýchle, žiarivé, a vzrušujúce. TwinPower Turbo naftový motor nám dal dostatok sily a energie, aby nám vydržala týždeň a vďaka môjmu obľúbenému druhu paliva (po všetkých ekologických) sme mali po ceste do Prahy aj super spotrebu (na ECO PRO móde sa nám podario ísť na 6 litroch/100 km, čo pri takomto aute s takým výkonom vôbec nie je zlé!). Musím sa priznať, obaja s Peťom sme sa vďaka tomu autu cítili ako dvojica bohatých detí (áno, trochu sa vám to dostane do hlavy, akokoľvek sa snažíte odolať).

S týmto krásnym coupé som však zistila ešte niečo. Začala som konečne chápať, prečo si chlapi v strednom veku kupujú blbé nepraktické šporťáky. Nie je to ani tak otázka ega, ako zdravého sebavedomia. Vďaka krásnemu športovému autu sa budete cítiť tak sexy ako nikdy. Ešte aj na mňa to fungovalo. Áno viem, je to celkom povrchné. Ale je to pravda. Nemám an šajnu, ako sexy by som sa cítila, keby mi zrazu v rukách pristálo také Ferrari… Nie je to však výlučne o vzhľade. Hoci toto coupéčko podľa mňa nemá najpraktickejšiu veľkosť (má trojo dverí, menší kufor a nie príliš veľa miesta vzadu), nájdete v ňom naozaj skvelé moderné doplnky a vychytávky, ktoré sú vždy mojou obľúbenou súčasťou v novom aute. Pre mňa je neuveriteľne ľahké zvyknúť si na driving asistentov, ktoré vás držia bez stresu a v bezpečí pri jazde v meste i na diaľnici. V tomto BMW sme mali adaptívny tempomat, ktorý sám udržiaval bezpečnú vzdialenosť od áut predo mnou, sledovanie slepého uhla či upozorňovanie na prejazd do iného pruhu. Zvyknúť sa na to dá tak ľahko, že vo svojom vlastnom aute ešte stále sledujem spätné zrkadlá a hľadám v nich oranžové výstražné trojuholníky… Skvelým pomocníkom bola aj online navigácia, ktorá nás stále upozornila na dopravnú situáciu pred nami a vždy jej prispôsobila napríklad čas dojazdu, podobne ako to robí Waze.

Keď sme sa teda dostali do Prahy a videli sme opäť Pražský hrad, kamaráti nás zobrali na výlet na krásny Zámek Loučeň kúsok za mestom. Zámok leží v úžasnom zelenom parku, v ktorom nájdete originálne „Labyrintárium“! My sme si užili perfektný letný piknik  parku, a potom sme zvyšok dňa objavovali a skúšali 11 labyrintov a bludísk po areáli (o nich vám viac napíšem neskôr, tie si zaslúžia samostatný post). Keď sme už boli totálne vyšťavení, pohli sme sa do vedľajšej dediny, kde je ukrytý ďalší klenot, luxusný hotel Chateau Mcely, v ktorom sme si dali kávičkársku zastávku. Vďaka nášmu elegantnému autíčku sme sa aj v luxusnom prostredí cítili ako doma a na parkovisku sme sa nemuseli hanbiť ani vedľa červeného Ferrari a luxusných limuzín. Na ceste domov, keď sme už boli v tej kráľovskej nálade, sme sa s Peťom zastavili ešte na jednom prekrásnom mieste, na zámku Lednice. Poviem vám pravdu, toto je jedno z najkrajších miest, aké som v celom Československu videla, a preto si tiež ešte zaslúži samostatný post 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zámok v Ledniciach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chateau Mcely

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I was wearing:

lace shorts – F&F

graphic top – F&F

shoes – Primark

backpack – Pieces via ZOOT.sk

straw hat – F&F