Red Poppies

When we went home a few weeks ago, the weather didn’t look promising. As soon as we got on the road, however, it proved me wrong. The blue skies, green hills and blooming fields were a sure sign that summer is really here at last. The thermometer in our BMW confirmed my hopes when it started showing 30 degrees! The first weekend of summer could begin!

I already told you about the wedding we attended this weekend. Another source of our fun, however, was our amazing car. I drove the BMW for the first time in my life and I was very curious about it. You see, I have to admit, I drive the Mercedes, so I was kind of reserved about the competition before. But I’m always open to new ideas, so I happily gave it a chance. And fell instantly in love.

I loved everything about this car. It looks so friendly and nice from the outside, with an even better view from behind the wheel. We got a terrific engine – TwinPower Turbo 4-cylinder petrol – with 231 hp (170kW) which took off so quickly I barely managed to notice. I normally drive 2-liter diesel, but this was completely another league. It was quick, incredibly fast and efficient. I loved the automatic gearbox and the option to change gears manually on the steering wheel, too (my boyfriend always thinks he’s in a computer game when he tries it). It was pretty hard to keep myself in the speed limit, though. It helped that the speed and my navigation showed at a special see-through monitor in front of me (perfect!).

When we stopped or I had a second, it was the most amazing thing to look up and see the blue skies and trees overhead through a big panorama window that made us feel like we were driving a cabrio when we left it open 🙂 BMW 2 Active Tourer is a family car, it is very spacious and extremely comfortable and I felt it was just the right size somehow. Not too big, not too small. Just enough. My family agreed. I’ll tell you a secret here. My dad is a long-time Mercedes fan. He always wanted to own one and now he does and he never likes BMWs too much. So I thought he wouldn’t love my new beauty either. I was wrong. When I came home, he was the one to admire it. He wanted to try everything and actually confessed that he loved it, too. My mum was the same and when my sister saw it, I had to take her for a ride 😀 All these people who never liked BMW suddenly loved mine! There must be something special about this car, I’m telling you.

Keď sme sa pred pár týždňami chystali domov na východ, počasie nevyzeralo práve najlepšie. Akonáhle sme však vyrazili na cestu, ukázalo mi, že sa chce polepšiť. Modrá obloha, zelené kopce a rozkvitnuté polia boli jasným znakom, že leto je konečne tu. Teplomer v našom BMW nám dokonca prvýkrát ukázal 30 stupňov! Prvý skutočne letný víkend tohto roka sa mohol začať!

Minule som vám písala o svadbe, kde sme sa v tento víkend chystali. Ďalším zdrojom našej zábavy sa však stalo naše skvelé autíčko, ktoré sme mali požičané na pár dní a nevedeli sme sa s ním rozlúčiť. Prvýkrát v živote som šoférovala BMW a bola som na ňho veľmi zvedavá. Musím sa priznať, že každý deň jazdím na Mercedese, a tak som voči BMW predtým mávala trochu predsudky. Ja som však stále otvorená novým nápadom, takže som bielemu BMW rada dala šancu. A zamilovala som sa na prvý pohľad.

Na našom aute sa mi páčilo asi všetko. Zvonku vyzerá nesmierne priateľsky a milo, ešte lepší výhľad však máte spoza volantu na všetky vymoženosti vo vnútri. V našom modeli sme dostali fantastický motor – TwinPower Turbo 4-cylinder benzín – s 231 koňmi (170kW), ktorý sa rozbiehal takou rýchlosťou, že som sa nestíhala spamätať. Bežne jazdím na dvojlitrovom diesli, toto však bola úplne iná trieda. Naše BMW bolo neskutočne rýchle, svižné a efekt(ív)ne. So 7-stupňovou automatickou prevodovkou sa jazdilo perfektne a úplne hladko a páčilo sa mi, že sme si mohli vyskúšať i manuálne radenie pomocou páčok na volante ( inak, vždy, keď ich skúša môj priateľ, tvári sa, že hrá počítačovú hru). Rýchlostné limity mi tentoraz naozaj dali zabrať, mojej nohe sa na brde totiž vôbec nepáčilo. Zachraňoval nás adaptívny tempomat (skvelá praktická vec) a šikovný priesvitný monitor, ktorý som mala pred očami a vždy mi ukazoval rýchlosť i smer, ktorým ma viedlo GPS.

Keď sme na chvíľu zastavili alebo som sa mohla na sekundu pozrieť hore, odmenil ma ďalší neskutočný výhľad cez panoramatickú strechu. Vždy, keď sme si okno otvorili, tvárili sme sa, že sme v kabriolete s vetrom vo vlasoch 🙂 BMW 2 Active Tourer je rodinné auto, je v ňom kopec priestoru a je neskutočne pohodlné a podľa mňa má akosi dokonalú veľkosť. Nie je príliš veľké ani príliš malé. Tak akurát. Aj moji rodinní príslušníci súhlasili. Teraz vám poviem jedno tajomstvo. Môj ocino je veľký celoživotný fanúšik Mercedesov. Vždy jeden chcel mať („keď bude veľký“) a nakoniec si ho naozaj kúpil, a BMW mu akosi nikdy príliš nerezali. Keď som teda išla domov na mojom peknom bavoráčiku, nečakala som, že by sa mu mohlo veľmi páčiť. No nemohla som sa viac mýliť. Keď som došla domov, ocino bol z môjho BMW nadšený najviac zo všetkých. Hneď si musel všetko vyskúšať a otvorene priznal, že je naozaj super. Moja mamina nadšene súhlasila a keď našu „dvojku“ videla moja sestra, hneď som ju musela zobrať sa „povoziť“ 😀 Všetci títo ľudia, ktorí na BMW už dávno zanevreli, z neho boli zrazu totálne nadšení! Hovorím vám, na tomto aute musí byť niečo zvláštne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I was wearing:

dress – Mango

sandals – Deichmann

earrings – Six