Racing to the Sun

I don’t know if I ever told you, but one of my first real nicknames was Mini. One of my friends created it when I was about 14, because I was basically tiny. The guys were big in comparison, so Mini stuck for a while. And when I was 18, my parents gave me a traditional 18-birthday gift – a drivers licence lessons, plus a fictional car – my favourite. Red MINI Cooper with two white stripes on the hood. Obviously.

Neviem, či som vám o tom už niekedy hovorila, ale jednou z mojich prvých prezývok bola Mini. Dal mi ju jeden kamarát keď som mala asi 14, z celkom očividného dôvodu – bola som jednoducho stále najmenšia v akejkoľvek partii. Keďže som sa zväčša kamarátila s chalanmi a tí boli pri mne vždy veľkí, Mini mi na nejaký čas celkom prischlo. Keď som potom oslavovala 18. narodeniny, rodičia mi dali tradičný darček – kurz na vodičák, spolu s mojim fiktívnym „budúcim“ autom – červeným MINI cooprom s dvoma bielymi pruhmi na kapote. Dodnes mám ten „poukaz odložený“. 

MINI cooper

Last November, just after my birthday, I was supposed to travel to Prievidza with my lovely crew from Kavickari.sk, but my car broke down suddenly. You can imagine how happy I was when BMW Slovakia came to the rescue and gave me this beautiful tangerine bumblebee for the trip! I wanted to ride the MINI Cooper S for such a long time that I was as happy as if they put an Aston Martin in my hands 😀 The thing is, I feel very connected to MINI – it is small, fast, cute, stylish, practical (unless you need to move furniture or go skiing)… All the things I am, too 😀 Let’s be honest, we were a perfect pair!

Po mojich posledných narodeninách na začiatku novembra som mala s mojimi obľúbenými Kávičkármi cestovať do Prievidze, no moje milé autíčko nečakane skončilo v servise. Viete si asi predstaviť, ako som skákala od radosti, keď ma zachránilo BMW Slovensko a na cestu nám dali vyskúšať tohto rozkošného mandarínkového čmeliaka! MINI Cooper S som si chcela vyskúšať už asi odjakživa, takže som sa potešila, akoby mi do rúk dali nový Aston Martin 😀 S MINI si totižto veľmi dobre rozumiem – je malé, rýchle, šikovné, chutné, štýlové, praktické (pokiaľ nepotrebujete sťahovať nábytok alebo ísť na lyžovačku)… Presne ako ja 😀 Poviem to narovinu, sme proste dokonalý pár!

dsc06109

dsc06132

There were a few things I liked even more than the colour, though. Besides the fact that is was scarily fast and agile, like a little lighting bolt, it was incredibly cool, too. Instead of classic black fabric or leather seats, these were grey, brown and cream and covered in the most classy plaid pattern – could you believe it? And while I was driving (with a 2-litre TwinTurbo diesel engine) I couldn’t stop looking at the red stop watch at the series of round clocks in front of me. From the moment I got in the car, I was in a racing mode. Too bad it was -3 degrees and snowing outside :/

Na našom MINI bolo niekoľko vecí, ktoré sa mi páčili ešte viac ako super farba. Okrem toho, že bolo neuveriteľne rýchle a agilné ako malý guľový blesk, bolo aj nesmierne cool. Namiesto tradičných čiernych látkových či kožených sedadiel boli jeho sedadlá sivo-hnedo-krémové s nesmierne elegantným károvaným vzorom. Videli ste už v aute niekedy niečo také? Ja teda nie. A keď som šoférovala (s 2-litrovým TwinTurbo dieselovým motorom pod kapotou), nemohla som odtrhnúť oči od nápadných červených stopiek na okrúhlych budíkoch predo mnou. Od chvíle, čo som do tohto MINI nastúpila som bola v pretekárskom móde. Viete asi, ako frustrovane som sa cítila, keď bolo vonku -3 a začalo snežiť?!

dsc06150

dsc06254

dsc06302

Despite the only 3 doors, three adults + Jimmy fit in the MINI and the small-ish trunk was absolutely fine for our photo equipment, bags and coats. Our photographer Ondro even sat on the back seats the whole way and was enjoying himself immensely. He likes little cars, too. Especially the sunny and fast ones, like this.

Napriek len trom dverám sme sa do športového MINI napchali traja dospelí plus Jimmy. Dokonca aj menší kufor nám stačil viac než dosť a bez problémov odviezol celú našu výbavu, tašky a kabáty. Fotograf Ondro si dokonca na cestu vybral zadné sedadlá a celú cestu si náramne užíval, aj keď nemohol otvoriť zadné okno 🙂 Tiež má rád malé autá. Špeciálne tie slniečkové a rýchle. 

dsc06301

dsc06250

dsc06244

dsc06241

dsc06221

dsc06207

dsc06191

dsc05910

 

dsc05939

I was wearing:

dress – Reserved

coat – Primark

boots – Deichmann

cardigan – H&M

earrings – Forever 21

Photos by: Ondrej Bobek