Picnic in the Park

If I learned one thing in London, it was that parks are for people. I walked in various London parks every day, admiring the freedom and joy all around me – people eating lunch in the meadow, kids playing ball on the grass, couples snuggling to each other under the tree… It’s something that I always missed in Slovakia. We have a huge beautiful park in my hometown, Trebisov, but we only ever use it for walks. Nobody has ever dared to get a blanket and a picnic basket out and sit on a grass, among the blooming flowers and enjoy the clear air and perfect weather. If I did it all of a sudden, the whole town would probably come to take pictures of me, looking at me just like at a ZOO animal.

Bratislava, thankfully, is a little different and more liberal. I love going to a park by the Danube river where lots of people, young and old, gather to enjoy a beautiful day. Peter and I took advantage of what seems like the last lovely day this week and went for a nice little picnic. We didn’t have much time to prepare real food after work, so we just took some drinks, fruit and my favourite chocolate (because what is a picnic without a chocolate, right?). I never drank beer, which is a shame, since it’s probably the most affordable drink in Slovakia right after water. In the past couple of years, however, I learned to love light fruity ciders, because they’re sweet, nice, fresh and have just the right amount of alcohol to make you feel lighter 🙂 So we took our Kingswood collection to the park and enjoyed a sunny afternoon. How do you spend your May days?

Keď som sa v Londýne naučila jednu vec, tak to bol fakt, že parky sú pre ľudí. Keď sme tam trávili leto i počas kratších výletov som sa každý deň prechádzala v niektorom z krásnych parkov a obdivovala, ako si v nich ľudia dokázali užívať slobodu a radosť zo života – niektorí jedli obed na lúke, iní si kopali loptu s kamošmi, zaľúbené páriky si zas hľadali kúsok tieňa pod stromom… Práve toto mi na Slovensku vždy chýbalo. V Trebišove, kde som vyrastala, máme krásny veľký prírodný park, ako stvorený na piknikovanie a čítanie románov v tráve. Jediné, čo v ňom však ľudia robia, je prechádzanie sa či bicyklovanie, sem-tam ešte stretnete aj nejakých zaľúbených tínedžerov na nenápadnej lavičke. Nikomu však nikdy nenapadne vytiahnuť deku, piknikový kôš a užiť si krásny deň na slnku priamo na lúke. Mne to už párkrát napadlo, keby som sa však o to pokúsila, ostatní okoloidúci by si ma zrejme chodili fotiť a nahrávať ako blázna či zvieratko v ZOO. 

Bratislava je však chvalabohu trochu iná a o poznanie liberálnejšia. Keď je pekné počasie, veľmi rada chodím do Sadu Janka Kráľa, kde sa každý deň stretáva množstvo ľudí, mladých aj starých, aby si užili nádherný deň. Tak sme sa aj včera s Peťom rozhodli využiť zrejme posledný pekný deň v tomto týždni na improvizovaný piknik v tráve. Nemali sme po práci veľa času pripravovať si poriadne jedlo, takže sme rýchlo zbalili len nejaké drinky, ovocie, čokoládu (lebo čo je piknik bez čokolády, však?) a vybrali sme sa na južný breh Dunaja. Teraz nasleduje priznanie. Nikdy som nepila jeden z najobľúbenejších slovenských nápojov – pivo. Je to len na moju škodu, keďže je u nás pivo lacnejšie ako kofola, ale v posledných rokoch som si za ňho našla príjemnejšiu a „dospelácku“ náhradu. S Peťom sme objavili ovocné cidery, ktoré sú sladké, dobré, svieže a majú aj tú trošku alkoholu, ktorá vám dodá odľahčenejší pohľad na svet. Takže sme si zobrali náš Kingswood a užili si krásne popoludnie na slnku. Ako trávite svoje májové dni? 

PS: AK by ste chceli vyhrať tento krásny piknikový kôš naplnený dobrotami od Kingswoodu, zapojte sa do súťaže na mojom Facebooku

piknik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

I was wearing:

dress – Primark

shoes – Primark

denim jacket – second hand

backpack – Marks & Spencer

headband – flea market