One Dress, 3 Different Outfits

The general idea about bloggers or people working in fashion tends to be that we all must have lots and lots of clothes, always buy new things and have all the latest trends in our wardrobe. And while it may be true that most of us probably have more clothes than the rest of the population in our wardrobe, I can say for myself that I try to pick and buy pieces that I’m going to wear as much as I can. A good coat, boots or a dress can last a long time and I’ve had most of my clothes for years. I wear them over and over again, mixing them in various outfits and styles according to season or my mood. But trust me, you won’t find my wardrobe filled with latest collection pieces at all.

Ľudia si o blogerkách a ľuďoch z módneho priemyslu zvyknú myslieť, že my všetci musíme mať preplnené obrovské šatníky, nerobíme nič, len nakupujeme oblečenie a v našich skriniach nájdete pochopiteľne všetky najnovšie trendy a vychytávky. No zatiaľ čo je pravda, že naše skrine sú možno preplnenejšie ako je bežné, za seba môžem povedať, že sa snažím nakupovať si len také kúsky, ktoré čo najviac vynosím. Keď som bola mladšia a zarobila si prvé peniaze, zvykla som ich míňať na čokoľvek, čo sa mi zapáčilo a stálo pár eur, veď to sa vynosí. Samozrejme, že som zistila, že každá „vychytávka“ tohto leta či zimy sa určite nevynosí a začala som rozmýšľať zodpovednejšie smerom k prostrediu i svojej peňaženke. Dobrý kabát, čižmy či šaty vedia vydržať naozaj dlho a verte či nie, väčšinu mojich šiat nosím už roky. Vyťahujem ich dookola a stále ich kombinujem na rôzne spôsoby podľa počasia či aktuálnej nálady. Takýmto spôsobom vyzerajú vždy inak a neomrzia ma. No verte mi, moja skriňa naozaj nie je zaplnená kúskami z najnovších kolekcií. 

When you choose a good dress, for example, you can wear it in dozens different ways. People tend to pick out an outfit in the store and then wear it only in this certain way. They think of this blouse only going with this skirt and this sweater only pairing with these jeans. But when you have a neutral or a single-colored piece, you can use it in so many ways! Let me show you with my favourite dress of this fall that I found at Forever 21. It’s very clean and simple, comfy, in blush color and goes with almost anything. The length is good for my short legs, the color is very variable and it fits really nice. Plus it was pretty cheap, so it really didn’t cost me a fortune. Value for money, friends.

Keď si napríklad vyberiete dobré šaty, môžete ich nosiť na množstvo rôznych spôsobov. Čím ďalej tým viac si všímam, že ľudia majú vo zvyku vybrať si outfit, ktorý sa im páči, ešte v obchode, a potom ho nosia už len takto. Túto blúzku spoja iba s touto sukňou, tento sveter zas ide len k týmto nohaviciam. No ak tieto kúsky nie sú práve extravagantné uletené vzorované veci, môžete ich kombinovať donekonečna! Pokúsim sa vám to ukázať na mojich obľúbených šatách tejto jesene, ktoré som si našla vo Forever 21. Sú veľmi jednoduché a čisté, pohodlné, majú jemne ružovú farbu a hodia sa takmer ku všetkému. Krátka dĺžka sedí mojim krátkym nohám a farba sa veľmi jednoducho kombinuje s inými, okrem toho mi naozaj dobre sedia. Navyše boli fakt lacké, takže som na ne neminula pol výplaty. Hodnota za peniaze, priatelia. 

Outfit: bomber jacket – Cellbes.sk ; dress – Forever 21 ; boots – Forever 21 ; earrings – Forever 21

  1. Flowers/Patterns

When the dress is neutral, you can have a lot of fun by combining it with various patterns. The pattern can be your favourite, show your personality or remind you of a place or time. I went for darker autumn flowers, because I loved how their color scheme worked with the blush shade of the dress. The light bomber jacket also goes nicely with the girly dress and especially the velvet embroidered boots that are my favourites this season 🙂

Keď máte neutrálne šaty, môžete sa naozaj vyblázniť pri ich kombinovaní s rôznymi motívmi. Vyberte si svoj obľúbený vzor (bodky, káro či alebo aj srdiečka), taký, ktorý odráža vašu osobnosť alebo vám pripomína nejaké miesto či obdobie. Ja som si vybrala tmavší kvetinový motív na ľahkej bomberke, lebo sa mi páčilo, ako jemné kvety ladia so svetlými šatami. Okrem toho sa mi táto bundička dokonale hodila k mojim obľúbeným zamatovým vyšívaným čižmičkám. 

 

 

 

 

 

 

Outfit: dress – Forever 21; blazer – F&F; boots – Deichmann; bag – F&F; choker – Primark; hat – second hand/DIY

2. Red Velvet

Ok, so I have more than one favourite pair of boots this year. These are the second and I’m sure you can agree with me, because they’re absolutely gorgeous. They also go well with short skirts and I love the combination of burgundy and blush pink. What do you think?

Dobre no, tak tento rok mám teda viac než jedny obľúbené čižmy. Tieto sú hneď druhé a som si istá, že mi budete rozumieť – sú absolútne úžasné. Tiež sa dokonale hodia ku krátkym sukniam a kombinácia bordovej a ružovej pôsobí veľmi sviežo a „neobkukane“, takže má u mňa plusový bod. Čo poviete?


Outfit: parka – Reserved ; dress – Forever 21; boots – no name store? ; bag – ALDO

3. Pink & Green

I had to see this combination on someone else to realise how great it actually is. It happens sometimes, that’s why fashion bloggers became so popular in the first place. When you see someone else wearing it, you suddenly see it in different light and start to imagine it on yourself. I love the combination of olive green and light pink this autumn, I keep trying it in many different ways. This one worked perfectly with a comfy big parka adorned with embroidered birds.

Toto farebné spojenie som najprv musela vidieť na niekom inom, aby som si uvedomila, aké je skvelé. Niekedy sa to naozaj stáva, asi preto si ľudia obľúbili aj koncept modeliek a neskôr módnych blogeriek 🙂 Keď uvidíte iného človeka ako má oblečené niečo, čo sa vám zapáči, hneď si to lepšie viete predstaviť aj na sebe. Kombinácia zelenej a svetloružovej sa mi túto jeseň tak zapáčila, že som ju začala skúšať na 100 rôznych spôsobov. S touto teplučkou parkou s vyšitými vtáčikmi sa mi páčila výnimočne.