On a visit at H&M showroom

Thanks to a surprise I’m preparing for you (I hope you’ll love it) I found myself admiring the new spring collections in the H&M showroom today. In one word, it was… amazing. The conscious collections are still getting better and better, although I’m not very happy about the fact that they’re getting more expensive, too. I loved the 70’s style that was ever-present everywhere, from flow-y caftans, pants and dresses to romantic cotton blouses and shirts that will be perfect for every occasion.

I instantly fell in love with the new Conscious Exclusive Collection. It’s full of unforgettable statement pieces like long tuft skirt, amazing detailed dresses, perfectly cut jackets or THE dress. This collection always has THE dress that makes it instantly recognisable. This time it’s long, grey/off-white with naturalistic pattern. The cut is so great you would probably guess it was a designer dress if you didn’t know better. And what’s more, gorgeous Olivia Wilde is the face of this year’s collection.

I also started dreaming not only about warm spring, but also about summer already. It’s the swimsuit’s fault, they kept tempting me and calling my name…

Vďaka prekvapku, ktoré pre vás čoskoro chystám (dúfam, že sa vám bude páčiť) som sa dnes ocitla v bratislavskom H&M showroome, kde som chvíľu uprostred uponáhľaného dňa obdivovala najnovšie kolekcie H&M a snívala o jari a lete. Jedným slovom boli… fantastické. Conscious kolekcie sú stále lepšie a prepracovanejšie, aj keď ma veľmi neteší, že sú zároveň aj stále drahšie, aspoň niektoré ich časti. Zamilovala som sa do vzorov a štýlov bohémskych 70. rokov, ktoré boli doslova všadeprítomné – od rozviatych kaftanov, nohavíc a šiat po romantické blúzky a košele, ktoré sú skvelé na každú príležitosť.
V momente som sa však zbláznila najmä do H&M Conscious Exclusive kolekcie, ktorá je plná neprehliadnuteľných kúskov – veľkej sukne, šiat s neskutočnými detailami, perfektne strihanými bundičkami či TÝCH šiat. Conscious Exclusive kolekcie vždy majú jedny šaty, ktoré definujú celú líniu a podľa ktorých ju hneď rozpoznáte. Tento rok sú to opäť dlhé šaty, s veľkým výstrihom a naturálnou potlačou, ktoré majú taký skvelý strih, že by ste ich na prvý (a možno aj druhý a tretí) pohľad tipli na dizajnérsky kúsok, nie šaty z H&M. Kvalita a udržateľnosť modelov bude odrazená aj v ich cenách, ak sa však pre jeden z nich rozhodnete, bude určite dobrou investíciou. 
Okrem jarných nálad som sa v showroome H&M začala hneď tešiť aj na leto. Mohli za to perfektné plavky, ktoré tam len tak viseli a celý čas volali moje meno… No môžem ja zato?:)