New Spring Essentials

I just realized that I’ve had such a busy beginning of the year that it actually feels like Christmas was just yesterday. As soon as I got back to Bratislava from my parents after Christmas holiday, I wanted to show you all the pretty new things I’ve gathered through December, but I somehow never got around to it. Kids, don’t rush to start working. Once you start, the end is nowhere in sight!

Anyway, since I finally sit at home by my computer again and all of a sudden there is Spring outside, I’m inviting you to my closet once again. I’d like to show you some little things that have made my dull last Winter days a bit brighter and that will accompany me for the whole Spring. Because sometimes, when you’re extremely busy and stressed, pretty shoes can make everything better!

shoes: Spartoo.sk

  1. The prettiest shoes

I got these lovely floral brogues a few weeks ago and I couldn’t wait for the freezing temperatures to rise so that I could take them out. I finally did so two weeks ago while I was working on a story, but I have to admit, it wasn’t the best idea to wear them on the busiest day of the week. You know what happens with new shoes – they tend to make painful bruises on our feet. I couldn’t wear them again for a few days after that, but never mind. It was all worth it! One look at these shoes and the whole world seems nicer instantly!

Tieto rozkošné kvetinové broguey som si kúpila už pred niekoľkými týždňami a nevedela som sa dočkať, kedy teploty vystúpajú dosť vysoko, aby som ich mohla vytiahnuť von. Konečne sa mi to podarilo asi pred dvomi týždňami, keď som pracovala na článku a behala po celom meste. Musím však priznať, že to asi nebol jeden z mojich najlepších nápadov – viete, čo zvyknú robiť nové topánky: poriadne ohrýzať nohy. No, tak som si ich po tomto zážitku nemohla opäť obuť niekoľko dní, ale to nevadí. Aj tak to stálo za to. Jeden pohľad na tieto krásky robí zrazu celý svet prívetivejším!

2. Flower Embroidery

I’m totally mad about embroidery this year. I’ve loved it ever since the designers came up with it again some time ago and I can’t wait to collect more flowery pieces in my wardrobe. So far I haven’t managed too much, but it all comes down to the key pieces in the end, doesn’t it? I finally got my hands on the most beautiful black embroidered bomber jacket from F&F (you know, the one I showed you back last year when I was in London?) and last week I wanted to treat myself to something nice, since I was really stressed and worked practically non-stop. So when I found myself in Stradivarius, I walked out with this perfect floral bag that has become my best friend since. We go everywhere together. It even carries all the things I need to bring with me all the time. Love at first sight. And for only 19,99 euros!

Tento rok som sa úplne zbláznila do vyšívačiek. Výšivky na oblečení a doplnkoch milujem už odkedy som ich prvýkrát uvidela v dizajnérskych kolekciách a neviem sa dočkať, kedy si ich do svojho šatníka zadovážim o niečo viac. Doteraz som toho až tak veľa nestihla, všetko je to však o kľúčových kúskoch, že? Na konci zimy sa mi nejakým zázrakom konečne podarilo nájsť TÚ dokonalú vyšívanú bomber bundu z F&F (pamätáte sa, keď som vám o nej hovorila pred rokom, keď som ju prvýkrát videla v Londýne?) a minulý týždeň som si povedala, že si urobím trochu radosť, keď už tak veľa pracujem 😛 Takže keď som sa objavila v Stradivariuse, zrazu som z neho vyšla s úplne dokonalou kvetinovou kabelkou, ktorá sa odvtedy stala mojou najvernejšou kamoškou. Chodíme spolu všade. Dokonca mi nosí všetky nevyhnutnosti, ktoré potrebujem. Láska na prvý pohľad. A to všetko za 19,99 eur! (F&F bundičku som kúpila ešte lacnejšie, našla som ju vo výpredaji:) ) 

3. YSL beautifiers

When I was younger, I could only dream about owning anything more expensive than Rimmel or AVON cosmetics. I got my first Chanel lipstick as a gift from my boyfriend a couple of Christmases ago and I’m slowly trying to treat myself to something nice once in a while. When I got to try these beautiful YSL products for Spring I couldn’t be happier! I was happier than when a pizza arrives, and that’s saying a lot. I got their new nail polish in two cute colours – orange and white. I haven’t had the courage to try white just yet, but the orange is so bright and happy that it makes me smile all day. I also fell in love with the new The Shock mascara, which is everything I need it to be – practical, effective and it lasts long.

Keď som bola mladšia, mohla som iba snívať o akejkoľvek drahšej kozmetike než Rimmel alebo AVON. Svoj prvý rúž Chanel som dostala pred niekoľkými rokmi od priateľa na Vianoce a len pomaly si zvykám na to, že si z času na čas môžem sama dovoliť kúpiť niečo pekné, len tak. Keď som teda dostala vyskúšať tieto nádherné produkty Yves Saint Laurent, bola som celá bez seba. Usmievala som sa ešte viac, ako keď mi domov dorazí pizza, a to už je čo povedať. Dostala som ich nové laky na nechty v dvoch chutných farbách – oranžovej a bielej (Vandal Orange, Blanc Arty). Na bielu som ešte zatiaľ nenabrala dosť odvahy, no oranžová je taká pestrá a veselá, že sa pri pohľade na moje nechty celý deň musím usmievať. Zamilovala som sa aj do mascary Yves Saint Laurent The Shock (exkluzívne ju dostať v Marionnaud), ktorá je presne taká, akú ju potrebujem – praktická, efektná a dlho vydrží. Keď ma poznáte dlhšie, možno viete, že mojou slabosťou sú výrazné rúže a bez červeného rúžu z domu pomaly ani nevychádzam. Preto som sa rozhodla vyskúšať úplnú novinku – dvojfarebný obmré rúž Yves Saint Laurent Baby Doll Kiss & Blush z Marionnaud. Malá tuba obsahuje hrubý rúž v dvoch tónoch červenej, pričom obe farby sa dajú využiť buď ako rúž alebo ako farba na líčka. Ja sa tých červených líčiek ešte trochu bojím, takže sa hrám s dvoma farbami na pery – raz použijem len jeden koniec, inokedy sa snažím trafiť uprostred a vytieňovať si pery. Je to trochu výzva, ale zároveň skvelá zábava, bohatá matná farba perfektne drží celý deň a maličký rúž si hocikedy rýchlo vopcháte aj do vrecka 🙂

4. Healthier hair

This year I got myself three resolutions – take better care of my health, teeth and hair. For most of the year I am a chaotic journalist, running around and dealing with things without stopping to take a little care of myself. I wash my hair, put in a conditioner and when I get some time, I manage to colour it, too. When I found this new line of Schwarzkopf products with something called Omegaplex that should help your hair to heal naturally, I knew it was something for me. I used the new Schwarzkopf hair colour with OmegaPlex, too, and I’m already starting to feel that my hair feels stronger and it’s easier to comb.

Tento rok som si dala tri predsavzatia – lepšie sa starať o svoje zdravie, zuby a vlasy. Väčšinu roka je zo mňa chaotická noviárka, ktorá pobehuje z miesta na miesto a nikdy nemá čas príliš sa starať sama o seba. Vlasy si nanajvýš umyjem a ošetrím kondicionérom, masku som nevidela už roky a v poslednom čase som ani na farbenie nemala veľa času. Potom som objavila túto novú radu od Schwarzkopfu, ktorá obsahuje niečo s názvom omegaplex – malo by to vašim vlasom pomôcť rýchlejšie sa regenerovať a menej lámať a ničiť. Tak som si povedala: Ak môžem mojim vlasom pomôcť len pri umývaní, prečo nie? Konečne som sa dostala aj k farbeniu a tiež som použila farbu Schwarzkopf s omegaplexom a už teraz začínam cítiť, že moje vlasy sú o trochu silnejšie a ľahšie sa mi rozčesávajú.

5. Miss Sporty

I haven’t had a sporty style since I was about 12. As soon as I discovered the comfort and advantages of skirts and ballet flats, you rarely saw me in jeans, sweatshirt and trainers. But times change and sometimes all I need is the most comfortable outfit I can get. Especially when I’m going on walks with Jimmy – you can’t go to park in heels and a pair of new tights. So I bought this beautiful preppy college baseball jacket on a flea market when I was selling some of my clothes (yeah, I know, but it’s always better to recycle clothes then buy new ones, you know) and found these pretty burgundy sneakers in Deichmann. They’re a happy couple!

Športový štýl mimo telocvične neuznávam už asi od 12 rokov. Odkedy som objavila pohodlnosť a výhody sukní a balerínok, v rifliach, mikine a teniskách ma až tak často neuvidíte. No časy sa menia a niekedy naozaj potrebujem ten najpohodlnejší outfit, aký sa dá vymyslieť. Najmä ak sa chystám na prechádzku s Jimmym – do parku so šteňaťom nemôžete ísť v lodičkách a nových pančuškách. Tak som si minule na Burzobšáku, kde som aj predávala, kúpila túto nádhernú college bundičku z UCLA (ja viem, keď som sa tam snažila vyprázdniť môj šatník, nemala som aj nakupovať, ale takúto bundu by som si kúpila kdekoľvek a recyklovať oblečenie je vždy lepšie ako kupovať nové v obchodoch). V Deichmanne som k nej dokonca našla dokonalé ľahučké tenisky. Je z nich šťastný pár!

6. Fringe Backpack

I fell in love with backpacks thanks to my bike. I couldn’t carry a purse with me on the bike, so I bought my first rucksack in years – a cute floral one from Cath Kidston. That’s how I found that backpacks actually can become addictive once you find out how practical they are. And then I found this fun pink piece at the same flea market where I found the jacket. It was sitting there sadly, waiting for someone to take it home. So I did. And I think we have a lot of adventures awaiting us this season.

Do ruksakov som sa zamilovala vďaka svojmu bicyklu. Nemohla som so sebou nosiť kabelky, tak mi neostávalo nič iné, ako si zadovážiť pekný ruksak. Prvý v mojej malej zbierke bol kvetinový od Cath Kidston. Veľmi rýchlo som ale zistila, že ruksaky môžu byť aj celkom návykové, keď prídete na to, že sú vážne praktické. A tak som na rovnakom burzoblšáku našla tento ružový kúsok. Sedel tam smutne v kúte a čakal, kedy si ho niekto zoberie domov. Tak som sa nad ním zľutovala a myslím, že pred sebou máme ešte kopec dobrodružstiev.

7. More beauty helpers

I don’t wear make-up often, but when I do, I want it to be good. Right now I’m trying this new piece from Lancome that should last for 24 hours. I’ll let you know how it goes 🙂 But the one thing that is never missing from my bag is a lipstick. I am a lipstick maniac and I would love to have them in every colour if I could. I prefer solid ones to liquid and I got very used to lipstick crayons recently. They’re very easy to use and the right colours can last very long.

Make-up nenosím často, no keď už sa k tomu dokopem, snažím sa vybrať si nejaký dobrý. Teraz skúšam novinku od Lancome, ktorá by mala na tvári vydržať 24 hodín. Dám vám vedieť, ako to ide 🙂 Jediná vec, ktorá však nikdy nechýba v mojej kabelke (či ruksaku) je rúž. Som už trochu maniak a najradšej by som mala z mojich obľúbených značiek doma každý odtieň. Vyhovujú mi skôr pevné rúže ako tekuté a v poslednom čase som si veľmi obľúbila rúže vo fixke či „ceruzke“. Veľmi ľahko sa aplikujú a keď natrafíte na kvalitné zloženie, vedia vydržať celkom dlho. Mojimi favoritmi na túto jar sú tieto krásne farbičky od Marionnaud

top to bottom: Izipizi, Dolce & Gabbana, Marc by Marc Jacobs

8. A Sight for Sore Eyes

Finding the perfect glasses is one of the most difficult fashion tasks. When I fing a perfect pair, I usually stick to it for a long time. And then I get tired of it. So it helps that there are some good modern brands that don’t have to sell the glasses as a luxurious merchandise and you can buy them as a stylish accessory just because you like them. Like the French brand Izipizi that came to Bratislava recently.