Na futbale

Priznám sa hneď na začiatku: nikdy som nebola veľký futbalový fanúšik. Chlapci naháňajúci sa dve hodiny za loptou, ktorí sa hádžu o zem a plačú, keď si odrú koleno, to nie je moje. Ja som vždy bola skôr na hokej. Taký poriadny dedinský či mestký futbal, to je ale iná kapitola. Atmosféra, kamaráti, napätie, pivo, poznáte to. Pravidelná prechádzka na ihrisko po nedeľnom kostole a obede, to jednoducho patrí k slovenským tradíciám. Ako malá som takto niekoľkokrát sledovala na vyšúchanom futbalovom ihrisku v malej dedine svojho krstného, ktorý sa naháňal za loptou (dnes je už z neho ping-pongista) a po tradičnom každoročnom odpuste u krstnej sme sa všetci „mladí“ tiež spoločne vybrali na futbal, bol to náš pravidelný kultúrny program.

Po rokoch som sa však na futbal vybrala až vďaka zábavnej spolupráci s Budišom, ktorý na futbale postavil svoju aktuálnu letnú veľkú súťaž. Súťažiť môžete o 106, podobne ako ja, až do konca augusta. Ja si etikety z fliaš pravidelne zbieram a ak vyhrajem obrovský karavan, vôbec neviem, kde ho zaparkujem alebo kto ho bude tankovať, ale na poriadny výlet sa určite vyberieme! 😀 Okrem toho tam môžeme vyhrať aj minikaravan či GoPro kameru, tie by sa tiež zišli… Na futbalovom ihrisku v Petržalke som sa pred pár týždňami stretla s ďalšími troma blogerkami – Ninou, Drew a Lenkou, ktoré som tu stretla prvý a verím že nie posledný raz! Pri „futbalovom“ fotení sme si užili kopec zábavy, na ihrisku predsa len nie sme každý deň. Našim“producentom“ som síce navrhovala, že by naše foteníčko bolo ešte zaujímavejšie aj s nejakými vyšportovanými futbalistami, ale Ronaldo aj Backham vraj už boli zahovorení niekde inde… Neviem, čo lepšie mohli mať na práci, no uznajte.

Čo si obliekate, keď sa chystáte na futbalový zápas? Keďže ja som bola v typicky letnom rozpoložení, nevedela som sa vzdať svojej ovocníčkovej tutti-frutti mánie a obliekla som si svoje ovocné tričko (Reserved) so žltou sukňou (zo zliav v Lindexe). Pre športovejší pocit som si ale hodila na hlavu šiltovku a na nohy pohodlné tenisky – v opätkoch by sa mi po tribúne a ihrisku predsa len behalo ťažšie. Tento týždeň nás zasiahla nová vlna horúčav, tak sa mojou ocovnou mániou môžete tiež inšpirovať – čerstvé ovocie vás v horúčave celkom schladí, no nezabúdajte aj na poriadny pitný režim!

 

 

Môj look:

sukňa – Lindex

top – Reserved

tenisky – Primark

náhrdelník – Stradivarius

šiltovka – Terranova

náušnice – Six