My Dream Bike

Tento mesiac bol plný príjemných prekvapení, ktoré sa prirodzene pretkávali s množstvom práce, aj nejakými starosťami, ako to už v živote chodí. No možno práve preto, že nie je vždy všetko ružové a kvetinkové sa snažím špeciálne si užívať veci, ktoré mi prinášajú radosť. Tak sa mi nejako stalo, že za jeden týždeň mi doma takýchto vecí pristalo hneď niekoľko.

Svoje milované zelené okuliare Dolce&Gabbana som našla už pred 7 rokmi a keďže pekné rámy sa vždy zídu, počs tých rokov som stále priebežne hľadala, či k nim nejaké druhé na výmenu nenájdem. Nenašla som. Márne som vchádzala do každej optiky, ktorú som našla po ceste, skúšala stovky okuliarov, na moju úzku tvár jednoducho žiadne nesadli. Všetky mi boli veľké, nepasovali mi, nebola som v nich sama sebou. Tak som si teda hovorila, OK, aspoň som opäť ušetrila, kvalitné okuliare predsa nestoja 5 eur, však? Tento rok ma to ale už trápilo, cítila som, že by to chcelo trošku zmenu a už nejaký čas som pokukovala po modrých rámoch, mala som pocit, že také by mi pasovali. Tento mesiac som sa teda vybrala do optiky v Neovízii v Bratislave, že si pozriem aj ich zbierku. Optička síce pri pohľade na moju úzku tvár zalomila rukami, no stal sa zázak. Oni naozaj mali moje vysnívané modré okuliare a dokonca mi perfektne sadli! Viete si predstaviť, ako som sa potešila a s akým úsmevom som o pár dní odchádzala z optiky s novým lookom 🙂

Medzitým sme doma riešili bicyklovú dilemmu. Môj drahý si už pár mesiacov vyberá svoj dokonalý bicykel a popri ňom som si aj ja uvedomila, že na svojom starom dobrom Modrom blesku veľmi ďaleko nezájdem. Na jednej rýchlosti ho musím tlačiť aj do najmenšieho kopčeka a okrem toho mi bol aj trochu primalý. Tak som sa rozhodla, že si nový bike kúpim tiež. Hľadanie však trvalo hrozne dlho – bicykle, ktoré sa mi páčili, boli buď príliš drahé, príliš veľké, alebo tie, ktoré by aj boli fajn, boli naozaj nudné. A môj bicykel môže byť všeličo, len nie nudný. Môj bicykel je totiž môj najlepší parťák. Musí mi robiť radosť vždy, keď spolu niekam vyrazíme a mal by tak trochu odrážať aj moju osobnosť. V obchodoch ani doma som pre to nenašla príliš veľa pochopenia, no nakoniec som nejakým zázrakom pri preklikávaní sa internetom narazila na TEN bike. Môj vysnívaný bicykel, ktorý na mňa doslova kričal už z obrazovky, že chce ísť ku mne. Keď som ho ukázala Peťovi, pozrel na mňa spôsobom: Ha ha, to je vtipné, a teraz mi ukáž ten, ktorý si si fakt vybrala. Bicykel mal ružové kolesá a svetlomodrý rám a vyzeral ako vytrihnutý z gýčového hudobného klipu. Ale bola to láska na prvý pohľad. Tak som sa poradila ešte s najlepšou kamoškou a poslala som jej dve verzie. Jednu striedmu, viac „dospelácku“ – mentolovo zelený s bielymi kolesami, druhú túto cukríkovú. A ona nezaváhala ani na chvíľu. „Jasné, že si zober ten modrý! Keď si ho nevezmeš, budeš to vždy ľutovať!“. Čo vám poviem? Pozná ma. A mala úplnú pravdu. Som dospelá, sú to moje peniaze, môžem si kúpiť bicykel, aký sa páči mne, nie všetkým ostatným, nie? Každý predsa vie, že v srdci mám aj tak dúhu, tak nemôžem predsa chodiť na čiernom klasickom biku.

Čakala som na ňho vyše 2 týždne, no nakoniec dorazil! A keď sme ho doma vytiahli z krabice, dokonca aj môj večne skeptický uhundraný chlap povedal, že je fakt pekný. A že svoje slová berie späť. 🙂 Verte mi, keď som na ňom prvýkrát vyrazila do ulíc (na toto fotenie), cítila som sa ako v prvý deň letných prázdnin. No a čo, že som potom musela bežať domov písať ešte 4 články? Keby ste po pestrofarebnom retro bicykli túžili tiež, skúste preskúmať Goetzebike.sk, tam som ho našla ja 😉 Nie je to reklama, v tej firme o mne vôbec netušia, ale keď nájdem niečo super, musím sa o to s vami podeliť!

A akoby vďaka telepatii ma deň pred príchodom môjho bicykla doma prekvapil aj iný balíček. Kuriér mi domov doručil prekrásnu letnú kytičku od Kvety.sk s pivóniami a levanduľou, vďaka ktorej som sa najbližší týždeň nemohla prestať usmievať. Prišla mi dokonca aj s chutnou novou levanduľovou vodou od Zlatej studne. Keď si v júni objednáte krásnu kytičku od Kvety.sk, tiež vám ju pribalia, dokonca aj s voňavou levanduľou v črepníku! Poponáhľajte sa!

Tieto fotky sme s mojou krásnou fotografkou Monikou nafotili úplne náhodne kúsok od môjho bytu pri Štrkovci v Bratislave, kde tento rok KONEČNE niekto zobral veci do vlastných rúk a prerobil rozkošnú opustenú drevenú chatku na štýlový plážový bar. Namaľovali ju na bielo, pridali modré okenice, farebné stoličky, plážové ležadlá, drevené mólo, pivo, kofolu a dobré slovenské nanuky! Dokonca k nej ešte pridali aj šarmantnú letnu knižnicu, do ktorej môže priniesť akékoľvek knižky z domu a na oplátku si požičať čokoľvek odtiaľ. Za mňa idú všetky palce hore.

Outfit:

šaty – Aliexpress.com

sandále – Mango via ANSWEAR.sk

náušnice – Primark

okuliare – Neovízia

Foto: Monika Šátková