Music, Food and Girls

There are days and weeks when I’m so busy that I can only share my life with you through socials, because there’s just no time to write a blog. But some of the experiences I encountered recently are too good to miss, even with the shortage of time, so I decided to put some of the special events I attended together in this post, to share my excitement with you.

Sú dni a týždne, keď mám toľko práce, že sa s vami o svoje zážitky stíham podeliť len na sociálnych sieťach, lebo jednoducho nemám dosť času napísať celý blog. Niektoré zážitky sú ale príliš dobré na to, aby som ich opomenula, takže sa s vami chcem o ne podeliť aj keď nemám práve najviac času. Spojila som teda niekoľko eventov, na ktoré som v posledných týždňoch mala šťastie do tohto postu, aby ste sa mohli pokochať spolu so mnou aspoň takto virtuálne. 

Tublatanka v Kempinskom

Slovak rock band Tublatanka celebrates 33 years together this year, but you could never tell by looking at them during a concert. Even in a relatively small and cosy setting of a Grand Restaurant in Grand Hotel Kempinski High Tatras by Strbske pleso, they were full of energy, like a group of happy teenagers. Their love of music is very catchy and Peter and I enjoyed the concert like a pair of lovebirds. We don’t go to concerts or parties nearly often enough, so it was a really special treat for both of us. It’s so different when I go to a concert as a journalist, to work, and when we can go together and just hear the music and messages hidden in it.

Rocková kapela Tublatanka tento rok oslavuje 33 rokov, no keby mi to nepovedali, nikdy to neuhádnem. Maťo Ďurinda vyzerá a spieva stále rovnako bezchybne, podobne ako zvyšok zostavy. Ešte aj v relativne malom útulnom priestore reštaurácie Grand Hotela Kempinski na Štrbskom plese boli plní energie, ako skupinka nadšených tínedžerov. Ich láska k hudbe je nesmierne nákazlivá a koncert vedľa veľkého romantického krbu sme si s Peťom nesmierne užili. Neviem prečo, ale nechodíme často na koncerty a párty, takže to pre nás bol ozajstný zážitok. Je veľmi rozdielne ísť na takýto koncert pracovne, sama, ako novinárka, a užiť si ho s priateľom, na ktorého pri našich obľúbených pesničkách aj tak stále myslím. A hoci nie sme zrejme úplne najväčší fanúšikovia Tublatanky, Loď do neznáma nás zobrala do tínedžerských čias, na naše prvé chaty s kamošmi, a pri pesničke Pravda víťazí mi takmer vošli slzy do očí, taká je stále aktuálna. 

 

Hubert Dámsky Klub (Hubert Ladies Club)

Previous weeks were full of new experiences for me. For the first time I was invited to a lovely wine event for ladies organized by Hubert, a Slovak brand producing unique sparkling wine in Sered. Besides meeting lots of inspiring and talented women and lots of my friends, we got a chance to vote for a project that would get a financial aid from Hubert. We voted by throwing cork stoppers from sparkling wine bottles and most votes went to a Daily center Pomocnicek in Sered that provides professional care for disabled children. It’s always very inspiring and heart-warming to see people helping each other, in places where they thought they were forgotten. In Hubert Ladies Night it is a tradition to „Christen“ a new kind of wine by Hubert. This year, the boat on Danube river was a home to a brand new non-alcoholic rose sect, tasting like a bunch of freshly blooming peonies and roses. Beautiful, tasty and fresh. It was welcomed to life by a talented Slovak fashion designer Marcel Holubec W. who came to show his latest collection inspired by beautiful swans and ballet.

Uplynulé týždne boli pre mňa plné nových zážitkov. Okrem Tublatanky som prvýkrát dostala pozvánku aj na Dámsky klub Hubertu, ktorý sa tentoraz konal v štýlovom Rivers Clube na Dunaji. Okrem priam filmového výhľadu na západ slnka nad Bratislavským hradom a množstvom inšpiratívnych a talentovaných žien, ktoré som tu stretla, sme dostali aj možnosť hlasovať za projekt, ktorý získa finančnú podporu od značky Hubert. Väčšina z nás venovala hlas Detskému centru Pomocníček zo Serede, ktoré poskytuje odbornú starostlivosť zdravotne znevýhodneným detičkám. Hoci sme samy pomohli len svojím hlasom, je nesmierne inšpirujúce vidieť, ako si ľudia vedia vždy navzájom pomôcť, keď je treba. Aj na miestach, kde na nich tí zodpovední „kašlú“. (nechcem znieť povrchne a zmieniť sa o fantastickom Centre Pomocníček len jednou vetou, pretože je to nesmierne záslužný projekt, ktorý si žiada množstvo práce a odhodlania. Ak by ste sa ho náhodou rozhodli podporiť, informácie o ňom nájdete tu). 

Po charitatívnej časti večera bol čas na dobré vína, a podľa tradície Hubertu aj tento rok vinári zo Serede priniesli do Bratislavy jednu novinku – ružový nealkoholický sekt, ktorý chutí ešte lepšie ako vyzerá. Ako čerstvo rozkvitnuté pivónie a ruže v pohári. Krásne, chutné a svieže. Keď raz budem veľká panička, takéto veci budem piť na raňajky, obed aj večeru 🙂 Pokrstiť ho prišiel talentovaný slovenský dizajnér Marcel Holubec W., ktorý nám na lodi predstavil aj svoju poslednú kolekciu. Predtým sme ju mohli vidieť na Fashion LIVE! 2016, inšpirovala ju krása nežných labutí a balet, preto i spojenie s tanečníčkami Baletu SND. 

sako a nohavice – F&F

top – Nosene


Thali restaurant opening

I’m not a huge fan of Asian and Indian food, because the spices and flavours tend to be too unfamiliar for me. I’m pretty simple when it comes to food, really. Give me a pizza any time. However, I’m not that simple when it comes to restaurants and cafes. I love unusual, original, pretty and cosy places, and I especially like smiling people in them. That’s what I found in a latest Thali restaurant in Bratislava, which serves Indian and Thai vegetarian cuisine. Restaurant, as well as the food itself is very fresh, modern and… nice. It’s a place where you can feel welcome and instantly at home, even if you’re there for the first time. I tried healthy waffles that I forgot the name of, fair-trade lemonades and iced teas, I found out that garam masala is made of and tasted a little bit of India on a plate in the middle of Bratislava. If you ever come here and like Indian food, definitely try Thali, you won’t be disappointed 🙂

Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že nie som obrovský fanúšik ázijského a indického jedla. Najmä preto, že sú jeho chute a korenia pre mňa príliš cudzie a nie som na ne zvyknutá. Keď príde na jedlo, ja som celkom jednoduchý človek. Dajte mi pizzu kedykoľvek. Nie som však až taká jednoduchá keď príde na reštaurácie a kaviarne. Milujem nezvyčajné, originálne a pekné miesta a najviac zo všetkého zbožňujem, keď v nich nájdem usmievavých ľudí. Presne tých som objavila v najnovšej prevádzke Thali reštaurácie na Plynárenskej v Bratislave, kde varia indicko-thajskú vegetariánsku kuchyňu. Reštaurácia i jedlo sú veľmi svieže, moderné a milé. Thali je miesto, kde sa cítite vítaní a rýchlo ste tu ako doma, aj keď prídete po prvý raz. Ja som tu vyskúšala zdravšie waffličky, ktorých meno som hneď zabudla, fair-trade limonády a ľadové čaje, zistila som (konečne), z čoho sa vyrába garam masala a ochutnala som kúsok indie na tanieri v centre Bratislavy. Ak pôjdete okolo, určite sa zastavte, najete sa tu dobre, rýchlo a dokonca ani nie draho 🙂 (10g omáčok/ryže tu stojí 0,99 eura).