Modern Princesses

Last week I stumbled upon a meme/quote that made me laugh: VIP – Very Important Princess. Well, who doesn’t sometimes feel like a princess inside, right? I certainly do. Even if just for fun and just for me. We should all take out our inner princess for a ride from time to time. World would then be full of beautiful and happy people and that just can’t be a bad thing. But although it sounds great, we don’t (all) live in a world of Grace Kelly, don’t live in fairy-tale castles and ride a golden carriage. So how to do it?

Well. I think we can become modern princesses. The ones who go to work, wear plain clothes if needed, clean their own homes and cook their own dinners. BUT, from time to time we can treat ourselves to a special outfit with a fluffy skirt or puffy sleeves, to a good meal or a special drink. Even the most mundane places can suddenly become wonderful – like this lake Kuchajda that is just around the corner from my flat, but seemed like a holiday destination when I came to take these photos. Do something special. Just because life is great. Princesses, however, are not just about pretty clothes and beautiful husbands for me. I think a modern princess is a fearless woman. She’s not afraid of speaking her mind, standing up for herself and for others, of doing the right thing. She is courageous, but also kind and friendly. She is smart, hard-working and tries to inspire others. Examples of my modern-day princesses: Amal Clooney, Emma Watson, Beyoncé or Oprah.

 

Who are your modern princesses? Who do you aspire to? And do you think it’s important to have idols in this modern age?

 

PS: This dreamy dress is the most beautiful thing I have worn lately. It’s made of lace and I found it at ZOOT, it’s brand is Chi-chi London. I absolutely felt like a little princess in it, ready to conquer the world.

 

Minulý týždeň som narazila na obrázok, ktorý ma celkom rozosmial: VIP – Very Important Princess. Kto sa z času načas predsa necíti ako princezná, nie? Ja určite áno. Aj keď to je len zo srandy. Svoje vnútorné princezné by sme z času na čas mali prevetrať všetky. Svet by bol potom plný krásnych a šťastných ľudí a to predsa nemôže byť na škodu. No aj keď to znie skvelo, nie všetci žijeme vo svete Grace Kelly, nebývame v rozprávkových zámkoch a nejazdíme na zlatom koči. Tak ako na to?

Podľa mňa všetky môžeme byť modernými princeznami. Takými, čo chodia do práce, nosia normálne oblečenie, keď treba, upratujú si vlastnú domácnosť a varia si vlastnú večeru. ALE, z času na čas si doprajú niečo špeciálne – krásne šaty s veľkou sukňou alebo nadýchanými rukávmi, dobré jedlo alebo špeciálny drink. Dokonca aj najbežnejšie miesta, na ktoré chodievame každý deň, nám zrazu môžu pripadať krásne – ako Kuchajda, ktorá je doslova za rohom od nášho bytu, no keď som prišla nafotiť tieto fotky, zrazu som sa ocitla v dovolenkovej destinácii. Urobte pre seba alebo pre iných niečo výnimočné. Len preto, že život je úžasný. Ten princeznovský ale podľa mňa nie je iba o nádherných šatách a krásnych manželoch. Myslím, že moderná princezná je nebojácna žena, ktorú len tak niečo nezlomí. Je odvážna, no zároveň prívetivá a priateľská. Je múdra, usilovná a snaží sa inšpirovať ostatných. Príkladom takejto „princeznej“ dnešnej doby je pre mňa Amal Clooney, Emma Watson, Beyoncé či Oprah.

Kto sú vaše moderné princezné? Ku komu vzhliadate a kto vás inšpiruje? A veríte, že je aj v dnešnej dobe dôležité mať v živote takéto vzory?

PS: Tieto rozprávkové šaty sú asi to najkrajšie, čo som na sebe v poslednej dobe mala. Sú celé ušité z jemnej krajky a našla som ich v ZOOT-e, značka je Chi Chi London. Ja som sa do nich absolútne zamilovala a cítila som sa v nich naozaj trochu ako princezná, pripravená zdolávať svet.

I was wearing:

dress – ZOOT

shoes – Primark

bag – Deichmann

earrings – Six

Photos by Ondrej Bobek Photography