MINI Dream

Everybody has dreams when they’re young. When I was a girl, one of the biggest (material) dreams that I remember having is to get a MINI cooper one day. A cute little red car with a white roof and two white stripes across the hood. I loved Italian job, not for the action, the script or the sexy actors, but for the fantastic MINIs driving crazily everyhwere. I loved Mr. Bean for having one, same as Austin Powers.

On my 18th birthday, my parents, knowing about my passion for MINI coopers, gave me a driving licence course „voucher“ illustrated by my dream red MINI, although they didn’t give me the car itself. It’s never been very common in Slovakia and it is still relatively expensive, even today. I didn’t complain, since I was lucky enough to always have a great car to drive anyway. But MINI never really stopped being my dream car…

And then I got a chance to try a new MINI Cooper D Countryman for a week and take it for a trip to my parents. Can you imagine how happy I was? The colour or the fact that Countryman was a little bigger and more muscly than classic MINI cooper didn’t matter a bit and I enjoyed every second with the iconic wings logo in my hands. My lovely big MINI was strong, masculine and feminine at once, cool, stylish, safe and amazingly sure on the road. It looks as though a classic MINI ate a bit of steroids and outgrew its peers, but that means that Countryman gives you a very generous space inside. We easily fitted all out luggage in the generous booth, my parents said they had lots of space in the back when I drove them to our family celebration during the weekend and I was very happy with a quick acceleration and an automatic gearbox, which is so nice in the city!

Probably the funniest thing about driving a MINI were the LOOKS. When we stopped at a gas station, people looked appraisingly at us, when we came home to Trebisov, our neighbours couldn’t hide their fascination (just like me, I guess) and when we were driving back into Bratislava, a girl in a black MINI cooper we were passing on a highway gave us a huge smile and a wave. Just because, I think. We were a part of the MINI family. And I couldn’t say I didn’t like it.

Keď sme malí, máme plné kufre farebných snov. Keď som bola malá ja, jeden z prvých (materiálnych) snov, na ktorý sa pamätám, bolo jedného dňa jazdiť na červenom MINI Cooper-i. Mať rozkošné červené autíčko s bielou strechou a dvoma bielymi pruhmi naprieč kapotou. Milujem film Italian Job, no nenadchýnajú ma na ňom ani akčné scény, ani dej, ani sexy herci, ale práve úžasné MINI šialene jazdiace prakticky kdekoľvek. Aj Mr. Beana som mala rada pre jeho Mini, podobne ako Austina Powersa.

Na 18-tku som od rodičov dostala kurz na vodičák, ktorý mi podarovali na originálnom „voucheri“ s mojím vynívaným červeným MINI. Nedali mi síce samotné auto, ale počítala sa aj myšlienka :). MINI na Slovensku nikdy nebolo úplne bežné a ešte aj dnes je relatívne drahé, takže sa do môjho „vozového parku“ zatiaľ nedostalo. Nie žeby som sa sťažovala, vždy som mala obrovské šťastie, že som mohla jazdiť na super autách. MINI však nikdy úplne neprestalo byť mojím vysnívaným…

A potom som dostala šancu vyskúšať si nový MINI Cooper D Countryman na týždeň a zobrať ho na výlet k mojim rodičom na východ. Toľko radosti! Aj keď Countryman nevystihol moju obľúbenú MINI farbu a vlastne ani veľkosť, bolo mi to naozaj jedno a užila som si každučkú sekundu s ikonickým okrídleným logom v mojich rukách. Moje krásne veľké MINI bol taký malý svalnáč. Ako keby ste klasickému MINI dali trochu steroidov a ono kúsok prerástlo svojich malých kamošov. Countryman bol silný, svalnatý a jemný zároveň, nesmierne cool, štýlový, bezpečný a úžasne stabilný na cestách. Vďaka svojej veľkosti nám Countryman dal vnútri veľmi štedrý priestor, takže sa nám do kufra vošli všetky tašky a dobroty od mám na cestu naspäť (ako inak?) a moji rodičia sa tiež vôbec nesťažovali na nedostatok miesta na zadných sedadlách, keď som ich cez víkend viezla na rodinnú oslavu. Ja som sa nesmierne tešila z hladkého zrýchľovania i z pohodlnej automatickej prevodovky, ktorej v meste ďakujem na každom kroku.

Asi najvtipnejšia vec na jazdení s MINI boli však POHĽADY, ktoré sme po ceste dostávali. „Status“ pre mňa pri autách nikdy nie je atraktívnym faktorom, no MINI je naozaj jedinečné. Keď sme zastavili na benzínke, ľudia sa na nás (na auto) pozerali s milým uznaním, keď sme prišli do Trebišova, naši susedia boli mojím MINI fascinovaní (podobne, ako ja) a keď sme sa vracali späť do Bratislavy, dievča v čiernom MINI, ktorú sme obiehali na diaľnici, nám venovala obrovský úsmev a veselo zakývala. Asi len tak. Zrejme sme sa na pár dní stali súčasťou MINI rodinky. A nemôžem povedať, že by to bol zlý pocit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I was wearing:

OUTFIT n. 1:

dress – H&M

shoes – F&F

jacket – ZARA

OUTFIT n. 2:

jeans – Primark

top – F&F

blazer – H&M

sunglasses – F&F