Miklosko in a Garage

Po týždni plnom módy na Fashion LIVE! som mala jedno z tých mála období v roku, keď si od prehliadok potrebujem trochu oddýchnuť a získať naspäť perspektívu, aby sa mi jednotlivé kolekcie nezačali zlievať dokopy. To sa vám začne stávať, keď je prehliadok už veľa a redaktorom, ktorí zvládajú každú sezónu absolvovať 4 veľké fashion weeky za sebou a ešte sa z toho nezblázniť, patrí môj úprimný rešpekt. Zdá sa to byť malina, no verte mi, nie je. Keď som teda pár dní po Fashion LIVE! 2016 mala ísť na módnu šou Ferka Mikloška (Miklosko Powered by ASUS), nebola som z toho až taká nadšená ako zvyčajne len kvôli mojej únave.

Úprimne vám však poviem, neviem ako to tento chlapík robí, ale ja som z jeho prehliadky odchádzala hádam ešte nadšenejšia než naposledy! Tentoraz tam neboli ani tanečníci, ani hudobníci, ani špeciálne efekty – len veľká hotelová garáž, ktorá dokonale kontrastovala s úchvatnými modelmi. Móda a nič iné. Čistý rukopis Fera Mikloška, ktorý sa túto sezónu doslova „urval“ z reťaze a nedržal sa ani mojej najmenej obľúbenej čiernej, ani úplne jednotnej témy, jednoducho tvoril veci, ktoré budú ženám robiť radosť a urobia z nich femme fatale. „Tvoril som intenzívne a nespútane – siahal som po výrazných farbách, vzory kombinoval spontánne a myslel na moment neprehliadnuteľnej dokonalosti,“ povedal o svojej jesennej kolekcii dizajnér.

Sponzormi novej línie Miklosko Fashion Design boli ASUS, Ferrero Rocher a Renault – celý večer bol preto trblietavý, technicky perfektný a tak trochu spojený s autami – boli sme predsa na hotelovom parkovisku. Dámske, no i niekoľko pánskych modelov mali napriek svojej pestrosti jednu spoločnú črtu – neprehliadnuteľnosť. Každý z kúskov bol tak výrazný, že som po každom z nich v momente zatúžila a otvorene hovorím, ak sa tu nájde niekto, kto nevie čo s peniazmi, pokojne mi môžete poslať pastelový kožuštek, lurexové šaty, flitrovanú sukňu alebo vzorovanú pelerínu. Tie všetky sa totiž hneď pýtali do môjho šatníka. Ja za to nemôžem. Fakt.

Ferkovu tvorbu sledujem už roky, a tak môžem s pokojným srdcom povedať, že toto bola jednoznačne najpestrejšia  kolekcia, akú doteraz predstavil. V zime ma vždy nadchýnajú jeho veľké plesové róby, cez rok som zas očarená brokátom, čipkou či flitrami, ktoré prinesie. Tentoraz to však všetko zmiešal do jedného veľkého mikloškovského kokteilu. Tvídové kabáty so vzorovanými vreckami v štýle Miu Miu, hra s farbami a materiálmi a lá Prada, no s Ferkovým rukopisom, ázijské vzory a futuristickejšie strihy, šaty z tých najligotavejších flitrov a tej najjemnejšej čipky, ach… To ja môžem kedykoľvek 🙂 Ferko, keby ti tá tmavomodrá pelerína s volánom na spodnom leme mala stáť v skrini a zbierať prach, ja jej rada poskytnem adoptívnu starostlivosť 😉 <3

No, pozrite sa sami:

img_4669

Zľava doprava: Veronika, Dominika, Ivet, Rasťo Holubec, Veronika, Timea a ja

img_5858

S krásnou Veronikou zo Special Edition Life

picmonkey-collage

miklosko

mfd

miklosko-fw16-backstage-db-6

miklosko-fw16-hair-makeup-db-4

picmonkey-colla

img_4024

mfd

miklosko-fw16-backstage-db-4

img_4036

picmonkey-clage

img_4019

img_4007

miklosko-fw16-defile-db-4

foto: Dominik Babušík

I was wearing:

jumpsuit – F&F

bag – Deichmann