Miklosko Fashion Design Ball 2015/2016

Na Vianoce si všetci želáme našich 5T: ticho, teplo, tekutiny, transport domov a trochu vína 🙂 Ešte pred začiatkom sviatkov však každému dobre padne kúsok trblietok, zábavy a inšpirácie. Či už ste sa minulý týždeň nachádzali v Košiciach alebo nie, ja vás dnes zavediem na náš „ďaleký Východ“, ktorý si konečne užil i trochu módy.

Všetko to spískal Fero Mikloško a jeho ateliér Miklosko Fashion Design, ktorí sa rozhodli, že je opäť čas potešiť trochu aj svoje východniarske publikum, za čo som im ja konktrétne bola veľmi vďačná. Na ich prehliadku plesových šiat, spojenú s prezentáciou tvorby mladých návrhárok a návrhára zo stredných odevných škôl a dobročinnou dražbou, som zobrala svoju kamošku Natálku a spravili sme si babskú predvianočnú jazdu, akú z času na čas potrebujeme asi všetci, však? Obliekli sme si trblietavé šaty (ja som vyvetrala moje „rybacie“ zelené šaty s umelými „šupinkami“ a Natálka svoju perfektnú veľkú striebornú sukňu), nabili ASUS ZenPad 8.0, ktorý sa nám postaral o skvelé zábery a suploval i štýlovú kabelku a zaťali sme zuby, aby sme von v tej zime nezmrzli.

Na kolekciu plesových šiat Fera Mikloška sa stále výnimočne teším, keďže ma jeho láska pre eleganciu, glamour a okázalosť ešte nikdy nesklamala. Čo ma však tešilo ešte viac, bol zaujímavý projekt, v ktorom dal známy dizajnér priestor na prezentáciu mladým tvorcom z východného Slovenska, keďže tých určite nemajú priveľa. V projekte Fashion etc. bol Mikloško garantom niekoľkých mini kolekcií, ktoré vytvorili dievčatá a jeden chlapec zo stredných škôl v Michalovciach, Kežmarku a Košiciach so zameraním na odevnú tvorbu. Vrcholom štýlového večera bola však dobročinná dražba, pri ktorej si záujemcovia mohli nielen kúpiť výnimočné modely vytvorené Ferom Mikloškom, ale najmä pomôcť dobrej veci. Ako povedali samotní organizátori, heslom večera bolo spojiť krásne s užitočným, čo sa im, myslím, celkom podarilo.

Hlavnou hviezdou večera bola jeho moderátorka Adela Banášová, ktorá sa počas show predstavila v troch rôznych štýlových šatách od Fera Mikloška. Prvá časť večera však patrila mladým tvorcom, z ktorých každý/á predstavil/a zopár modelov. Každý bol úplne iný, niektoré podarenejšie, iné trošku menej, premiéra na skutočnom nasvietenom móle pred množstvom hostí a médií by však dala zabrať asi úplne každému. Jedna zo študentiek dostala počas Fashion Night i veľké prekvapenie, keď sa dozvedela, že budúce leto bude môcť stráviť prácou v ateliéri Miklosko Fashion Design pod dohľadom samotného dizajnéra. Po mladých návrhároch prišiel čas na pomáhanie a Fero Mikloško predstavil tri špeciálne modely z pohodlného džerzeja a flitrov so symbolickým motívom motýľa, ktoré neskôr večer poputovali do dražby. Peniaze získané z nej poputujú organizácii Debra Slovensko, ktorá pomáha pacientom trpiacim zriedkavou chorobou motýlích krídel.

Môj štýlový tablet i ja sme si však začali poriadne užívať až s príchodom prvých modelov aktuálnej kolekcie Miklosko Fashion Design, i keď prehliadka začala jesennou kolekciou, ktorú sme už predtým zahliadli. So zatajeným dychom som však sledovala líniu spoločenských šiat, ktoré ma romanticky preniesli do prestáv o mojom vysnívanom zámku, po ktorom si ako princezná behám vo veľkých, okázalých šatách vyšívaných zlatou niťou. Návrhári, ako všetci kreatívni ľudia, majú takéto čaro. Dokážu v nás vytvoriť či podnietiť predstavu, že sme všetky princezné, i keď len v uliciach našich miest či v našich skromnejších kráľovstvách. Široké sukne, kvety, flitre, luxusné materiály či elegantné ženské strihy dokonale kontrastovali s jednoduchým priestorom košického Kulturparku a farebné reflektory dopĺňali jednoduchú skladbu farieb Mikloškových návrhov. „Áno, opäť nadčasovo čierna, ale aj efektne pretkaná striebrom, rozprávkovo zaliata mesačným svitom, opulentne ožiarená zlatistými lúčmi a nežne rozkvitnurá ružami – taká je moja kolekcia pre módne najhonosnejšie obdobie roka,“ povedal Fero a poviem vám, ja by som si teda na ples určite vedela vybrať. Len neviem či jedny 🙂

 

Ako prekvapko tu mám pre vás aj krátke video, ktoré som nahrala so šikovným ASUS ZenPad 8.0:

thumb_P1010022_1024

thumb_P1010015_1024

E4D 05

E4D 03

E4D 02

PicMonkey Colla

PicMonkey Collage

Projekt Fashion etc. 

 

thumb_P1010018_1024

 

MFD BALL15 01

MFD BALL15 05

MFD BALL15 07

MFD BALL15 08

MFD BALL15 10

MFD BALL15 12

 

MFD Ball 2016 01

 

Foto: Dominik Babušík

 

MFD Ball 2016 02

Foto: Dominik Babušík

MFD Ball 2016 08

Foto: Dominik Babušík

MFD Ball 2016 12

Foto: Dominik Babušík

MFD Ball 2016 11

 

Foto: Dominik Babušík

thumb_P1010025_1024

thumb_P1010016_1024

thumb_P1010021_1024

 

FullSizeRender-1

FullSizeRender

 

Linda (Lapkinn) a ja sme sa konečne stretli (skoro) doma v Košiciach

 

IMG_3097

 

I was wearing:

šaty – úlovok z charitatívneho bazára Móda pomáha

topánky – Baťa

tablet – ASUS ZenPad 8.0