Fero_Miklosko

Miklosko Fashion Design is doing Denim!

Áno, móda je plná prekvapení. Tak sme sa dožili aj doby, keď elegán Fero Mikloško, u ktorého sme zvyknuté na luxusný brokát, hodváb a čipku, predstavil svetu svoju verziu ležérnej módy. Je úplne jasné, že by sa v nej po Londýne mohla prejsť aj princezná Kate a nehanbila by sa za ňu vo svojej dobe ani Grace Kelly. Denim od Mikloška je totiž pozdvihnutý na úroveň retro mestského glamouru. Pozrite sa, čo si známy dizajnér pre nás pripravil vo svojej čerstvej jarnej kolekcii, ktorú predstavil na podujatí Eurovea Fashion Forward v piatok 8. apríla.

Každá nová línia Fera Mikloška príde s príbehom. Je to jeden z dôvodov, prečo ma neustále uchvacujú a stále sa na ne teším. Vždy totiž dokážu niečím nadchnúť a prekvapiť. Je pravda, že väčšinou ide o krásne šaty, sofistikované doplnky a veľké sukne, ale v minulej sezóne napríklad priniesol modernejšie a dokonca futuristickejšie strihy, zatiaľ čo tento rok odštartoval s poriadnou dávkou humoru a nadšenia. Dominantnou farbou jeho jarnej kolekcie bola modrá, ktorá sa tiahla od rifloviny na úžasných midi sukniach, cez elegantnejšie šaty až po bohémskejšie ľahké letné modely. Materiály sa striedali rovnakým tempom, ako aprílové počasie – denim vystriedali flitre, flitre sa spojili s jemnou čipkou, čipka išla sólo, doplnil ju luxusný kvetinový brokát a na záver jemný rozviaty hodváb.

Ak je jedna vec, ktorú som u Ferka za tie roky, čo ho sledujem, naozaj nevidela, sú to streetwearové denimové kúsky a športové modely. Časy sa však menia a aj obľúbený slovenský návrhár nakoniec nabehol na vlnu hravej módy pre mladšie ročníky, ktorej však bez okolkov dodal svoj vlastný, leskom obalený rukopis. Okrem rifľových vecí však na móle dôležitú a musím uznať, že i pomerne prekvapivú úlohu zohrali komixové symbolické potlače a nášivky, s ktorými sa Mikloško pohrával už od minulej sezóny. Piktogramy prepojené s módnou tvorbou či svoju podobizeň používal na niektorých doplnkoch či tričkách aj v minulosti (u mňa sa nimi pýši aj môj iPhone), na hlavnej sezónnej prehliadke sme ich však videli po prvý raz. Hoci na tričká tentokrát dostal i svoju múzu Adelu Banášovú, mne osobne najviac učarovala neskrotná Ferilyn – klon návrhára Ferka a slávnej Marilyn (predstavte si veľké blong vlasy, mierne strnisko a sexy výraz) 🙂

Na prehliadku Miklosko Fashion Design v elegantnom bielom stane na námestí pod Štefánikom som dobiehala na poslednú chvíľu a chladný vietor a dážď naozaj nepomohli môjmu rozhodovaniu, čo si preboha obliecť. Nakoniec to však vyhrala moja typická a pomerne pragmatická voľba – veľká tutu sukňa, ktorou nikdy nič nepokazím. Túto žiarivo červenú (ktorá v divnom svetle stanu vyzerala ako krikľavo oranžová) sukňu som si objednala z Aliexpresu, podobne ako moje momentálne naobľúbenejšie topánky 🙂 Kým budem mať na originál, potešia aj tieto krásky… Doplnila som ich bodkovaným topom a jarnými čerešňami vo vlasoch, jar je totiž v plnom prúde a ja sa neviem dočkať tých čerstvých z babkinej záhrady!

fashion

Slovak_fashion

fashion_show

moda

fashion_show

modna_prehliadka

fashion

Slovak_fashion

designer

Fero_Miklosko

Foto by Reefe/ www.reefe.sk