lookbook

Midi Skirt Story

These days I’m finally feeling hopeful. For the first time in months I dared to go out in pumps (!), not boots and the number of layers I’m wearing is slowly decreasing. What is that if not hope, right? Although it has been quite rainy in Bratislava for the par few days, the temperatures are not that bad anymore, so I’m really starting to feel that the Spring is coming after all! Let’s hope we don’t get struck by hordes of snow at the last minute like Moscow, because the only white thing I want to see these days is this beautiful midi skirt from ZOOT.sk.

Midi skirts are like sushi. They’re trendy and cool, but they’re not for everyone. I, for example, don’t like sushi. But I love midi skirts, although I probably shouldn’t. They’re one of my guilty pleasures, I think. I’m short, so they optically make me even shorter and I can only wear them with high heels. But it’s worth it for me. They’re so pretty I’m willing to spend some time in heels and pretend I’m not really that short. Ever since midi skirts became a huge trend again, I’ve tried to resist them, but I couldn’t. Because whether you want it or not, they’ll come for you in the end. Sometimes in the form of a beautiful one-color skirt, sometimes like a rainbow, sometimes with a cute pattern… Like it or not, they look great for day and for night, for work, school and a theatre as well. They’re worth trying if you’re tall or short, because your fashion should, simply said, make you happy. No one else. So have fun!

V posledných dňoch cítim akúsi novú nádej. Prvýkrát za niekoľko mesiacov som si dovolila ísť von v lodičkách (!) namiesto čižiem (veľká vec) a pomaly znižujem aj počet vrstiev, ktoré si obliekam. A ak toto nie je nádej, neviem čo. Hoci boli posledné dni v Bratislave pomerne upršané, teploty už nie sú také zlé a tento týždeň som v lesíku na okraji Petržalky videla hŕbu snežienok! Takže mám dôvod veriť, že jar nakoniec hádam naozaj príde. Snáď nás ešte na poslednú chvíľu znenazdajky nezasype sneh ako Moskovčanov, pretože jediná biela vec, ktorú teraz chcem vidieť, je táto rozkošná midi sukňa zo ZOOT.sk.

Midi sukne sú niečo ako sushi. Sú trendy a cool, ale nie sú pre každého. Napríklad ja neznášam sushi. Ale zbožňujem midi sukne, aj keď by som asi nemala. Midi sukne sú jedným z mojich „hriešnych“ potešení. Aj keby to tak na niektorých fotkách navyzeralo (a určite vyzerá), som dosť nízka, takže ma midi sukne opticky ešte viac skracujú, a tak ich môžem nosiť iba s vysokými opätkami. Aj tak to však stojí za to. Sú také pekné, že som kvôli nim ochotná stráviť nejaký čas v opätkoch a tváriť sa, že v skutočnosti nie som až taká maličká. Odkedy midi sukne prišli opäť do módy, snažila som sa im vyhnúť, ale nedalo sa. Pretože či sa nám to páči alebo nie, ony si po nás nakoniec aj tak prídu. Niekedy vo forme krásnej farebnej sukne, inokedy ako dúha alebo v rozkošnom vzore… Tak či onak, midi sukne vyzerajú skvelo cez deň i večer a môžu nám robiť štýlovú spoločnosť v práci, v škole alebo v divadle. Oplatí sa ich vyskúšať či ste vysoká alebo nižšia, pretože ja uznávam iba jedno módne „prikázanie“ – to, čo nosíte, by malo robiť radosť hlavne vám. Nikomu inému.

PS: Tento týždeň sa odštartovalo hlasovanie za naše obľúbené blogy v ankete Bloger roka 2015 a ja vás opäť prosím o podporu. Svoj hlas mi môžete odovzdať na tejto stránke: http://www.blogerroka.sk/2015/the-blond-zebras/

Po odoslaní krátkeho formulára vám príde mail, v ktorom ešte treba hlasovanie potvrdiť. Ďakujem za každý váš hlas a podporu! Veľmi si to vážim <3

polka_dots

street_style

polka_dots

fashion_blogger

lookbook

detail

the_blond_zebras

street_style

I was wearing:

skirt – ZOOT.sk

blouse –F&F

shoes – Primark

watch – Skagen via Klenoty Aurum

necklace – Primark

sunglasses – Primark