MAGENTA ONE by Miklosko

After seeing dozens of fashion shows I can safely tell you that I’m not surprised that easily. Mostly it’s about beautiful fashion – art of the designer, sometimes enhanced by great music. This event, however, was in a completely different league.

When I thought about what to wear for the fashion show organized by Slovak Telecom and Miklosko Fashion Design called Magenta 1, I decided pink might be a good idea. Magenta colour was the main theme of the evening, set up in an old industrial hall brought to life by newest technologies. And since I love fashion, technology and drinks, I was in my element. Especially with some good friends around. Magenta One was everything you could dream of – a complete amazing performance connecting art, fashion, dance, music, drama, lights, love, passion, joy… The best!

Za roky práce módnej redaktorky som už v Bratislave videla nejednu módnu prehliadku a aj keď sa na ne vždy teším, priznám sa, že ma už len tak hocičo neprekvapí. Väčšinou to je totiž „klasika“, pri ktorej hlavnú úlohu zohráva talentovaný dizajnér/dizajnérka, niekedy podporení dobrou hudbou. Toto podujatie však bolo v úplne inej lige.

Keď som sa rozhodovala, čo si obliecť na prehliadku organizovanú Slovak Telecomom a Ferkom Mikloškom s názvom Magenta 1, napadlo mi, že ružová sa možno bude hodiť. Magenta bola nosnou témou večera, ktorý sme strávili v obrovskej priemyselnej hale. K životu ju priviedli najnovšie technológie a nadšení hostia. Keďže módu, technologické novinky a dobré drinky milujem, bola som aj ja vo svojom živle. O to viac, keď som tam stretla toľko milých priateľov, ktorí spravia každý večer krajším. 

Miklosko Fashion Design nás nechal vo vytržení celkom dlho, keď sa však po deviatej konečne začala módna šou, to teda stálo za to! Magenta One bola všetkým, o čom som kedy snívala – spojila skvelú módu, tanec, hudbu, svetlá, lásku, vášeň, radosť a nadšenie do jedného úžasného dynamického balíčka, pri ktorom som niekoľko minút nevedela, kam sa skôr pozerať. Obdivovať flitrované šortky a rozviate ružové šaty na modelkách? Obzerať si aktobatické kúsky vyšportovaných tanečníkov? Sledovať talentovanú hudobníčku, ktorá za mnou hrá na saxofóne alebo ochkať nad aktobatkou, vznášajúcou sa vysoko nad nami na kruhu? Kto tušil, že v Mikloškovi sa dá takto tancovať? Ak ste si niekedy mysleli, že jeho šaty patria len do opery, táto kolekcia vás raz a navždy vyvedie z omylu. Tá je totiž naozaj pre každého. Modely z kolekcie Magenta One by Miklosko predviedli tanečníčky a tanečníci zo skupín CreDance a House of Melody.

Okrem dámskych modelov tentoraz Mikloško predstavil i pánske kúsky v športovom, mladistvom štýle, akokeby chcel svetu ukázať, že aj v jeho vnútri stále žije roztopašný chlapec, ktorý sa chce zabávať. Ružové tiene doplnila neutrálna sivá, biela či modrá a flitre na nohaviciach, topoch či šortkách hravo odrážali farebné svetielka reflektorov na každú stranu. Známy návrhár sa vo svojej najnovšej kolekcii vrátil k prvkom, ktoré použil vo svojich nedávnych líniách a spojil dohromady retro 80. a 90. rokov, opulentný lesk, ktorý v jeho práci v nejakej podobe nikdy nemôže chýbať, džínsovinu i pop-art, ktorý sa v jeho tvorbe nedávno udomácnil. 

Magenta One by Miklosko nám priniesla ešte jedno špeciálne prekvapenie, ktoré nás k tvorbe dizajnéra dostalo ešte bližšie. V spolupráci so značkou Samsung vytvorili originálne 360° video, na ktorom sme si mohli podrobne a zblízka pozrieť, ako vznikala samotná kolekcia i prípravy na predstavenie. Priznám sa, že okuliare Samsung Gear VR som už predtým skúšala (priateľ je veľký fanúšik), ale toto bolo zďaleka najúchvatnejšie video, ktoré som cez ne videla. Videá z prehliadky si môžete pozrieť na mojom Instagrame a Facebooku, tu sa s vami zatiaľ podelím o pár obrázkov.

Magenta1byMIKLOSKOx 030

Magenta1byMIKLOSKOx 045

Magenta1byMIKLOSKOx 046

 

PicMonkey Collage

Magenta1byMIKLOSKOx 047

S najkrajšími blogerkami. Zľava: Ivet, Dominika, Linda, ja, Timbo. Foto: Dominik Babušík
S najkrajšími blogerkami. Zľava: Ivet, Dominika, Linda, ja, Timbo. Foto: Dominik Babušík

Magenta1byMIKLOSKOx 050

Magenta1byMIKLOSKOx 059

PicMonkey Collag

Magenta1byMIKLOSKOx 089

PicMonkey Coll

Magenta1byMIKLOSKOx 116

S Lindou (www.lapkinn.sk) a Rasťom Holubcom. Foto: Dominik Babušík
S Lindou (www.lapkinn.sk) a Rasťom Holubcom. Foto: Dominik Babušík