Lunch in Italy

Keď sme odchádzali z našej nedávnej mini-dovolenky v Chorvátsku, naozaj sa nám ešte nechcelo ísť domov. Na more by sme sa s drahým dokázali dívať celé dni a noci a na pobreží sme sa cítili ako doma. Tak sme sa rozhodli si cestou domov spraviť ešte jeden MINI-výlet do talianskeho Trieste/Terstu, ktorý nebol od nás ďaleko. Povedali sme si, že zájdeme do „hlavného mesta espressa“ na kávu a na obed, veď koľkokrát do roka máte možnosť „odbehnúť“ si do Talianska na špagety, že?

Ak sa pamätáte, o Trieste som vám písala takto pred rokom, keď ma do tohto nádherného prístavného mesta zaviedli moje kávičkárske povinnosti. Môj Peťo však ešte toto miesto nevidel, a tak som mu chcela ukázať krásne prístavy, kanál medzi obrázkovými historickými budovami, úzke uličky plné úžasných talianskych butikov i slávne kaviarne s veľkými terasami na námestí. Keď sme trafili do mesta a s veľkým úspechom som dokázala prejsť tými najužšími uličkami na svete až k pobrežiu, zaparkovali sme nášho MINI Clubmana v jednom z veľkých prístavných parkovísk. Ešte aj z neho sme mali výhľad na more a ja som sa cítila ako svetová celebrita, aj keď sme z parkoviska nenasadali rovno do jednej z luxusných jácht v prístave 🙂

Po malej prechádzke historickým centrom sme s mojou polovičkou zakotvili v jednej z malých reštaurácií na spagetti carbonara a svoju „Italian experience“ sme dotiahli do dokonalosti kávou a citronádou na slnkom zaliatom Piazza Unita v jednej z najstarších kaviarní na svete Caffe Degli Specchi, kde sa vďaka fantastickým čašníkom musíte cítiť ako člen kráľovskej rodiny, aj keď si dáte len obyčajné espresso. Z námestia sme zamierili k prístavu a potom opäť do úzkych starých uličiek, pretože som Peťa presvedčila, aby sa so mnou išiel pozrieť na okuliare do niektorej z krásnych talianských optík. Po malom hľadaní sme našli moje vysnívané miesto – optiku, ktorá vypredávala všetky úžasné kvalitné okuliarové rámy a slnečné okuliare za neskutočné ceny (čo bolo spojenie, ktorému sme nedokázali odolať). Odišla som z nej s tyrkysovými rámami Marc by Marc Jacobs za 45 eur (!) a Peter so slnečnými okuliarmi Polar za 25 🙂 Misia splnená!

terst taliansko

city

italy

italy travel

trieste food

italy cafe

summer dress

outfit

look

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mini cooper

clubman

mini detail

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mini clubman

clubman

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

summer dress

I was wearing:

dress – Primark

shoes – Primark

bag – Primark

hat – Reserved