Lavender

I don´t usually like lavender color, but when I saw this dress, I just knew I had to buy it. You know the feeling, right? It is everything I like – a little bit retro, a little bit edgy, perfect for dull fall and winter, very comfortable for long days at school and elegant enough for work meetings or casual parties. I just love it. It is totally ME 🙂 So for its first outing, I decided to wear it with pastel mint tights, my beige suede boots and some flowery chunky accessories, to complete the retro look. I also wore my retro glasses, but I forgot to put them on for the photoshoot, sorry guys 🙂 Next time!
The pastel colored lavender dress was made for this day. I spent whole day at school, but in the gaps in between the classes I enjoyed a perfect november weather (if it ever can be perfect at all). It was 12 degrees outside in Bratislava and SUNNY, which hadn´t happened for a long time in the past weeks. My lovely classmate Peťka helped me to take these photos, so I thank her very much! She did a great job:)

Zvyčajne levanduľovo-fialovú farbu nemám veľmi rada, ale keď som uvidela tieto šaty, bolo mi úplne jasné, že ich musím mať. Poznáte ten pocit, že? Zbožňujem na nich asi všetko – že sú tak trochu retro, tak trochu iné, perfektné na hnusné jesenné a zimné dni, nadovšetko pohodlné počas dlhých dní v škole a pritom dosť elegantné pre pracovné stretnutia či neformálnejšie akcie. Jednoducho som sa do nich zamilovala. Dokonale ma vystihujú 🙂
Takže, keď som ich prvýkrát vytiahla na svetlo sveta, rozhodla som sa ich skombinovať s pastelovo mentolovými pančuchami, mojimi béžovými čižmičkami a doplnkami s veľkými kvetmi, ktoré vhodne doplnili môj „retro“ look. Plánovala som si k nim zobrať aj moje biele retro okuliare, ale akosi som na to pri fotení zabudla, takže nabudúce :). Pastelové fialové šaty boli ako stvorené na tento novembrový deň. V Bratislave bolo nezvyčajne pekné jesenné počasie, teplomery ukazovali 12 stupňov a svietilo SLNKO, čo sa v našom hlavnom meste v posledných mesiacoch často nevidelo. Za skvelé fotky ďakujem mojej šikovnej spolužiačke Peti! 

Dress/ Šaty – Primark
Tights/ Pančuchy – F&F
Jewellery/Doplnky – Primark
Boots/Topánky – Primark
iPad case/clutch – Ted Baker London
Belt/Opasok – vintage