Ladybag – A handbag that charges your phone and keeps you warm

Do you like cool stylish gadgets and new technologies? Well, I love them. I love when fashion meets technology and suddenly it gets into 21st century. So there’s no suprise I was absolutely intrigued by a new handbag that’s supposed to charge any phone or tablet AND warm you up at the same time!

The charging purses and bags aren’t exactly new. They’ve been popping up all over the world and I think they’ve been very successful. However, most of them are very small and impractical, some of them need extra equipment to charge different phones and they don’t have a battery powerful enough to charge an iPad or another tablet. BUT. None of them has ever brought a warming system that would help you warm your cold hands, legs or sit on it at a cold bench waiting for a bus or a taxi.

This one has it all. AND it’s Slovak, so I’m extra proud. It’s been made by a very clever girl, Andrea Pisarcikova, a lawyer of all things, who has been cold all her life due to problems with blood circulation. She always needed something to keep her warm in winter and thermo clothes or accessories weren’t exactly the most stylish choice for a meeting with clients. Plus her phone used to die in the middle of the day, just like ours and she was probably stuck with her work and many other important things with a flat battery (I know it just too well, it’s very annoying).

So she decided to look for a bag that would have these functions, but, surprise surprise, couldn’t find any. So she made one herself. And that’s how Ladybag was created. It comes in 4 different styles and colours and authors promise to bring more exciting choices in the future. Ladybag is made of genuine leather, it includes a 8000 mAh battery with two USB outputs to charge any phone or/ and tablet, so no more dilemmas about iPhones, Samsungs or HTCs 🙂 The battery lasts for up to 3 hours and you can charge it at home over night.

If you can’t imagine how the warming part of the bag would look like and how it would work, have a look at the photos. It’s placed in the back pocket of the bag, you can open the pocket just a little to put your cold hands inside or unzip it completely and turn it into a heated seat – great for waiting at the bus stop or waiting for your colleague to pick you up in the city. The prices start at 169 € for the emerald green suede bag and move up to 249 € for the blue one. 

Máte rady štýlové technické vecičky a nové technológie? Ja ich zbožňujem. A najviac sa teším, keď sa technológia stretne s módou a dostane ju do 21. storočia. Preto asi nebude prekvapením, že správa o tejto novej kabelke ma hneď zaujala a musela som zistiť, ako funguje. Táto praktická vec odnesie všetky vaše nevyhnutnosti, nabije vám telefón alebo tablet A EŠTE vás k tomu aj príjemne zahreje!

Tašky a listové kabelky, ktoré dokážu nabiť mobilný telefón už nie sú veľkou novinkou. Posledné roky sa objavujú všade po svete ako huby po daždi, využívajúc veľký dopyt po praktických módnych doplnkoch. Napriek ich veľkému úspechu však žiadna z nich nebola až taká praktická, boli malé, vyžadovali si extra príslušenstvo na nabitie rôznych telefónov a pokiaľ viem, žiadna z nich nemala dostatočné množstvo energie na nabitie napríklad iPadu. AVŠAK. Vôbec žiadna z nich nikdy nemyslela na to, že nám dievčatám je často zima.
 
Kabelky Ladybag to majú všetko. A k tomu sú aj naše, slovenské. Vymyslela ich jedna šikovná právnička Andrea Pisarčíková, ktorá mala celý život problémy s prekrvovaním končatín. Každú zimu potrebovala niečo, čo by ju udržalo v teple a termo oblečenie či doplnky neboli práve najštýlovejšou voľbou na pracovné stretnutia. Okrem toho sa aj jej telefón zvykol vybiť uprostřed dňa, čo tiež všetky pracujúce ženy dobre poznajú.
Tak sa rozhodla nájsť kabelku (večný spoločník moderných žien), ktorá by spájala všetky takéto funkcie. Samozrejme, že ju nikde nanašla, a tak sa rozhodla, že si tak jednoducho vyrobí. Takto vznikla Ladybag. V prvej kolekcii prichádza v 4 rôznych štýloch a farbách a do budúcnosti autorky sľubujú viac zaujímavých modelov (už sa teším). Všetky modely sú vyrobené z pravej kože, obsahujú 8000 mAh batériu s dvoma USB výstupmi na nabíjanie mobilu a tabletu, takže nás nečakajú žiadne dilemy, či nám to nabije iPhone, Samsung alebo HTC J Baterka v kabelke má výdrž až 3 hodiny a nabiť si ju môžete doma cez noc (trvá to 6-8 hodín).
Ak si neviete predstaviť, ako vyzerá vyhrievacia časť kabelky a ako to asi funguje, pozrite sa na obrázky. Je uložená v zadnom vrecku tašky, ktoré môžete otvoriť len sčasti a zohriať si v ňom skrehnuté ruky, alebo ho odzipsovať úplne a použiť ho ako unikátne vyhrievané sedadlo – výborná pomôcka na čakanie na studenej zastávke či čakanie na kolegu, ktorý vás má vyzdvihnúť v meste. Ceny kabeliek začínajú na 169 za zelený semišový model a končia na 249 za jednoduchú modrú kabelku. 
 
Mojím osobným favoritom je červená aktovka, ktorú si viem predstaviť nosiť absolútne so všetkým 🙂 Ktorá sa najviac páči vám?