autumn fashion

Jeans & Heels

Online shopping is a strange thing. It can be absolutely fabulous and practical and exhausting at the same time. I have an improvised formula that works for me, mostly – I buy things that I feel will fit easily like jumpers, t-shirts, blouses or accessories and try to avoid the ones that might not fit well right away, like jeans, dresses etc. Some online stores have figured it out and let me try on as many sizes as I like and then return the ones I don’t need, but it’s still a bit of a hustle, to be honest. So I stick to my formula most of the time anyway.

This time, however, I made an exception. I needed a new pair of jeans and I these from JustPlay.sk seemed like a good fit. Since they were a bargain, I thought: What the hell, if they don’t fit, I’ll give them to a friend or something. So I ordered them together with a fun oversized white t-shirt, covered in colorful patches. I have no idea how it happened, but for the first time in my life, the jeans fitted! Right away! It is a miracle to me, since I never find jeans that fit on the first try even in the store and I always have to try on at least 2 or 3 different sizes. These were just fine, so I couldn’t be happier.

What are your experiences? Do you buy jeans/trousers/dresses from the Internet? And do they fit? Do you find time to send them back if they don’t? Let me know, maybe you’ve got some tips for me as well 🙂

Nakupovanie na internete je zvláštna vec. Môže byť absolútne úžasné, pretože šetrí kopec času a často aj peňazí, niekedy však aj pomerne nešťastné, ak sa vám podarí objednať niečo, čo vám dobre nesedí. Ja osobne mám taký improvizovaný systém, ktorý pre mňa funguje. Kupujem si veci, pri ktorých sa až tak nebojím, že by mi boli veľké alebo malé – svetre, tričká, blúzky, čokoľvek oversized (lebo to má byť aj tak voľné, nie?) či doplnky a snažím sa vyhnúť veciam, ktoré by mi pravdepodobne hneď nesadli ako nohavice, šaty či rifle. Niektoré online obchody to síce medzitým „vychytali“ a majú super systém, kde si môžem naraz objednať niekoľko čísel, vyskúšať a zadarmo vrátiť, čo mi nesadne, aj tak mi to však väčšinou zaberie dosť času, takže sa tomu často vyhýbam a držím sa svojich pravidiel.

Tentoraz som sa však rozhodla spraviť výnimku. Potrebovala som nové rifle a tieto z JustPlay.sk sa mi jednoducho pozdávali. Keďže mali super cenu, povedala som si: No a čo, ak mi nesadnú, niekomu ich darujem. Objednala som si ich spolu s chutným oversized tričkom, pošitým rôznymi farebnými nášivkami. Poviem vám, vôbec nechápem, ako sa to stalo, ale prvýkrát v živote mi džínsy padli na prvý pokus! Pre mňa je to hotový zázrak, toto sa mi totiž nestáva, ani keď si rifle kupujem klasicky v obchode, stále musím skúšať aspoň 2-3 čísla, kým mi jedno sadne. Tieto boli absolútne perfektné, takže som nemohla byť šťastnejšia. 

Aké máte skúsenosti s online nakupovaním vy? Kupujete si hocičo, čo sa vám páči alebo sa tiež držíte nejakých nepísaných vlastných pravidiel? A ak vám niečo nesadne, posielate to späť? Dajte vedieť, možno si vymeníme pár dobrých tipov 😉

street style

street style

accessories

outfit

jeans look

red shoes

look

I was wearing:

jeans – www.justplay.sk

t-shirt – www.justplay.sk

shoes – F&F

hat – Takko

bag – GATE

glasses – Marc by Marc Jacobs