In My Kitchen: Day & Night

The past month has been full of new things for me. I have moved to my first own (rented) apartment, bought my first own things into the apartment and felt over the moon when I started decorating it however I wanted 🙂 It seems like a small thing, but it really isn’t. It’s all about freedom.

I’m finally free to pick the cooking pots I like (blue with polka dots, obviously), free to buy as many cute cushions as I like, free to buy the furniture and decorations that I like. I have to make some compromises since I’ll be living with my boyfriend, of course, so I can’t live completely in a Cath Kidston daydream, but the Kitchen is my area. And since my darling is not here with me just yet, he didn’t have much choice in choosing the kitchen things 😀

And now I’m offering you a very EXCLUSIVE and once-in-a-lifetime opportunity to visit me in my kitchen. It’s different when you eat breakfast and when you’re preparing a special romantic dinner by the candles, so I decided to show you both. I’m very happy with what I’ve collected in my kitchen over the past few weeks, mostly thanks to lovely things from F&F Home 🙂 Welcome!

PS: If you want to see the rest of my home and maybe get some inspiration, too, stay tuned! Over the next weeks I’m going to take you from room to room and give you some stylish tips as well.

Uplynulý mesiac bol pre mňa plný nových vecí. Nielen, že som si začala zvykať na nový rok, ale nasťahovala som sa do svojho prvého bytu, začala som si kupovať prvé vlastné veci a vytešovala sa, ako si s nimi môžem svoj bytík zariadiť podľa svojich predstáv 🙂 Hoci sa to zdá ako maličkosť, je to oveľa viac. Pre mňa to symbolizuje slobodu.

Konečne si môžem do bytu kúpiť hrnce, aké sa mi páčia (modré s bodkami, samozrejme), môžem si kupovať toľko pekných vankúšov, ako sa mi zapáči, môžem si kúpiť nábytok i doplnky aké si zmyslím podľa svojho vkusu. Musím síce robiť nejaké tie kompromisy s mojím drahým a nemôžem bývať vo vysnenom dome Cath Kidston, ale napríklad kuchyňa je čisto moje kráľovstvo. Priateľa tam pokojne pustím navariť, upratať či umyť riad, hrnce a riad však boli v mojej réžii.

Teraz vás pozývam na prvú návštevu u mňa doma, tentokrát v kuchyni. Stolovanie je rozdielne, keď pripravujete raňajky a keď si chcete užiť romantickú večeru pri sviečkach, tak som pre vás tentoraz pripravila oboje. Užite si fotky, inšpirujte sa ak chcete a dajte mi vedieť, či sa vám u mňa páčilo. Ja sa idem ďalej vytešovať z mojich nových domácich vecičiek z F&F Home 🙂 Vitajte!

PS: Počas nasledujúcich týždňov mi budete robiť spoločnosť pri postupnom zariaďovaní celej domácnosti. Verím, že sa vám u mňa bude páčiť, aj keď to nebude vyzerať úplne ako z katalógu IKEA (nábytok nám v byte zostal, keďže sme v podnájme). 

All of the things used in this post can be found at F&F Home (Tesco).
 
Riad, textílie či doplnky z tohto postu nájdete vo vašom najbližšom F&F Home (v predajniach Tesco).