Home: Christmas Mood (+ another Giveaway!)

I hate winter, but this time of year, when I’m looking forward to Christmas like a baby is always keeping my spirits high. The dull November is behind us, and the short and cold days can be made so much brighter by lighting up all the candles, Christmas lights and putting the carols on. Every day after work we can just cosy up by the fire (if you have a fireplace, which I don’t but always imagine it), put on a Home Alone soundtrack, drink a cup of sweet mulled wine and stay warm in a lovely tartan blanket. Not to mention the wonderful smells in the kitchen when you finally organize yourself to bake some gingerbread, vanilla rolls or anything sweet and festive for Chritmas. Christmas time is truly magical.

This year I have a little suprise for you to make your Christmas baking and cooking even nicer. One of my readers can win a lovely set of red polka-dot apron and baking glove by F&F Home. All you have to do, is:

1. Like my page on Facebook
2. Write a comment here or on Facebook, explaining what you like to bake on Christmas 🙂

Giveaway ends on Friday 12th December at midnight! I’m sorry to my friends from abroad, but this one is only for Slovak and Czech republic.

Neznášam zimu, ale toto obdobie v roku, keď sa začnem tešiť na Vianoce ako malá, mi stále zlepší náladu. Studený a otupný november máme za sebou a krátke chladné dni sú teraz omnoho krajšie, keď ich rozsvieti množstvo sviečok a vianočných svetielok a náladu nám na každom kroku vytvoria skvelé koledy. Každý deň si po práci môžeme oddýchnuť v pohode pri ohníku (pokiaľ máte kozub, čo ja nemám ale vytrvalo si ho stále predstavujem) a pohári vareného vínka a zohriať sa teplou károvanou dekou. A to ani nehovorím o úžasných vôňach, ktoré si vytvárame v kuchyni pri vianočnom pečení. Predvianočné obdobie je naozaj čarovné. 

Už nejakú dobu si s mojím Peťom hľadáme vlastné bývanie, a tak sa pomaly snažím nachystať si veci, aby som v prípade potreby bola „ready to go“. Keďže však ešte nemáme byt, je celkom ťažké kupovať si zariadenie a doplnky, keď netušíte, či vaša kuchyňa bude žltá alebo červená. Ja som však nedočkavá a aspoň niečo malé som si už kúpiť musela 🙂 Prvá vec, ktorou som absolútne nadšená, a ktorá si už teraz zaslúžila čerstvé miesto v mojom budúcom byte, je jazvečík z F&F Home. Vyzerá presne ako moja živá jazvečíčka Maggie, ktorá bohužiaľ bude musieť zostať doma s rodičmi, takže môj malý dekoratívny jazvečík mi bude aspoň malou útechou. Potom som si zadovážila zopár párov pohárov, lebo nový byt bude treba pokrstiť, však? A ešte bodkovanú zásteru, lebo idú Vianoce a ja sa teším na pečenie vanilkových rožkov 🙂

Tento rok mám pre vás ešte jedno vianočné prekvapko, ktoré vám vianočné pečenie možno ešte trošku spríjemni. Jeden/jedna z mojich čitateľov/čitateliek môže vyhrať chutnú sadu červenej bodkovanej zástery a chňapiek F&F Home, ktoré som vybrala špeciálne pre vás! Jediné, čo musíte spraviť, je:

1. Like-ovať moju stránku na Facebooku
2. Napísať mi do komentárov tu alebo na FB, čo najradšej na Vianoce pečiete 🙂

Giveaway potrvá do 12. 12. 2014 (piatok), skončí sa o polnoci. Držím palce!


Christmas inspirations by F&F Home:

And some of my Christmas essentials (yes, a doorstop in a shape of a cute dog is VERY essential):

All of the home accessories can be found at F&F Home (in Tesco)