Holidays Offline

Posledných pár rokov som všetky svoje svety a osobnosti prepájala podľa toho, ako to práve bolo možné. Ak som cestovala kvôli práci a videla niečo krásne, podelila som sa o to aj s vami, ak som bola na dovolenke s priateľom, posielala som vám pravidelné reporty, aby ste oddychovali tak trochu s nami. Tieto Vianoce som sa však rozhodla vyskúšať to trochu „po starom“. Normálne, potichu, bez Facebooku, Instagramu a len tak, obyčajne, doma s rodinou. Na týždeň som úplne vypla svoj blog a aj vás som tak trochu vypla zo svojho súkromia, lebo som si chcela dopriať 100%-ný oddych. A pevne dúfam, že ste si taký dopriali tiež.

pug

Od 23. decembra bol môj program veľmi jednoduchý – pyžamo, mamina kuchyňa, filmy, knihy, seriály, čas s rodinou, hry s Jimmym, prechádzky von za starými kamarátmi. On repeat. Na štedrý deň u nás v Trebišove začalo rozprávkovo snežiť, čo sa nestalo už veľmi veľa rokov a neviem či sme poslúchali alebo nás chcel Ježiško trošku utešiť po ťažkom roku 2016, ale biele strechy a zasnežené cesty boli nádhernou kulisou tohtoročných Vianoc. V Bratislave ma síce žiadny sneh nepočkal, tak to asi nebolo tým, že by sme na Východe viac poslúchali, ale potešilo to aj tak. Obchody, svoju e-mailovú schránku či nákupné centrá som od začiatku sviatkov nevidela a až teraz sa postupne dostávam späť do reality. A tak to je dobre. Každý z času na čas potrebuje malý spoločenský detox, však? Po všetkých predvianočných párty, posedeniach, stretnutiach a behaniach po nákupoch to padlo viac ako vhod.

pyjamas

Doma sa mojím najlepším kamošom stalo vianočné pyžamo. Rada by som vám povedala, že som strašne cool a doma si vysedávam v takomto sexi negližé, pravda je však taká, že mojím obľúbeným kusom oblečenia je teplé vianočné dvojdielne pyžamko. Od mojej sestry som dokonca pod stromček dostala ďalšie nové, s medvedíkmi a zamatovými mašličkami <3 K tomu teplé hrubé ponožky či moje obľúbené papuče s rolničkami a hotovo. Keď som cez deň nemusela nikam ísť, priznám sa, zostala som v ňom pokojne až do večera 🙂 No a čo!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

pug puppy

Čím som staršia, tým viac sa teším na Vianoce na rodinu a pokoj a menej na darčeky, nemôžem však povedať, že by ma tie tohtoročné naozaj nepotešili. Môj drahý mi urobil obrovskú radosť nádhernou veľkou bielou sukňou s bodkami, ktorú určite čoskoro uvidíte a sestra môj vkus dokonale odhadla úžasnými červenými šatami F&F. Rodičia vždy vedia, čo sa mi najviac hodí, a tak nám s drahým podarovali nový vysávač 🙂 Praktické darčeky sú predsa najlepšie, nie? Mojej polovičke som urobila radosť Star Warsovým županom a bezdrôtovou nabíjačkou na mobil, zatiaľ čo mamina a sestra sa asi potešili voňavým darčekom 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aké ste mali tento rok Vianoce vy? Pokojné a pohodlné v pyžame, dynamické na horách, zaujímavé pri cestovaní či trochu depresívne v práci? Dúfam že to posledné nikoho nečakalo a v nasledujúcich týždňoch sa aj vy so mnou podelíte o skvelé zážitky z prázdnin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA