H&M Conscious Exclusive Partywear Collection

I know I have been going on about eco fashion a little too much lately. But when the high street brand gets it just right with the design and protects the environment in the process, I have to admit it is something special. When H&M lauched its first Conscious Exclusive collection, I was stunned at how beautiful the dresses were, but at the same time dissapointed with the prices that were a little bit too much „exclusive“ for an average H&M customer.
This season the swedish retailer came with an even more beautiful models for ladies and men and you can find pretty expensive pieces as well as more affordable ones in the Conscious Exclusive collection. The line resembles a gold Hollywood era and a modern glamour at the same time. One of the top pieces of the collection is definitelly a romantic white lace dress, which reminds me of Valentino. I can´t stop thinking about the grey chifon gown, either. Isn´t it just wonderful? It would suit me so much… Oh well. It´s such a pity that it costs 199 €.
However, you can find a more affordable dresses and accessories in the line, too. They are unique (although mass-produced), tailored and very chic. I love the backless pink dress or the original „little black“ pieces.
Men are welcome to an eco-friendly fashion this time as well. They can support the sustainable fashion with a beautiful suit or just an original perfectly tailored jacket and it is guaranteed they will stand out in a suit-wearing crowd.
The H&M Conscious Exclusive collection is made from an organic cotton, recycled polyester and recycled polyamid (whatever that is). It will be available in 140 stored worldwide from April 4, and online anywhere.

Viem, že som vás v poslednom čase možno až príliš otravovala s udržateľnou módou, ale keď je niečo výnimočne krásne a ešte k tomu chráni prírodu, zaslúži si to aspoň zmienku. A kolekcia H&M Conscious Exclusive je túto sezónu podľa mňa viac než podarená.
Keď H&M minulý rok predstavilo svoju prvú Concious Exclusive kolekciu plnú krásnych šiat z udržateľných materiálov, bola som nadšená fantastickými modelmi, no zároveň ma sklamali privysoké ceny, ktoré boli bežného zákazníka H&M trochu príliš „exkluzívne“. 
Túto sezónu švédsky obchodný reťazec prišiel s ešte krajšími šatami a doplnkami pre dámy i pánov, medzi ktorými sa opäť nájdu drahšie, ale tentoraz (chvalabohu pre nás, študentov) i dostupnejšie kúsky. Línia pripomína zlatú éru Hollywoodu i moderný glamour. Jedným z najvýraznejších a pre mňa najviac dych-vyrážajúcim modelom kolekcie sú romantické biele čipkované šaty, ktoré mi hneď pripomenuli Valentina. Nemôžem prestať myslieť ani na sivé šaty s veľkou tylovou sukňou (ach!). Nie sú jednoducho nádherné? Viem presne, ako krásne by mi sedeli… Až na tú cenu. Sivé šaty budú stáť 199 € a biele vyše okolo 250 €. 
Hoci sú najkrajšie kúsky z kolekcie pre priemerne zarábajúce Slovenky mierne nedostupné, v kolekcii Conscious Exclusive sa dajú nájsť i cenovo dostupnejšie modely, ktoré sú rovnako originálne a detailne spracované. Hoci sú vyrábané masovo, pôsobia veľmi jedinečne a faktor „obkukanosti“ v nich jednoznačne nehrozí. Mne sa veľmi páčia ružové šaty s holým chrbtom alebo jedinečné „malé čierne“. 
Na pánov sa v tejto línii tiež nezabudlo. Ekologickú módu môžu podporiť kúpou krásnych oblekov či unikátneho smokingového saka, v ktorom jednoznačne vyniknú v dave vyoblekovaných mužov. 
H&M Conscious Exclusive je vyrobená z organickej bavlny, recyklovaného polyesteru a recyklovaného polyamidu (ktovie, čo to je). Bude dostupná v 140 predajniach po celom svete (neviem, či aj u nás) od 4. apríla a pre všetkých aj online.

krátke šaty/dress: 99 €

šaty/dress: 199 €

sako/jacket: 79,95 €

košeľa/ shirt: 39,95 €

čelenka/ headband: 14,95 €

šaty/ dress: 59,95 €

topánky/ shoes: 39,95 €