Hats You’d Like to Eat

Have you ever worn a hat so cute, you almost wanted to eat it? Well, this is not exactly the case. The hats that I found on a special exhibition in the Aupark Shopping Center in Bratislava are 1. a piece of art 2. a piece of food made by wool and cotton 3. something you need to see.

Maor Zabar, an Israeli artist, is the author of the fascinating head pieces, inspired by real life food. The fashion exhibition in Bratislava shows some of his provocative hats shaped like sushi, French macarons or a Raspberry pie (my personal favourite). His menu comes in different colors, shapes and sizes and is ready to be worn wherever you feel like it. All the models are unique, original and hand-made. Zabar says that he likes to reflect real life, but with a sense of humour and from his own perspective. This time, his perspective involves full lunch menu, as well as a healthy salad and even the most special piece – the traditional Slovak dish, bryndzové halušky. Bon Apetit!

Už ste niekedy videli taký rozkošný klobúk, že by ste ho najradšej zjedli? Ja mám pre vás niečo podobné. Klobúky, ktoré som objavila na špeciálnej módnej výstave v bratislavskom Auparku, sú 1. umeleckým dielom, 2. kúskami jedla, vyrobenými z vlny, 3. niečím, čo určite musíte vidieť.

Autorom unikátnych pokrývok hlavy, ktoré v Auparku môžete vidieť od 15. – 21. februára, je izraelský umelec Maor Zabar. Všetky z jeho kúskov sú inšpirované skutočným jedlom a sú dokonalým menu pre všetkých milovníkov módy, ktorí radi búrajú konvencie. Ako lepšie zaujať, ako originálnym klobúkom v tvare taniera so sardinkami? Na bratislavskej výstave nájdete klobúčiky v tvare sushi, francúzskych makróniek či malinového koláča (moj osobný favorit). Menu izraelského umelca obsahuje všetky farby a tvary, každý z klobúkov je unikátom a vyrábaný ručne. Zabar tvrdí, že rád napodobňuje skutočný život, no k svojej realite pridáva dávku humoru a vlastnú perspektívu. Tentokrát jeho perspektíva zahŕňa zdravý šalát, ale i špeciálny kúsok, ktorý uvidíte na konci môjho videa – bryndzové halušky!

Ak si myslíte, že na extravagantné klobúky Maora Zabara si len tak niekto netrúfne, nemáte celkom pravdu. Jeho výtvory sa objavili napríklad na prestížnom Ascote v Anglicku, na The Kentucky Derby v USA či The Melbourne Cup v Austrálii. 

 

Maoro Zabar

klobuk

klobuk

klobuk

klobuk

klobuk