Flower Girl

I am one of those people who love everything about this time of year. The blooming trees, my favourite flowers making the world prettier everywhere I go, the sweet scents and smiling faces of people enjoying their time in the sun… Although April’s weather tends to be crazy, when the sun shines the world feels absolutely magical whether you’re in the city or in the country. In the city the grey stones of the buildings suddenly seem somehow less gloomy and the streets wake up from the winter melancholy and ooze never-ending dozes of energy. In the country, the nature shows off everywhere you go and it produces peace and quiet like nothing else in the world.

Fashion people like to use the legendary phrase: „Flowers in Spring – how original!“ at this time of year, but I always fall in love with florals in Spring nevertheless. I believe in philosophy: When one gets tired of flowers, he/she gets tired of life. 🙂

It doesn’t matter how cliched it might seem, there is no better time in year to wear floral patterns than spring. And not even for girls only. Florals look trendy and good on guys just as much as they suit the ladies. You can play, try, use them in a million different ways and never feel dull. Tone the romantic side of florals down with some denim or leather or play with the romantic flowers and pair them with a flowy blouse.

 

Musím sa priznať, že som jedným z tých otravných ľudí, ktorých v tomto ročnom období nadchýna úplne všetko. Kvitnúce stromy, moje obľúbené kvety, ktoré okrášľujú svet na každom kroku, sladké vône vo vzduchu a usmievavé tváre ľudí, ktorí si užívajú prvé teplé slnečné lúče… A hoci je aprílové počasie často viac než šialené, keď zasvieti slnko, svet je zrazu čarovné miesto, či už sa práve ocitnete v meste alebo na vidieku. V meste sa sivé fasády budov zdajú zrazu akosi menej pochmúrne, ulice sa preberú zo zimnej melanchólie a vyžarujú nekonečné dávky energie. Na vidieku sa príroda predvádza v tom najlepšom svetle a vytvára pokojnú atmosféru, akú budete v meste hľadať márne. 

Ľudia pracujúci v móde v tomto období roka radi recyklujú známu frázu: „Kvety na jar – aké originálne!“ Ja sa však do kvetinových vzorov každú jar aj tak znova zamilujem. Ja skôr vyznávam filozofiu: Keď je niekto unavený z kvetov, je unavený zo života. 🙂

Je mi v podstate jedno, aké klišé to môže byť, podľa mňa však neexistuje lepší čas v roku na prevetranie florálnych motívov ako práve začiatok jari. A nielen pre dievčatá. Kvetinové motívy pristanú aj chlapom, i keď samozrejme v inom prevedení ako pre dámy. Môžete sa s nimi hrať, skúšať rôzne kombinácie, použiť ich na milión rôznych spôsobov a nikdy sa nebudete cítiť nudne. Romatickú stránku kvetov môžete urobiť „drsnejšou“ pomocou jednoduchého denimu či kože, alebo ju naopak vyzdvihnúť jemnou blúzkou. 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

I was wearing:

Skirt – Bershka

denim shirt – Primark

shoes – F&F

bag – Deichmann

tights – Bepon

Photos by Mária Halajová